Bądź eko na co dzień z Atrium Targówek!
Już w najbliższą sobotę, 24 września, na parkingu przy Atrium Targówek, odbędzie się akcja „Bądź eko na co dzień!” zachęcająca mieszkańców Warszawy do selektywnej zbiórki. Każda osoba, która w tym dniu przyniesie do centrum handlowego odpady nadające się do recyklingu otrzyma w zamian sadzonki drzew. Dochód z odsprzedaży odpadów zostanie w całości przekazany Fundacji „Hej Koniku”.
Człowiek jest ważną cząstką przyrody i ma ogromny wpływ na przyszłość otaczającego nas środowiska. Troska o naturę wymaga jednak zaangażowania nas wszystkich. Aby być eko na co dzień, warto zacząć od małych kroków. Dobrym przykładem działań na rzecz ochrony środowiska jest inicjatywa „Bądź eko na co dzień!”, przygotowana przez redakcję naszemiasto.pl i Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych, a partneruje jej warszawskie centrum handlowe Atrium Targówek.
W zaplanowanej na sobotę akcji może wziąć udział każda osoba, która w godzinach 10.00-16.00 przyniesie do mobilnego miasteczka zużyte plastiki, nakrętki czy makulaturę. Odpady będzie można wymienić na sadzonki drzew: dębu, świerku, brzozy, bzu czarnego, bzu koralowego, dzikiej jabłoni, dzikiej gruszy i jarzębiny. Do rozdania jest aż 2000 drzewek. Cały dochód z odsprzedaży odpadów zostanie przekazany na cele statutowe Fundacji Pomoc Młodzieży i Dzieciom Niepełnosprawnym „Hej Koniku”.
Zasady przyznawania sadzonek za odpady:
- za 10-20 butelek, lub 20-30 nakrętek, lub od 1 kg do 3 kg makulatury – 1 sadzonka
- od 21 do 30 butelek lub od 31 do 60 nakrętek, lub powyżej 3 kg do 5 kg makulatury – 2 sadzonki
- od 31 do 40 butelek lub od 61 nakrętek do 100 nakrętek, lub powyżej 5 kg do 7 kg – 3 sadzonki
- powyżej 40 butelek lub powyżej 100 nakrętek, lub powyżej 7 kg makulatury – 4 sadzonki.
Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 sadzonki.
Przez cały dzień, najmłodsi uczestnicy eventu będą mogli wziąć udział w konkursach, pokazach i eko warsztatach, na których dowiedzą się, jak prawidłowo segregować śmieci, jak dać drugie życie rzeczom oraz jak twórczo je wykorzystać do tworzenia np. maskotek.
Akcja „Bądź eko na co dzień” odbędzie się 24 września w godzinach 10.00-16.00 na parkingu zewnętrznym przy Atrium Targówek, wejście B, ul. Głębocka 15, Warszawa.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.