Bądź eko od kuchni z nową ofertą Lidl Polska
Kuchnia nazywana jest sercem domu. To w niej przygotowuje się posiłki dla siebie i całej rodziny. Wiosna zachęca do zmian – także do przyrządzania zdrowszych i „lżejszych” potraw. Przy okazji warto zadbać również o kondycję planety i zastąpić tradycyjne akcesoria ich ekologicznymi odpowiednikami. Już od poniedziałku, 17 kwietnia, klienci Lidl Polska znajdą w ofercie m.in. urządzenia wykonane z materiałów z recyklingu.
„Bycie eko” to trend, który nigdy nie powinien wyjść z mody. Lidl Polska od lat podejmuje działania w trosce o dobro środowiska. Sieć realizuje międzynarodową strategię REset Plastic oraz przyjęte zobowiązania: dąży do tego, aby 100% opakowań marek własnych Lidla maksymalnie nadawało się do recyklingu do 2025 r.; do 20% mniej zużycia plastiku do 2025 r. (zobowiązanie to dotyczy opakowań jednostkowych oraz zbiorczych produktów marek Lidl) oraz średnio 25% wykorzystania recyklatu w plastikowych opakowaniach produktów marek własnych. Jednocześnie sieć systematycznie poszerza ofertę o nowe, ekologiczne produkty.
Już od poniedziałku, 17 kwietnia, w sklepach Lidl Polska pojawią się akcesoria kuchenne, które składają się nawet w 95% z plastiku pochodzącego z recyklingu. Cały proces recyklingu i produkcji odbywa się w Europie, dzięki czemu Lidl jest w stanie zapewnić jego wysokie standardy.
W nowej ofercie Lidl Polska klienci kupią m.in. urządzenia marki Silvercrest. Do przyrządzania smacznych i pełnych witamin, wiosennych koktajli idealny będzie wykonany w 49% z materiału pochodzącego z recyklingu blender ręczny o mocy 600 W (99 zł/ 1 zestaw). Jest to produkt 3 w 1, który posiada funkcję turbo oraz płynną regulację prędkości. W każdej kuchni przyda się również cyfrowa waga kuchenna (34,99 zł/ 1 szt.) służąca do dokładnego odmierzania ilości produktów – ta marki Silvercrest została wykonana w aż 96% z odzyskanych materiałów.
Na sklepowych półkach pojawi się jednak także wiele przydatnych akcesoriów Ernesto – niezawodnych pomocników w każdej kuchni – w tym: zestaw trzech pojemników do przechowywania żywności wykonanych w 79% z materiału pochodzącego z recyklingu (39,99 zł za 3-pak, czyli 13,33 zł/ 1 szt.[1]), akcesoria kuchenne: łyżki do spaghetti, wazowe oraz szumówki i łopatki, wykonane w 42% z materiału pochodzącego z recyklingu (11,99 zł/ 1 szt.).
Oszczędzaj energię!
Prawdziwym hitem w nowej ofercie Lidl Polska będzie patelnia z kutego aluminium marki Ernesto o średnicy 24 cm (59,90 zł/1 szt.) lub 28 cm (69,90 zł/1 szt.), idealnie nadająca się do zdrowszego, beztłuszczowego smażenia. Dzięki lepszemu przewodnictwu ciepła, nagrzewa się szybko i równomiernie, co pozwala na zminimalizowanie zużycia energii. Patelnia jest trwała i wytrzymała – odporna na zarysowania oraz ścieranie. Co ważne, nadaje się do wszystkich kuchenek – również indukcyjnych.
Ekologiczne akcesoria kuchenne dostępne będą w sklepach Lidl Polska od poniedziałku, 17 kwietnia, do wyczerpania zapasów. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.lidl.pl.
[1] Artykuł dostępny wyłącznie w 3-paku. Brak możliwości zakupu pojedynczej sztuki.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.