Atrakcje od VIVO! Piła: Zlot Food Trucków i dmuchańce dla dzieci
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Już w najbliższy piątek, 18 czerwca, na parkingu VIVO! Piła startuje weekendowa uczta dla wszystkich miłośników mistrzowskich smaków. Na miejscu pojawi się kilkanaście food trucków, w których serwowane będą m.in.: amerykańskie burgery, wyśmienite pastrami czy orzeźwiająca lemoniada molekularna. To jednak nie wszystko! Z myślą o najmłodszych przygotowano także strefę zabaw z dmuchańcami.
Początek weekendu w Pile upłynie pod znakiem atrakcji od VIVO! i Zlotu Food Trucków. Parking główny obiektu wypełni ponad 10 furgonetek z jedzeniem z różnych zakątków świata. Zamówić będzie można frytki belgijskie, kurczaka w różnych wariacjach smakowych, włoskie makarony, słodkie mini pączki oraz wiele innych rewelacyjnych przysmaków. Na tydzień przed oficjalnym zakończeniem roku szkolnego pilskie VIVO! postanowiło zadbać również o rozrywkę dla najmłodszych. W dniach 18-20 czerwca na dzieci czekać będą dmuchane atrakcje: ścianka wspinaczkowa, traktor oraz dart. Strefa powstanie przy plaży VIVO!, zlokalizowanej od strony ul. 14 Lutego.
- Ogromnie cieszymy się mogąc znów zaprosić naszych gości do wspólnego spędzenia czasu. Mamy nadzieję, że miłośnicy dobrego jedzenia i aktywnego odpoczynku spędzą z nami wspaniały weekend – mówi Magdalena Drzewiecka, Center Manager VIVO! Piła. - Wierzymy, że wydarzenie trafi w gusta wszystkich, którzy z niecierpliwością oczekiwali na powrót do normalności – dodaje.
Lista food trucków dostępnych na zlocie przed VIVO! Piła: Pan Burger - amerykańskie burgery, Pan Fryta - frytki belgijskie, Migrand Pastrami, Kubano zapiekanki, Mr Łasuch - kurczaczki, Włoskie Makarony, Food Patrol - szarpana wieprzowina, Zadymieni – BBQ, Sweet Donuts - mini pączki, Le mini - lemoniada molekularna oraz Kawa.
Zlot Food Trucków przed VIVO! Piła odbędzie się w piątek, 18 czerwca, i sobotę, 19 czerwca, w godz. 11:00-21:00 oraz w niedzielę, 20 czerwca, w godz. 11:00-20:00. Dmuchańce dla dzieci dostępne będą codziennie w godz. 13:00-18:00. Wstęp darmowy. W związku z wydarzeniem część parkingu, zlokalizowana najbliżej głównego wejścia, będzie wyłączona z użycia. Serdecznie zapraszamy!
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.