Komunikaty PR

Akademia Ekologiczna Amest Otwock rozpoczęła działania w 2022 roku

2022-02-08  |  12:15
Biuro prasowe

Zima to trudny czas dla wielu zwierząt, między innymi dla ptaków. Jak można im pomóc w przetrwaniu najchłodniejszych miesięcy w roku, kiedy najtrudniej jest o pożywienie? Tego właśnie dowiedzieli się podopieczni Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku. 7 lutego najmłodsi mieszkańcy miasta wzięli udział w warsztatach upcyklingowych, zorganizowanych w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Kawałek drutu, nieużywane pudełko po płytach CD, niezbędne przybory i odrobina kreatywności. Tak powstały karmniki dla ptaków, które podczas warsztatów upcyklingowych wykonali uczestnicy Zimy w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Zajęcia odbyły się w ramach Akademii Ekologicznej Amest Otwock. W ten sposób też inicjatywa, której celem jest między innymi upowszechnianie wiedzy na temat odpowiedzialnego gospodarowania odpadami oraz życia w duchu zero-waste, zainaugurowała działania edukacyjne w 2022 roku.

Odpowiednie gospodarowanie odpadami to jedno z największych wyzwań, stojących przed całym światem. Rokrocznie naszą planetę zalewają tysiące ton plastiku, który niestety nie zawsze jest właściwie unieszkodliwiany. Niebezpieczne odpady trafiają do lasów, mórz, oceanów czy rzek. Dlatego właśnie naszą rolą jest przekazywanie dzieciom i młodzieży wiedzy o tym, jak można powtórnie wykorzystywać pozornie już niepotrzebne przedmioty i pomagać w ten sposób naturze. Pamiętajmy, że nie tylko od nas, ale także właśnie od kolejnych pokoleń zależy przyszłość Ziemi – mówi Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock, pomysłodawca Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Dzieci i młodzież z powiatu otwockiego już po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych Akademii Ekologicznej Amest Otwock. W 2021 roku nawiązana została współpraca praktyczna i mentoringowa z inicjatorami projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa”. Dzięki temu jego uczestnicy wzięli udział w warsztatach ekologicznych i pszczelarskich (22 czerwca), a także upcyklingowych (2 września). 16 września ubiegłego roku na składowisku Amest Otwock miał natomiast miejsce wernisaż prac powstałych w czasie akcji, w którym wzięli udział goście honorowi: Jego Ekscelencja Aldo Amati, Ambasador Republiki Włoch w Polsce, i Paweł Sałek, doradca Prezydenta RP ds. ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju.

Wcześniej, 22 kwietnia, we współpracy z Nadleśnictwem Celestynów przeprowadzony został przez Amest Otwock projekt #AmestDlaZiemi. Dzięki niemu do mieszkańców Otwocka i okolic trafiło kilkaset drzew. Podobnie, z okazji Światowego Dnia Pszczół, otwocczanie otrzymali rośliny miododajne, których zasadzenie wspomogło pracę tych pożytecznych owadów. Oprócz tego, Akademia Ekologiczna Amest Otwock aktywnie współpracowała z  inicjatywami Czysty Otwock i Czysty Karczew, które prowadziły w 2021 roku cykliczne akcje sprzątania terenów zielonych na obszarze powiatu otwockiego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.