Komunikaty PR

„Bądź eko na co dzień!” z CH Focus

2021-10-27  |  18:36
Biuro prasowe

Akcja „Bądź eko na co dzień!” powraca! Rusza kolejna edycja inicjatywy nakłaniającej bydgoszczan do segregacji odpadów. Każda osoba, która przyniesie 30 października do CH Focus niepotrzebne plastikowe opakowania, w  zamian otrzyma sadzonki drzewek oraz ozdobnych wrzosów. Do udziału w ekologicznej akcji zachęca mieszkańców oraz swoich klientów również centrum handlowe, które partneruje sobotniemu wydarzeniu.

W Bydgoszczy znów będzie można oddać nakrętki plastikowe, by otrzymać żywe rośliny. Mieszkańcy, którzy w  najbliższą sobotę przyniosą niepotrzebne plastikowe opakowania do CH Focus, w zamian za nie otrzymają sadzonki, które przyozdobią jesienne balkony i domowe ogródki. Do rozdania będzie aż 1000 wrzosów, a dla pierwszych 400 osób biorących udział w akcji, przewidziano także rozsady drzewek leśnych.

 

Zbiórka zużytych plastików w ramach akcji „Bądź eko na co dzień!” odbędzie się 30 października, o godzinie 11.00, na placu przed centrum handlowym Focus, od strony ul. Jagiellońskiej, i potrwa do wyczerpania sadzonek, z zachowaniem reguł sanitarnych.

Bydgoszczanie, którzy przyniosą w tym dniu ze sobą:

  • od 10 do 20 butelek PET lub od 20 do 30 nakrętek – otrzymają 1 wrzos + 1 sadzonkę drzewa leśnego
  • od 21 do 30 butelek PET lub od 31 do 60 nakrętek – otrzymają 2 wrzosy + 1 sadzonkę drzewa leśnego
  • od 31 do 40 butelek PET lub od 61 do 100 nakrętek – otrzymają 3 wrzosy + 1 sadzonkę drzewa leśnego
  • od 41 butelek PET lub od 101 nakrętek – otrzymają 4 wrzosy + 1 sadzonkę drzewa leśnego.

- Zachęcamy do udziału w kolejnej proekologicznej akcji „Bądź eko na co dzień”. Sobotnia zbiórka nakrętek to idealna okazja, aby włączyć się w działania na rzecz środowiska. Każdy, kto przyniesie do naszego punktu plastikowe pudełka, butelki lub nakrętki, otrzyma w zamian roślinkę. Od zaangażowania mieszkańców zależy powodzenie akcji. Przyłączając się do niej, wspólnie wzmacniamy świadomość proekologiczną w naszym otoczeniu-mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

Organizatorem wydarzenia jest Express Bydgoski, natomiast partnerem lokalizacyjnym CH Focus w Bydgoszczy. Inicjatywę wspierają również lokalni partnerzy: NITRO-CHEM S.A., Collegium Medicum UMK, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Toruniu.  

Partnerstwo CH Focus w ramach akcji „Bądź eko na co dzień!” to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz aktualnej oferty centrum można znaleźć pod adresem: https://focusbydgoszcz.pl.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.