Alpejskie przygody w Warszawie - otwarcie nowego placu zabaw przed Wola Parkiem
Na Woli otwiera się wyjątkowy plac zabaw – naturalny i ekologiczny, niczym leśne, alpejskie sanktuarium. Z nowego placu będzie można korzystać już od 5 sierpnia. W weekend otwarcia na odwiedzających będą czekały dodatkowe atrakcje.
Warszawski Wola Park poszerza ofertę rekreacyjną, tym razem dostarczając kolejną atrakcję dla swoich najmłodszych klientów. Już od 5 sierpnia, przed centrum handlowym otworzy się nowy plac zabaw, inspirowany alpejskim krajobrazem. Będzie on idealnym miejscem do zabawy i relaksu dla całej rodziny.
„Pamiętamy o wszystkich naszych odwiedzających – niezależnie od wieku – i dla wszystkich chcemy zapewniać coraz to nowe atrakcje, dzięki którym Wola Park stanie się ich ulubionym miejscem spotkań” – mówi Emilia Szkudlarek, Acting Meeting Place Manager w Wola Parku.
Oficjalne otwarcie placu zabaw odbędzie się w weekend – 5 i 6 sierpnia, w godzinach 12.00-18.00. Na najmłodszych gości czekać będą ich ulubione atrakcje – bańki mydlane czy malowanie twarzy. Animatorzy zapewnią szereg aktywności: animacji, gier i zabaw przy muzyce oraz konkursów z nagrodami. W sobotę o godz. 14.00 w parku odbędzie się również na specjalny pokaz iluzjonisty.
Nowy plac zabaw znajdzie się przed centrum handlowym, przy parkingu sklepu Castorama. Będzie on położony w parku, w cieniu dużych drzew, które zapewnią odwiedzającym komfortowy chłód, nawet w upalne dni. Wyposażenie placu zabaw zostało wykonane z naturalnych materiałów, bez wykorzystania plastiku.
Wstęp na plac zabaw będzie bezpłatny, a wszyscy odwiedzający będą mogli z niego korzystać codziennie, w godzinach 8.00 - 22.00.
„Jesteśmy z dumni z tego projektu, bo jest nie tylko wyjątkową przestrzenią, ale również dlatego, że jest w pełni naturalny i ekologiczny – zrealizowany w spójności z zasadami zrównoważonego rozwoju Ingka Centres” - dodaje Emilia Szkudlarek.
Urządzenia na placu zabaw stymulują dzieci do współpracy, zachęcają do kreatywności i przekraczania własnych barier, a dzięki przemyślanej formie eliminują zagrożenia. Mocne i trwałe konstrukcje nie narzucają ograniczeń wiekowych ani jednoczesnej liczby użytkowników - dzieciom potrzebującym wsparcia mogą towarzyszyć ich opiekunowie. Nowy plac zabaw będzie wymarzonym miejscem do zabawy dla całej rodziny!
Wyposażenie placu zabaw zostało wykonane z drewna modrzewia europejskiego, pochodzącego z Alp, pozyskiwanego na wysokości powyżej 800 m. n.p.m. Dzięki specyfice drewna, odpowiedniej obróbce i sposobom wykonania urządzeń, może być ono użytkowane bez zbędnej impregnacji, nie stanowiąc zagrożenia ani przeszkody w eksploatacji. Drewniana konstrukcja w swoim naturalnym, surowym stanie, z szarzeniem, pęknięciami i widocznymi sękami, jest częścią idei bezpiecznego, ekologicznego, naturalnego placu zabaw atestowanego przez międzynarodową organizację TUV SUD pod kątem bezpieczeństwa (zgodności z normą EN 1176).

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.