Akcja-aktywizacja! Cykl bezpłatnych warsztatów w Katowickiej
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Jesteś na początku kariery, nie możesz odnaleźć się na rynku pracy, a może chcesz odkryć w sobie nowe pasje lub po prostu szukasz sposobu na przyjemne spędzenie czasu? Już od poniedziałku, 14 czerwca, Stowarzyszenie MOST organizuje w Galerii Katowickiej serię warsztatów, które pomogą uczestnikom zyskać różnorodne kwalifikacje. Na początek - makrama.
Katowicka angażuje się w życie miasta oraz jego mieszkańców, wspierając różnorodne inicjatywy i inspirując do działania. Stąd kolejna inicjatywa - współpraca ze Stowarzyszeniem MOST, które przygotowało warsztaty i kursy dla młodzieży, chcącej nabyć nowe umiejętności w bardzo różnych dziedzinach.
- Katowicka jest aktywną częścią życia miasta i jego mieszkańców. Wspieramy wartościowe akcje i realizujemy własne projekty, których pozytywne efekty są w przestrzeni miejskiej zauważalne. Tym razem celem akcji, którą postanowiliśmy wesprzeć, jest pomoc młodym ludziom w przezwyciężeniu trudności zawodowych oraz zyskaniu pewności siebie. Warsztaty będą świetną okazją do nabycia nowych umiejętności i odkrycia zupełnie nieznanych dotąd talentów - podkreśla Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.
Organizowane przez Stowarzyszenie MOST warsztaty mają zaktywizować młodych mieszkańców Katowic, zachęcić ich do poszukiwania pracy, a przede wszystkim dać im do tego niezbędne narzędzia. W programie spotkań znajdą się zajęcia z wielu obszarów - graficznych, artystycznych czy rozwojowych, dzięki czemu każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Warsztaty rozpoczną się od tematów łatwych i przyjemnych, uczących cierpliwości i pomagających odnaleźć w sobie uzdolnienia artystyczne oraz manualne.
Pierwsze spotkanie, w poniedziałek 14 czerwca, poświęcone będzie niezwykle popularnej obecnie makramie, z kolei drugie, 21 czerwca, wprowadzi kursantów w podstawy string artu. Zajęcia poprowadzą byli uczestnicy spotkań, którzy opowiedzą również o swojej drodze zawodowej, zdobytych umiejętnościach i sztuce ich wykorzystywania.
- Widzimy dużą rolę we współpracy biznesu i trzeciego sektora na rzecz lokalnej społeczności. Galerię Katowicką można nazwać centralnym miejscem na mapie Katowic, gdzie spotykają się właściwie wszyscy - mieszkańcy oraz goście spoza Miasta, w każdym wieku. To ciekawa, pełna życia przestrzeń, a nam zależy, by projekt Centrum Aktywności Młodzieżowej był otwarty na całą społeczność Katowic – mówi Agnieszka Gabriel ze Stowarzyszenia MOST.
Dodatkowo, osoby, które wyrażą taką chęć i spełnią kryteria formalne (wiek między 18. a 30. rokiem życia, miejsce zamieszkania: Katowice), będą mogły zaangażować się we współpracę ze Stowarzyszeniem i spotkać się z coachem czy doradcą zawodowym.
Pierwsze warsztaty (makrama) odbędą się w poniedziałek 14.06, kolejne 21.06 (obrazki 3D) w Galerii Katowickiej na poziomie +2 w strefie co-working w godzinach 13:00 – 17:00.
Warsztaty nie wymagają wcześniejszych zapisów, każdy może wziąć w nich udział. Prosimy o przestrzeganie obowiązujących zasad bezpieczeństwa oraz limitów osób.
Serdecznie zapraszamy!
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.