Komunikaty PR

Alpejskie przygody w Warszawie - otwarcie nowego placu zabaw przed Wola Parkiem

2023-08-04  |  18:45
Biuro prasowe
Do pobrania JPEG ( 1.21 MB )

Na Woli otwiera się wyjątkowy plac zabaw – naturalny i ekologiczny, niczym leśne, alpejskie sanktuarium. Z nowego placu będzie można korzystać już od 5 sierpnia. W weekend otwarcia na odwiedzających będą czekały dodatkowe atrakcje.

Warszawski Wola Park poszerza ofertę rekreacyjną, tym razem dostarczając kolejną atrakcję dla swoich najmłodszych klientów. Już od 5 sierpnia, przed centrum handlowym otworzy się nowy plac zabaw, inspirowany alpejskim krajobrazem. Będzie on idealnym miejscem do zabawy i relaksu dla całej rodziny.

„Pamiętamy o wszystkich naszych odwiedzających – niezależnie od wieku – i dla wszystkich chcemy zapewniać coraz to nowe atrakcje, dzięki którym Wola Park stanie się ich ulubionym miejscem spotkań” – mówi Emilia Szkudlarek, Acting Meeting Place Manager w Wola Parku.

Oficjalne otwarcie placu zabaw odbędzie się w weekend – 5 i 6 sierpnia, w godzinach 12.00-18.00. Na najmłodszych gości czekać będą ich ulubione atrakcje – bańki mydlane czy malowanie twarzy. Animatorzy zapewnią szereg aktywności: animacji, gier i zabaw przy muzyce oraz konkursów z nagrodami. W sobotę o godz. 14.00 w parku odbędzie się również na specjalny pokaz iluzjonisty.

Nowy plac zabaw znajdzie się przed centrum handlowym, przy parkingu sklepu Castorama. Będzie on położony w parku, w cieniu dużych drzew, które zapewnią odwiedzającym komfortowy chłód, nawet w upalne dni. Wyposażenie placu zabaw zostało wykonane z naturalnych materiałów, bez wykorzystania plastiku.

Wstęp na plac zabaw będzie bezpłatny, a wszyscy odwiedzający będą mogli z niego korzystać codziennie, w godzinach 8.00 - 22.00.

Jesteśmy z dumni z tego projektu, bo jest nie tylko wyjątkową przestrzenią, ale również dlatego, że jest w pełni naturalny i ekologiczny – zrealizowany w spójności z zasadami zrównoważonego rozwoju Ingka Centres” - dodaje Emilia Szkudlarek.

Urządzenia na placu zabaw stymulują dzieci do współpracy, zachęcają do kreatywności i przekraczania własnych barier, a dzięki przemyślanej formie eliminują zagrożenia. Mocne i trwałe konstrukcje nie narzucają ograniczeń wiekowych ani jednoczesnej liczby użytkowników - dzieciom potrzebującym wsparcia mogą towarzyszyć ich opiekunowie. Nowy plac zabaw będzie wymarzonym miejscem do zabawy dla całej rodziny!

Wyposażenie placu zabaw zostało wykonane z drewna modrzewia europejskiego, pochodzącego z Alp, pozyskiwanego na wysokości powyżej 800 m. n.p.m. Dzięki specyfice drewna, odpowiedniej obróbce i sposobom wykonania urządzeń, może być ono użytkowane bez zbędnej impregnacji, nie stanowiąc zagrożenia ani przeszkody w eksploatacji. Drewniana konstrukcja w swoim naturalnym, surowym stanie, z szarzeniem, pęknięciami i widocznymi sękami, jest częścią idei bezpiecznego, ekologicznego, naturalnego placu zabaw atestowanego przez międzynarodową organizację TUV SUD pod kątem bezpieczeństwa (zgodności z normą EN 1176).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.