Artystyczne czwartki w Fuzji Łódź: teatr, muzyka i niezapomniane emocje

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Wielofunkcyjny kompleks Fuzja Łódź zaprasza na cykl wydarzeń artystycznych "Czwartki ze sztuką". W nadchodzących tygodniach łodzianie będą mieli okazję doświadczyć wyjątkowych przedstawień teatralnych, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń i artystycznych doznań. Najbliższe artystyczne dni to 8 i 22 sierpnia.
Pierwsze artystyczne spotkanie ze sztuką, 8 sierpnia, upłynie w towarzystwie Teatru Piosenki Improwizowanej. "Cwaniaki z Podwórka! - Komediowy Musical Improwizowany" to ponad godzinne widowisko, które powstaje na żywo, w oparciu o sugestie publiczności. Techniki swobodnej kreacji teatralnej i muzycznej tworzą dynamiczne scenki dialogowe, przerywane unikalnymi piosenkami. To gwarancja dobrej zabawy i mnóstwa śmiechu, idealna propozycja na letni wieczór w Fuzji.
Dwa tygodnie później odbędzie się niezwykłe spotkanie z teatrem jednego aktora, a właściwie aktorki. W klimatycznych wnętrzach Kotłowni wystąpi Katarzyna Traczyńska w monodramie "Druga" autorstwa Agnieszki Lis, w reżyserii Anny Sandowicz. Spektakl, znajdujący się w repertuarze Teatru Druga Strefa w Warszawie, opowiada o losach kobiety – żony, matki, córki i aktorki. To historia o łamaniu barier, buncie i wychodzeniu ze strefy komfortu. Bohaterka, zmagająca się z codzienną walką o własną tożsamość w zestawieniu z dążeniami artystycznymi, podąża ścieżką poszukiwania wolności, co jest szczególnie trudne po latach pozostawania w cieniu autorytatywnej matki.
Oba wydarzenia rozpoczynają się o godzinie 18:00 i są bezpłatne. Fuzja Łódź serdecznie zaprasza wszystkich miłośników sztuki do uczestnictwa w tych wyjątkowych wieczorach pełnych emocji, śmiechu i refleksji.
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt znajduje się na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, który zyskuje nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.