Komunikaty PR

7 wytycznych dotyczących planowania wesela w górach

2020-08-19  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania IP DKK ( 1.21 MB )

Wesele w górach to marzenie wielu przyszłych panien młodych. Bajeczne widoki górskich szczytów, zapach lasu, a także cisza i spokój – właśnie dlatego takie ceremonie cieszą się dużą popularnością. O czym należy jednak pamiętać, decydując się na wesele w górach? Przedstawiamy 7 ważnych wskazówek.

Wesele w górach – czy trzeba rezerwować termin z wyprzedzeniem?

Ślub w górach cieszy się zawsze dużą popularnością. Warto pamiętać, że najlepszą pogodę zapewnimy sobie, decydując się na organizację uroczystości w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec, sierpień. I choć wesela letnią porą cieszą się największym zainteresowaniem, to ślub w górach w zimowej scenerii może być równie urokliwy. - W przypadku wesela i ślubu w miesiącach zimowych warto zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli ślub rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok - podpowiada Joanna Hoc-Kopiej (Dwór Korona Karkonoszy). Pamiętajmy jednak, że rezerwacja nie obejmuje tylko miejsca ceremonii, ale także pozostałych osób wchodzących w skład „ekipy weselnej”. W przypadku, gdy organizujemy wesele w górach, dobrze jest omówić możliwości techniczne fotografa, kamerzysty, czy osoby obsługującej drony.

Dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?

Zakładając, że na co dzień mieszkasz z dala od miejsca ceremonii, skorzystaj z pomocy Weeding Plannera, który dopilnuje, aby Twój ślub w górach odbył się zgodnie z wytycznymi. Dzięki temu konieczność przyjazdu np. co weekend, aby skontrolować każdy element, zostanie wyeliminowana. Ponadto planiści ślubów zwykle mają kontakty z lokalnymi firmami i mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji oraz w negocjacji stawek. Wsparcie Wedding Plannera to także dobre rozwiązanie w przypadku nagłych incydentów. Ekspert zajmie się nimi, nie odrywając Cię od obowiązków.

Zatrudnij lokalnego fotografa

W przeciwieństwie do przyjezdnych fotografów, miejscowi będą wiedzieli, kiedy i gdzie robić najlepsze zdjęcia. Dobrym pomysłem jest również przejrzenie zdjęć ślubnych innych osób, aby zobaczyć, jak różnorodne mogą być scenerie podczas wesela w górach.

Wycieczka dla gości? Dobry pomysł!

Twoi goście to prawdopodobnie na co dzień nie mieszkają w regionach górskich, dlatego wesele w górach to świetna okazja, aby i oni mogli odpocząć, doceniając piękną przyrodę. Być może warto zarezerwować im wcześniej nocleg, aby jeszcze przed uroczystością mogli przejść się po okolicy lub skorzystać z lokalnych atrakcji.

W jaki sposób przygotować gości na wesele w górach?

Zachęć gości weselnych do spakowania kilku warstw odzieży, nawet jeśli ślub odbędzie się w połowie lipca. Rozważ rozesłanie linków do aktualnej prognozy pogody lub przygotuj dla nich listę kontrolną rzeczy, które warto zabrać przyjeżdżając w góry.

Skorzystaj z lokalnych przysmaków

Wiele par decyduje się na ślub w górach nie tylko ze względu na przepiękne widoki, ale także na typowo górskie dania, które mogą zagościć w menu weselnym.

- Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. Płonące szynki, aromatyczne pasztety, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – mówi Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy.

Wesele w górach - pamiętaj, co jest ważne

Na koniec pamiętaj, że podczas wesela, niezależnie od miejsca, w którym się odbywa najważniejsze jest cieszenie się chwilą. Jeśli będziesz o tym pamiętać, cała uroczystość z pewnością minie w miłej atmosferze, a Ty będziesz mieć górskie wspomnienia na całe życie!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion Biuro prasowe
2025-07-21 | 09:00

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Tegoroczne hasło kampanii prowadzonej przez Grupę Żywiec „Nakręć mile, nie promile” ma zachęcić użytkowników jednośladów do odpowiedzialności za
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Podróże

Damian Janikowski: Po ostatniej walce muszę porządnie odpocząć i wyleczyć kontuzje. Zazwyczaj na wakacje wybieram Egipt albo Turcję

Sportowiec przyznaje, że jego ulubionymi kierunkami na wakacje są Egipt i Turcja. Lubi odpoczywać w egzotycznych kurortach i cieszy się, kiedy cała rodzina ma wreszcie czas dla siebie. Damian Janikowski zaznacza, że teraz przede wszystkim chce wyleczyć kontuzje i naładować akumulatory, a kolejne walki na ringu stoczy dopiero pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Polityka

Dane statystyczne pomogą przyspieszyć rozwój turystyki. Posłużą również do promocji turystycznej Polski

Główny Urząd Statystyczny we współpracy z resortem turystyki buduje nowoczesny portal analityczny Turystyka+. To interaktywne narzędzie, które umożliwia śledzenie zmian i porównywanie danych. Celem projektu jest wsparcie rozwoju turystyki na wielu poziomach – nie tylko krajowym, ale również lokalnym i regionalnym. Ma on być pomocny zarówno w podejmowaniu decyzji politycznych dotyczących infrastruktury turystycznej, jak i dla przedsiębiorców, co ma się przełożyć na rozwój sektora i gospodarki.