7 wytycznych dotyczących planowania wesela w górach
Wesele w górach to marzenie wielu przyszłych panien młodych. Bajeczne widoki górskich szczytów, zapach lasu, a także cisza i spokój – właśnie dlatego takie ceremonie cieszą się dużą popularnością. O czym należy jednak pamiętać, decydując się na wesele w górach? Przedstawiamy 7 ważnych wskazówek.
Wesele w górach – czy trzeba rezerwować termin z wyprzedzeniem?
Ślub w górach cieszy się zawsze dużą popularnością. Warto pamiętać, że najlepszą pogodę zapewnimy sobie, decydując się na organizację uroczystości w miesiącach takich jak czerwiec, lipiec, sierpień. I choć wesela letnią porą cieszą się największym zainteresowaniem, to ślub w górach w zimowej scenerii może być równie urokliwy. - W przypadku wesela i ślubu w miesiącach zimowych warto zaplanować ceremonię ślubną na wcześniejszą godzinę. Jeśli ślub rozpocznie się po godzinie 15, należy przygotować się na to, że jeszcze w trakcie ceremonii na dworze zacznie zapadać zmrok - podpowiada Joanna Hoc-Kopiej (Dwór Korona Karkonoszy). Pamiętajmy jednak, że rezerwacja nie obejmuje tylko miejsca ceremonii, ale także pozostałych osób wchodzących w skład „ekipy weselnej”. W przypadku, gdy organizujemy wesele w górach, dobrze jest omówić możliwości techniczne fotografa, kamerzysty, czy osoby obsługującej drony.
Dlaczego warto skorzystać z porad eksperta?
Zakładając, że na co dzień mieszkasz z dala od miejsca ceremonii, skorzystaj z pomocy Weeding Plannera, który dopilnuje, aby Twój ślub w górach odbył się zgodnie z wytycznymi. Dzięki temu konieczność przyjazdu np. co weekend, aby skontrolować każdy element, zostanie wyeliminowana. Ponadto planiści ślubów zwykle mają kontakty z lokalnymi firmami i mogą pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji oraz w negocjacji stawek. Wsparcie Wedding Plannera to także dobre rozwiązanie w przypadku nagłych incydentów. Ekspert zajmie się nimi, nie odrywając Cię od obowiązków.
Zatrudnij lokalnego fotografa
W przeciwieństwie do przyjezdnych fotografów, miejscowi będą wiedzieli, kiedy i gdzie robić najlepsze zdjęcia. Dobrym pomysłem jest również przejrzenie zdjęć ślubnych innych osób, aby zobaczyć, jak różnorodne mogą być scenerie podczas wesela w górach.
Wycieczka dla gości? Dobry pomysł!
Twoi goście to prawdopodobnie na co dzień nie mieszkają w regionach górskich, dlatego wesele w górach to świetna okazja, aby i oni mogli odpocząć, doceniając piękną przyrodę. Być może warto zarezerwować im wcześniej nocleg, aby jeszcze przed uroczystością mogli przejść się po okolicy lub skorzystać z lokalnych atrakcji.
W jaki sposób przygotować gości na wesele w górach?
Zachęć gości weselnych do spakowania kilku warstw odzieży, nawet jeśli ślub odbędzie się w połowie lipca. Rozważ rozesłanie linków do aktualnej prognozy pogody lub przygotuj dla nich listę kontrolną rzeczy, które warto zabrać przyjeżdżając w góry.
Skorzystaj z lokalnych przysmaków
Wiele par decyduje się na ślub w górach nie tylko ze względu na przepiękne widoki, ale także na typowo górskie dania, które mogą zagościć w menu weselnym.
- Dobra kuchnia to jeden z najważniejszych elementów udanego wesela. Płonące szynki, aromatyczne pasztety, przepyszne sery, oliwki z ziołami, czy wyborne mięsa pieczone podbiją podniebienia nawet najbardziej wymagających – mówi Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy.
Wesele w górach - pamiętaj, co jest ważne
Na koniec pamiętaj, że podczas wesela, niezależnie od miejsca, w którym się odbywa najważniejsze jest cieszenie się chwilą. Jeśli będziesz o tym pamiętać, cała uroczystość z pewnością minie w miłej atmosferze, a Ty będziesz mieć górskie wspomnienia na całe życie!

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.