Bądź eko na co dzień z Atrium Targówek!
Już w najbliższą sobotę, 24 września, na parkingu przy Atrium Targówek, odbędzie się akcja „Bądź eko na co dzień!” zachęcająca mieszkańców Warszawy do selektywnej zbiórki. Każda osoba, która w tym dniu przyniesie do centrum handlowego odpady nadające się do recyklingu otrzyma w zamian sadzonki drzew. Dochód z odsprzedaży odpadów zostanie w całości przekazany Fundacji „Hej Koniku”.
Człowiek jest ważną cząstką przyrody i ma ogromny wpływ na przyszłość otaczającego nas środowiska. Troska o naturę wymaga jednak zaangażowania nas wszystkich. Aby być eko na co dzień, warto zacząć od małych kroków. Dobrym przykładem działań na rzecz ochrony środowiska jest inicjatywa „Bądź eko na co dzień!”, przygotowana przez redakcję naszemiasto.pl i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, a partneruje jej warszawskie centrum handlowe Atrium Targówek.
W zaplanowanej na sobotę akcji może wziąć udział każda osoba, która w godzinach 10.00-16.00 przyniesie do mobilnego miasteczka zużyte plastiki, nakrętki czy makulaturę. Odpady będzie można wymienić na sadzonki drzew: dębu, świerku, brzozy, bzu czarnego, bzu koralowego, dzikiej jabłoni, dzikiej gruszy i jarzębiny. Do rozdania jest aż 2000 drzewek. Cały dochód z odsprzedaży odpadów zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Pomoc Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”.
Zasady przyznawania sadzonek za odpady:
- za 10-20 butelek, lub 20-30 nakrętek, lub od 1 kg do 3 kg makulatury – 1 sadzonka
- od 21 do 30 butelek lub od 31 do 60 nakrętek, lub powyżej 3 kg do 5 kg makulatury – 2 sadzonki
- od 31 do 40 butelek lub od 61 nakrętek do 100 nakrętek, lub powyżej 5 kg do 7 kg – 3 sadzonki
- powyżej 40 butelek lub powyżej 100 nakrętek, lub powyżej 7 kg makulatury – 4 sadzonki.
Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 sadzonki.
Przez cały dzień, najmłodsi uczestnicy eventu będą mogli wziąć udział w konkursach, pokazach i eko warsztatach, na których dowiedzą się, jak prawidłowo segregować śmieci, jak dać drugie życie rzeczom oraz jak twórczo je wykorzystać do tworzenia np. maskotek.
Akcja „Bądź eko na co dzień” odbędzie się 24 września w godzinach 10.00-16.00 na parkingu zewnętrznym przy Atrium Targówek, wejście B, ul. Głębocka 15, Warszawa.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.