#beeYOPE Razem pomagamy pszczołom!
PREMIO ANNA KORZEŃ
Zielna
05-079 Okuniew
anna.korzen|agencjapremio.pl| |anna.korzen|agencjapremio.pl
0504069870
www.agencjapremio.pl
#beeYOPE 2020
W YOPE nie ustajemy w działaniach na rzecz ochrony przyrody i naszej planety. Każdy kolejny rok przynosi nam nowe wyzwania i pomysły, jak możemy robić to jeszcze lepiej. Trzecią edycję akcji #beeYOPE 2020 dedykujemy pszczołom samotnicom oraz pozostałym zapylaczom i owadom, żyjącym w dużych miastach. Tradycyjnie już połączyliśmy nasze siły z Fundacją Łąka. W tym roku wspiera nas także sieć drogerii HEBE. Teraz, kupując produkty Kwiat Lipy, każdy może wesprzeć nasze działania. Wspólnie wybudujemy hotele dla owadów, które posłużą im jako dom przez cały rok. W ten sposób będziemy mogli skutecznie chronić ponad 470 gatunków zapylaczy żyjących w Polskich miastach.
JAK DZIAŁAMY?
Pod hasłem #beeYOPE połączyliśmy to, co dla nas cenne: dbałość o pszczoły i środowisko naturalne, a także zaproszenie do działania na rzecz ochrony przyrody. W 2018 roku, dzięki sprzedaży naszej serii kosmetyków Kwiat Lipy, wsparliśmy działania Fundacji Łąka i wspólnie wysialiśmy tysiąc metrów kwadratowych kwietnych łąk dla pszczół – mogło z nich skorzystać nawet 15 milionów owadów!
Rok później rozdawaliśmy nasiona roślin miododajnych – każdy kupujący produkty z serii Kwiat Lipy mógł wysiać własną mini łąkę w ogrodzie lub na balkonie. W ten sposób powstało 10 000 łączek dla 75 milionów zapylaczy. Ale to nie wszystko! Podczas sierpniowych warsztatów w naszym pop-up store w centrum Warszawy wspólnie stworzyliśmy z butelek po naszych produktach domki dla pszczół murarek, a pierwsze urodziny naszego Butiku YOPE przy ul. Mokotowskiej stały się doskonałą okazją do licytacji dzieł sztuki, z której całkowity dochód został przekazany na rzecz Fundacji Łąka.
NASZ CEL: SCHRONIENIE DLA PSZCZÓŁ
W tym roku idziemy krok dalej! W trzech miastach w Polsce: w Warszawie, Białymstoku i Wrocławiu, oczywiście razem z Fundacją Łąka, budujemy w pełni samowystarczalne hotele dla owadów. Te schronienia to nie tylko dach nad głową dla zapylaczy - dzięki wmontowanym poidełkom i wysianym w ich otoczeniu łąkom z roślinami miododajnymi zapewnią pszczołom komfortowe miejsce do życia. Wiosną posłużą im za miejsce do składania jaj, latem za schronienie przed upałem. Pszczoły i inne owady odwdzięczą się zapylając rośliny i pomagając w walce ze szkodnikami.
Seria KWIAT LIPY YOPE to 5 bestsellerów: krem do rąk, mydło w płynie, żel pod prysznic oraz balsam i masło do ciała. Ich słodki, świeży zapach przywodzi na myśl radosny klimat upalnego lata. W skład kosmetyków wchodzą ekstrakty z kwiatów lipy, nagietka i rumianku, a także wyciąg z nasion lnu. Ekstrakt z kwiatów lipy chroni skórę przed działaniem wolnych rodników, wzmacnia jej naturalną barierę ochronną i ogranicza utratę wilgoci. Natomiast naturalne ekstrakty z nasion lnu, z kwiatów nagietka i rumianku łagodzą stany zapalne, koją podrażnienia i przyspieszają odbudowę naskórka. Ceny:
|
Naturalne masło do ciała – 34,99 zł / 200 ml
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.