7 pomysłów na sernikowe przekąski na imprezę

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
Nie ma wątpliwości, że Polacy uwielbiają sernik. Jednak kojarzy się on głównie ze świętami i uroczystościami w domu. Możliwości przygotowania sera na słodko są nieograniczone, dlatego poniżej znajdziecie kilka propozycji, jak zaskoczyć swoich gości na imprezie, zwłaszcza że karnawał trwa w najlepsze.
Ciasto francuskie z sernikiem w środku
Nieoczywista wariacja na temat sernika! Ciasto francuskie to idealny produkt do stworzenia wymyślnych kształtów, które możemy uformować w łódeczki, kwiaty czy miseczki, a następnie dokładając do nich masę sernikową i dodatki, jak rodzynki, plasterki jabłek, formując je na kształt kwiatów, nasza przekąska nabiera zupełnie innego charakteru, a do tego stanie się dekoracją stołu.
Mini sernik z francuskimi makaronikami
Delikatny twaróg z kruchymi makaronikami? Czemu nie! Przygotuj małe, niewysokie porcje minisernika w foremkach ok. 5-8 cm, zapiecz w piekarniku kilka sztuk, a potem przekładaj wcześniej przygotowanymi makaronikami. Wykwintna przekąska idealna na raz!
Koreczki z sernikiem
Na słodko albo na wytrawnie! Hitem każdej imprezy są koreczki z oliwkami, serem żółtym i dodatkami, dlaczego nie przygotować ich na słodko? Wystarczy przygotować cienką wersję sernika, pokroić na małe kawałki i nabić na wykałaczki razem z owocami, serem pleśniowym czy słonymi dodatkami.
Tartinki na kruchym spodzie
Sernik na kruchym cieście w mini wersji zrobi każdemu dzień. Można dodać do nich wszystko – czekoladowe wafelki, posypki kakaowe, kajmak, a nawet ser pleśniowy, banany, świeże owoce czy bakalie.
Sernikowe brownie
Tak jak sernika, rzadko kto jest w stanie odmówić sobie bogatego w smaku czekoladowego brownie. Dodatkową zaletą jest to, że można przygotować je zarówno z czekolady i mąki, jak i z fasoli, bananów czy warzyw, jak buraki. Wystarczy połączyć jego czekoladowy smak z delikatnością masy sernikowej, a każde ciasto czy babeczka ze spodem z brownie powali gości na kolana.
Na zimo, w trzech smakach
Kolejna bezbłędna propozycja – sernik na zimno w 3 smakach! Wystarczy jedna masa sernikowa, podzielona na kilka porcji, do każdej można dodać inny składnik, np. roztopioną czekoladę białą, mleczną i czekoladową, a następnie warstwami uzupełnić małe, szklane pucharki lub słoiczki, dekorując czekoladowymi dodatkami albo świeżymi owocami, zostawiając do zastygnięcia w lodówce. Efekt wow murowany!
Deser lodowy z sernikiem
Kto nie jadł lodów z ciekawymi dodatkami, niech żałuje! Na hit imprezy polecają się domowe lody, które możecie zmiksować z sernikiem upieczonym na kruchym spodzie. Do tego przepisu przyda się maszyna do lodów, którą można dostać w każdym sklepie AGD, ale można też kupić gotowe lody i zmieszać je z kawałkami sernika.
Program „Ja Cię SERniczę!” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.