Aplikacja iTaxi zintegrowana z Mapami Petal
Huawei wzbogaca Mapy Petal o usługi wiodącej, polskiej korporacji taksówkarskiej – iTaxi. Przejazdy oferowane przez ponad 10000 kierowców będzie można zamawiać szybciej i wygodniej - bezpośrednio z poziomu map. Umożliwi to technologia App Linking, która służy do transferu osób pomiędzy platformami.
Rozwiązanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników smartfonów Huawei. W celu skorzystania z usług iTaxi należy otworzyć na swoim telefonie Mapy Petal i wpisać swój adres docelowy. Kolejnym krokiem jest zamówienie przejazdu w sekcji „Taxi” poprzez wybranie ikonki iTaxi. Następnie użytkownik zostanie przekierowany do aplikacji przewoźnika (lub do strony umożliwiającej jej pobranie). Dzięki wprowadzonemu rozwiązaniu, klienci Huawei z całej Polski będą mogli szybciej
i wygodniej zamówić taksówkę.
- Integracja aplikacji iTaxi z Mapami Petal przebiegła bardzo szybko i sprawnie. W zaledwie 3 miesiące doszliśmy od pomysłu do wdrożenia. Dzięki tej współpracy użytkownicy Map Petal mają możliwość wyboru naszej taksówki jako środka transportu dla wyszukanej przez siebie trasy. Chcieliśmy, aby rozwiązanie było jak najprostsze z punktu widzenia użytkownika, dlatego skupiliśmy się na zminimalizowaniu liczby kliknięć potrzebnych do złożenia zamówienia w naszym systemie. Przy tak postawionym celu wybór technologii był oczywisty: do połączenia obu aplikacji zastosowaliśmy metodę App Linking (czyli głębokie linkowanie), która stanowi duże ułatwienie dla użytkownika. W momencie zamawiania taksówki klient jest przekierowywany do naszej aplikacji z już uzupełnionymi danymi adresowymi. Teraz wystarczy tylko wybrać interesującą nas klasę pojazdu
i czekać na kierowcę - mówi Gaweł Boguta, CTO iTaxi.pl S.A.
iTaxi jest jednym z największych polskich przewoźników, oferując swoje usługi w ponad 100 miejscowościach, w tym w 12 największych polskich miastach. Firma posiada ponad 10000 taksówek, które dostępne są dla klientów prywatnych i biznesowych. Integracja usług iTaxi z Mapami Petal jest rozwinięciem dotychczasowej współpracy dwóch firm, dzięki której Aplikację Pasażera iTaxi można monitorować chociażby na zegarkach z serii Huawei Watch 3.
Mapy Petal dostępne są na smartfonach Huawei. Stanowią one część ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak AppGallery, Wyszukiwarka Petal, Przeglądarka Huawei, Huawei Asystent czy Chmura.
Huawei AppGallery to sklep, który globalnie oferuje dostęp do ponad 177 tysięcy aplikacji zintegrowanych z HMS, a więc w pełni funkcjonalnych na urządzeniach Huawei, opartych o autorski system usług mobilnych. Każdego miesiąca ze sklepu korzysta ponad 560 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Sklep jest częścią ekosystemu opartego na Huawei Mobile Services (HMS), w skład którego wchodzą takie usługi jak Chmura, Przeglądarka i Motywy. Kluczem do ekosystemu HMS jest ID Huawei, czyli cyfrowy identyfikator użytkownika umożliwiający szybki i łatwy dostęp do usług na urządzeniach Huawei.
Z myślą o użytkownikach sklepu z aplikacjami AppGallery, powstała dedykowana strona na Facebooku: https://www.facebook.com/AppGalleryPL, na której można znaleźć nie tylko najświeższe oferty i informacje o najnowszych aplikacjach, ale również wymieniać się doświadczeniami i opiniami.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.