Azyl domowego SPA
W Internecie krąży wiele rad, jak uporać się ze stresem, którego dostarcza nam konieczność izolowania się w swoich domach. Wiele z nich, jest bardzo cennych. Warto więc nie rezygnować z ruchu – choćby 15-minutowy trening pod dyktando internetowego trenera może poprawić nam nastrój i polepszyć kondycję. Od kilku dni wolno, pamiętając o aktualnych wymogach bezpieczeństwa i higieny, zażywać ruchu w parkach i lasach.
Skoro większość doby spędzamy z najbliższymi w domu, dobrze też jest zadbać o nasze otoczenie. Zmobilizuj więc domowników do regularnych porządków – wszystkim będzie milej, przebywać w czystym i schludnym wnętrzu. Wiosenna aura nastraja optymistycznie. Kwarantanna daje nam unikatową możliwość nacieszenia się nią – również podczas home office. Uporządkuj więc balkon i przenieś na niego swoje stanowisko pracy. Zamów przez Internet zioła i kwiaty – swoją urodą i pięknymi zapachami umilą dni i coraz dłuższe wieczory, które będziecie mogli spędzać na tarasach i balkonach. Od razu poczujesz się lepiej!
Ugotuj coś pysznego! Czas kwarantanny to świetna okazja do nauki. Na przykład któregoś z dań z ulubionej kuchni. Kulinarne eksperymenty mogą być świetną zabawą dla całej rodziny – jeśli więc szukacie pomysłów czym zainteresować znudzonych najmłodszych, przydzielcie im jakieś zadanie.
Mimo starań, czas spędzony w domu w ramach izolacji, potrafi dać w kość. Co gorsza, długotrwały stres może mieć zgubny wpływ na naszą odporność. Dlatego, by złapać nieco dystansu do świata, warto zafundować sobie odrobinę relaksu w domowym zaciszu. A najlepszym do tego miejscem jest łazienka, w której możemy, choć na chwilę, odciąć się od negatywnych bodźców, złych wiadomości i pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Relaksująca, długa kąpiel to świetna okazja, żeby wyciszyć emocje. Wiele Pań narzeka na brak możliwości umówienia się do fryzjera i kosmetyczki. Może to nie całkiem to samo, ale poprawmy sobie humor zabiegami w domowym SPA – nałóżmy maseczkę na twarz, odżywkę na włosy i wypeelingujmy ciało. Przygaszone światło i zapachowa świeca pomogą się nam odprężyć. Do tego ulubiona muzyka, lub ciekawy audiobook.
„Łazienka może stać się naszym azylem w tym trudnym dla wszystkim w czasie. Pozwoli nam się odprężyć, złapać dystans i zebrać siły, by dalej stawiać czoła nowym wyzwaniom i być oparciem dla najbliższych. Długa, relaksacyjna kąpiel w wannie lub pod prysznicem w zaciszu swojego domu to doskonały sposób na pozbycie się stresu.” – podkreśla Robert Rachowski Product Manager SANPLAST SA.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.