Azyl domowego SPA
W Internecie krąży wiele rad, jak uporać się ze stresem, którego dostarcza nam konieczność izolowania się w swoich domach. Wiele z nich, jest bardzo cennych. Warto więc nie rezygnować z ruchu – choćby 15-minutowy trening pod dyktando internetowego trenera może poprawić nam nastrój i polepszyć kondycję. Od kilku dni wolno, pamiętając o aktualnych wymogach bezpieczeństwa i higieny, zażywać ruchu w parkach i lasach.
Skoro większość doby spędzamy z najbliższymi w domu, dobrze też jest zadbać o nasze otoczenie. Zmobilizuj więc domowników do regularnych porządków – wszystkim będzie milej, przebywać w czystym i schludnym wnętrzu. Wiosenna aura nastraja optymistycznie. Kwarantanna daje nam unikatową możliwość nacieszenia się nią – również podczas home office. Uporządkuj więc balkon i przenieś na niego swoje stanowisko pracy. Zamów przez Internet zioła i kwiaty – swoją urodą i pięknymi zapachami umilą dni i coraz dłuższe wieczory, które będziecie mogli spędzać na tarasach i balkonach. Od razu poczujesz się lepiej!
Ugotuj coś pysznego! Czas kwarantanny to świetna okazja do nauki. Na przykład któregoś z dań z ulubionej kuchni. Kulinarne eksperymenty mogą być świetną zabawą dla całej rodziny – jeśli więc szukacie pomysłów czym zainteresować znudzonych najmłodszych, przydzielcie im jakieś zadanie.
Mimo starań, czas spędzony w domu w ramach izolacji, potrafi dać w kość. Co gorsza, długotrwały stres może mieć zgubny wpływ na naszą odporność. Dlatego, by złapać nieco dystansu do świata, warto zafundować sobie odrobinę relaksu w domowym zaciszu. A najlepszym do tego miejscem jest łazienka, w której możemy, choć na chwilę, odciąć się od negatywnych bodźców, złych wiadomości i pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Relaksująca, długa kąpiel to świetna okazja, żeby wyciszyć emocje. Wiele Pań narzeka na brak możliwości umówienia się do fryzjera i kosmetyczki. Może to nie całkiem to samo, ale poprawmy sobie humor zabiegami w domowym SPA – nałóżmy maseczkę na twarz, odżywkę na włosy i wypeelingujmy ciało. Przygaszone światło i zapachowa świeca pomogą się nam odprężyć. Do tego ulubiona muzyka, lub ciekawy audiobook.
„Łazienka może stać się naszym azylem w tym trudnym dla wszystkim w czasie. Pozwoli nam się odprężyć, złapać dystans i zebrać siły, by dalej stawiać czoła nowym wyzwaniom i być oparciem dla najbliższych. Długa, relaksacyjna kąpiel w wannie lub pod prysznicem w zaciszu swojego domu to doskonały sposób na pozbycie się stresu.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.