Komunikaty PR

Aktywne lato w Atrium Biała

2021-08-20  |  13:14
Biuro prasowe

Do końca wakacji w Atrium Biała trwa „Lato w  mieście”, w ramach którego najmłodsi oraz dorośli mogą skorzystać z różnych form rozrywki i wypoczynku w  wolnym czasie. Wśród atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie. Przez całe lato dostępna jest także strefa plażowo-rekreacyjna z placem zabaw dla dzieci i bezpłatną wrotkarnią.

 

Choć wakacje są już na półmetku, to letnich atrakcji w Atrium Biała nie brakuje. W ramach „Lata w mieście” można korzystać z piaszczystej plaży z palmami, znajdującej się przy centrum handlowym, od strony molo. W  zaaranżowanej strefie plażowo-rekreacyjnej do dyspozycji gości są leżaki, a dla dzieci – plac zabaw. W sierpniu czynna jest także bezpłatna wrotkarnia z wypożyczalnią sprzętu (wrotek, kasków, ochraniaczy). Wrotkarnia wraz z wypożyczalnią działają w godzinach 11:00 – 19:00. Jednocześnie na terenie galerii przez cały czas dostępny jest zewnętrzny ogródek gastronomiczny.

 

Cotygodniowy program „Plaży pełnej atrakcji” obfituje w wiele ciekawych wydarzeń dla dzieci i dorosłych. Najbliższy weekend, podobnie jak w lipcu, zapowiada się rozrywkowo i aktywnie na świeżym powietrzu.

 

W piątek (20 sierpnia) Atrium Biała zaprasza dorosłych na kolejne warsztaty taneczne, tym razem w rytmach jazzu, które poprowadzą uzdolnieni tancerze i instruktorzy z Fabryki Tańca (godz. 18.00- 19.00). Tuż po nich, w  godz. 19.30-20.30, wystąpi na żywo, znany białostockiej publiczności, zespół muzyczny „Kwartet Dworski”.

 

Ciekawie zapowiada się także program sobotnich atrakcji (21 sierpnia). Od godziny 10.00 do 11.00 najmłodsi fani tańca, pod wprawnym okiem instruktorów z  Fabryki Tańca, będą uczyć się elementów tańca nowoczesnego. O godzinie 11.00 na zajęcia detoks jogi (ćwiczenia oddechowe), zapraszają instruktorzy ze szkoły Yoga Shala. Joga to wysiłek dla ciała i umysłu o wszechstronnych korzyściach dla zdrowia. Zajęcia potrwają do godz. 12.00 i należy wziąć ze sobą swoją matę. Tuż po jodze, Atrium Biała zaplanowała dla najmłodszych animacje i warsztaty, które poprowadzą doświadczeni animatorzy (godz. 12.00-13.00). Dla miłośników czworonogów w godz. 13.00-14.00 przygotowano kolejny mini wykład wraz ze szkoleniem psów, które poprowadzi dyplomowana behawiorystka zwierzęca ze szkoły „Dla psa Kiełbasa”. W związku z  ograniczoną liczbą miejsc, organizatorzy zachęcają do zapisów drogą mailową pod adresem szkolenie@valkea.com. Stałym punktem programu są również twórcze ekowarsztaty dla dorosłych o godz. 14.00-15.00. Najbliższe zajęcia pod nazwą „Zmianki z ramki” poświęcone będą robieniu nowych ramek z recyklingu, z wykorzystaniem naturalnych materiałów – do dekoracji starych, zepsutych ram.

 

To nie koniec zaplanowanych na 21 sierpnia wydarzeń. W sobotę od strony stawu przy Atrium Biała stanie krwiobus, w którym będzie można oddać krew w godz. 9.00-14.00, przyczyniając się w ten sposób do pomocy tym, którzy jej potrzebują. Dla krwiodawców zaplanowano upominki w postaci wakacyjnej retro torby. Więcej informacji o oddawaniu krwi znajduje się pod linkiem https://www.rckik.bialystok.pl/OLDWWW/pagebb8a.html?.

 

Z kolei publiczność ponownie będzie mogła wziąć udział w ciekawych eksperymentach naukowych przeprowadzanych przez edukatorów z Epi-Centrum Nauki (w godz. 13.00-15.00). Natomiast Atrium Biała  już dzisiaj zachęca wszystkich białostoczan do odwiedzenia strefy plaży w ostatni piątek sierpnia. Tego dnia, na zakończenie muzycznej odsłony „Plaży pełnej atrakcji”, odbędzie się 3-godzinny koncert 4 DJ’ów (w godz. 19.00-21.00).

 

Wszystkie atrakcje i zajęcia w ramach „Lata w mieście” są bezpłatne. Szczegółowy program „Plaży pełnej atrakcji” w sierpniu dostępny jest na stronie http://atrium-biala.pl/ i https://www.facebook.com/AtriumBiala.

 

Uczestnicy weekendowych wydarzeń również w sierpniu mogą otrzymać upominek w postaci retro torby wielokrotnego użytku. Aby odebrać prezent, wystarczy zebrać 5 pieczątek za uczestnictwo w warsztatach i  zajęciach, a następnie zapisać się do newslettera w punkcie Informacyjnym w Atrium Biała, znajdującym się naprzeciwko Media Markt.

 

- W sierpniu kontynuujemy nasz wakacyjny cykl warsztatów i zajęć. Wspólnie z partnerami zadbaliśmy o to, aby program był ciekawy i atrakcyjny dla szerokiej publiczności. Wystarczy przyjść i skorzystać z atrakcji - na pewno nikt nie będzie się nudził. Bardzo zależało nam, by tegoroczna edycja „Lata w mieście” wzmacniała integrację lokalnej społeczności. Dlatego wszelkie aktywności zostały oparte na współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, których wspieramy i wysoko cenimy. Chętnie włączamy się i propagujemy różne inicjatywy lokalne, dbając przy tym o dobre relacje z miejscową społecznością - mówi Justyna Doroszkiewicz, dyrektor Atrium Biała. - Zamierzamy wzbogacić sierpniowy program o nowe aktywności. Nawiązaliśmy współpracę z EPI-Centrum Nauki, które przez trzy najbliższe soboty z udziałem publiczności będzie przeprowadzać ciekawe eksperymenty. Podobnie jak w lipcu planujemy także wspólną akcję z Centrum Krwiodawstwa, podczas której będzie można oddać krew w krwiobusie przy plaży. Wszystkich zainteresowanych aktualnościami, zachęcamy do śledzenia naszej strony pod kątem nadchodzących wydarzeń – dodaje dyrektor.

 

Tegoroczny projekt powstał dzięki zaangażowaniu oraz współpracy z lokalnymi firmami i  organizacjami, takim jak: Fabryka Tańca, Happy Day, Yoga Shala, Dla psa kiełbasa, Kwartet Dworski, Schronisko dla zwierząt w  Białymstoku, DJ Screen, EkoMadka oraz Podlaskie Stowarzyszenie Młoda Krew.

 

Wakacyjna akcja w Atrium Biała odbywa się już po raz trzeci, a patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Białystok. Akcja “Plaża pełna atrakcji” to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju. To jeden z  projektów realizowanych przez białostockie centrum handlowe w ramach wdrażanego sukcesywnie programu ESG (ENVIRONMENTAL, SOCIAL, GOVERNANCE) i strategii grupy Atrium Poland, która jest realizowana w latach 2020-2025.

 

W związku z aktualnymi obostrzeniami, organizator zadbał o bezpieczeństwo gości oraz o zachowanie procedur chroniących ich zdrowie, aby mogli bezpiecznie uczestniczyć w wydarzeniu.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.