Komunikaty PR

Biegaj i rozwijaj się z Fundacją Kobieta Niezależna

2023-08-22  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Magdalena Matusik
Adventure Media

Batorego 7
47-400 Racibórz
magdalena.matusik|adventure.media.pl| |magdalena.matusik|adventure.media.pl
604231738
www.adventure.media.pl

Coraz bliżej dzień 27 sierpnia 2023 roku, kiedy to Łazienki Królewskie w Warszawie staną się areną wyjątkowego wydarzenia sportowego i społecznego, czyli V Biegu Po Niezależność! To niezwykła okazja, by wziąć udział w biegu, który nie tylko stawia sportowe wyzwanie, ale także promuje wartości, takie jak wzajemne wsparcie, współpraca i determinacja w realizacji celów osobistych i zawodowych.

 

Choć zakończyły się już zapisy na bieg stacjonarny, ciągle jest możliwość udziału w biegu wirtualnym.


Bieg wirtualny

Podobnie jak w latach ubiegłych, także tym razem w Biegu Po Niezależność można wziąć udział stacjonarnie oraz wirtualnie. Ta druga opcja przeznaczona jest dla tych wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli stawić się na starcie w Warszawie lub też nie zdążyli zapisać się na bieg stacjonarny. Oznacza to, że pobiec mogą praktycznie na całym świecie.


Na czym polega bieg wirtualny? Po pierwsze, przy zapisywaniu się należy wybrać opcję „bieg wirtualny”, zarejestrować się i opłacić swój udział. Samodzielnie wyznaczasz trasę liczącą łącznie 5 km. Na jej pokonanie masz 60 min. Spokojnie, to sporo czasu, nie musisz biec, możesz ją przejść. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu na świecie. Na realizację zadania masz dwa dni, 26-27 sierpnia, do północy. Ważne, by posiadać aplikację w smartfonie lub smartwatchu, rejestrującą bieg. Plik z treningu, jako dowód, zamieszczasz w portalu, w którym rejestrowałaś swój udział w wydarzeniu. Po weryfikacji otrzymasz pamiątkowy medal, a te osoby, które opłaciły pakiet startowy do 30 czerwca, także koszulkę biegową z limitowanej edycji. Ważne: pakiet z medalem i koszulką przesyłany jest wyłącznie pod adres na terenie Polski.

Zasady wirtualnego biegu dostępne są pod linkiem: https://www.facebook.com/100001412627645/videos/212074291303013/

Instrukcja, jak zapisać się na bieg wirtualny dostępne są pod linkiem:

https://www.facebook.com/1746253862/videos/984315439381595/

Zapisy dostępne są pod linkiem:

https://fundacjakobietaniezalezna.pl/5-bieg-po-niezaleznosc/

 

Kamila Rowińska pobiegnie w Warszawie

Biegu nie byłoby bez założycielki i Prezeski Fundacji Kobieta Niezależna, czyli Kamili Rowińskiej, trenerki biznesu i rozwoju osobistego, autorki książek twórczyni konceptu „Kobieta Niezależna”, mentorki dla tysięcy kobiet, dla których jest realnym wsparciem. Nie zabraknie jej także w Warszawie, ponieważ weźmie udział w biegu stacjonarnym. To z pewnością będzie dodatkową atrakcją.


Cele Biegu Po Niezależność:

W V Biegu Po Niezależność chodzi nie tylko o dobiegnięcie do mety i zdobycie medalu. To także okazja, by stać się częścią wyjątkowej społeczności. Często to właśnie wyzwania sportowe sprawiają, że odkrywamy w sobie nowe pokłady siły i determinacji. Przekraczając własne granice, uczymy się, że możemy więcej, niż sobie wyobrażaliśmy. V Bieg Po Niezależność to szansa na zdobycie nowych doświadczeń, na pokonanie barier i wyjście poza strefę komfortu. To doskonała droga do rozwoju osobistego i zawodowego, który jest także wpisany w misję Fundacji Kobieta Niezależna, organizującej to wydarzenie.

 

Dokładniej organizatorkami V Biegu Po Niezależność (jak i wszystkich poprzednich edycji) są wolontariuszki Fundacji Kobieta Niezależna – wyjątkowe, inspirujące kobiety z całej Polski, które oddają swój czas i energię, by przygotować to wspaniałe wydarzenie. Jednoczą swoje siły, dzielą się zadaniami, wspierają i mobilizują do wspólnego działania na rzecz innych. Ich zaangażowanie jest przykładem na to, że każdy może wnieść swój wkład w pozytywną zmianę w społeczeństwie.

 

Piękny pamiątkowy medal oraz wyjątkowa koszulka zostały zaprojektowane właśnie przez wolontariuszki Magdalenę Cebulską i Dorotę Drożdż. Należy też pamiętać o całym zespole wolontariuszek, odpowiedzialnych mi.n. za wyznaczenie trasy, zabezpieczenie medyczne, oprawę techniczną, pozyskanie partnerów i sponsorów oraz wiele innych niezbędnych czynności.

 

Bieg organizowany jest w ramach wolontariatu ale z zachowaniem wszelkich zasad i zapewnieniem bezpieczeństwa uczestnikom.

 

Misja FKN

Bieg Po Niezależność to nie tylko wydarzenie sportowe dla miłośników biegów i promowanie aktywnego stylu życia. To przede wszystkim część misji Fundacji Kobieta Niezależna, polegającej na wsparciu kobiet w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Wśród kluczowych celów, jakie stawia sobie Fundacja, są aktywizacja i rozwijanie talentów kobiet, budowanie społeczności i grup wsparcia oraz zachęcanie kobiet do nieustającego doskonalenia swoich kompetencji.


Bieg Po Niezależność i Fundacja Kobieta Niezależna wpisują się w realizację celów zrównoważonego rozwoju, które obejmują propagowanie równości płci, przeciwdziałanie wykluczeniom społecznym oraz wsparcie w osiąganiu lepszego życia poprzez rozwój zawodowy i osobisty. Promuje równość szans i możliwości dla kobiet poprzez m.in. edukację finansową, w zakresie prawa (pracy, rodzinnego itp.) czy zdrowego stylu życia. Buduje społeczności i grupy wsparcia, które przyczyniają się do włączenia społecznego i zwiększenia szans na sukces.


Fundacja pomaga w budowaniu pewności siebie, realizacji swoich celów i marzeń. Poprzez mentoring i inspirowanie, motywuje do podejmowania aktywnych działań, które prowadzą do pozytywnej transformacji życia. Daje kobietom narzędzia do samorealizacji i osiągnięcia pełni potencjału.

Zdjęcie1: Archiwum FKN – tak było rok temu we Wrocławiu

Zdjęcie2: Medal V Biegu Po Niezależność, autorstwa Magdaleny Cebulskiej, wolontariuszki FKN.

 

* * *

Organizator: Fundacja Kobieta Niezależna

Kontakt do organizatora:

tel: 691064866

e-mail: biegponiezaleznosc@fundacjakobietaniezalezna.pl

Strona internetowa FKN www.fundacjakobietaniezalezna.pl/
Facebook FKN www.facebook.com/fundacjakobietaniezalezna/

Instagram FKN www.instagram.com/fundacjakobietaniezalezna/

Kontakt dla mediów:

Aleksandra Dik (wolontariuszka FKN, zespół organizacyjny VBPN),

tel: 604 231 738, e-mail: aleksandradik@adventure.media.pl

 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Adventure Media
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.