Błyskawicznie rozładowana bateria w telefonie? Są na to sposoby!
Mamy coraz lepsze telefony, a w nich coraz więcej aplikacji, do tego coraz więcej czasu spędzamy w mediach społecznościowych. Efekt? Pomimo posiadania nawet najlepszych modeli urządzeń mobilnych, ładujemy smartfony coraz częściej. Co zrobić, aby sytuacji, gdy bateria w telefonie rozładuje się w najgorszym momencie, było jak najmniej?
Ostatnio ten temat poruszyło dwóch znanych influencerów. Obaj dysponowali dobrymi modelami urządzeń mobilnych najbardziej popularnych marek, a jednak odnosili wrażenie, że z ich smartfonami jest coś nie tak. Bateria wyczerpywała się coraz szybciej i szybciej. Jeden bloger zmuszony był ładować telefon dwa razy dziennie, a drugi influncer, który wrzucał każdego dnia mnóstwo materiałów na InstaStories... aż cztery razy! Jak zatem poradzić sobie z szybko rozładowującą się baterią?
Po pierwsze, dostosuj jasność ekranu
Jednym z największych czynników obciążających baterię telefonu jest jasność ekranu. Obniżenie poziomu jasności lub włączenie automatycznej jasności może znacznie zmniejszyć zużycie energii. Ponadto warto rozważyć skrócenie czasu wygaszania ekranu, aby wyświetlacz wyłączał się szybko, gdy nie jest używany.
Po drugie, wyłącz niepotrzebne połączenia
Połączenia takie jak Wi-Fi, Bluetooth i GPS zużywają znaczną ilość energii baterii, gdy są aktywne. Wyłącz te połączenia, gdy ich nie używasz, zwłaszcza jeśli znajdujesz się w obszarze o słabym sygnale. Ponadto wyłączenie powiadomień push lub zmniejszenie ich częstotliwości może pomóc w oszczędzaniu energii baterii.
Po trzecie, zamknij aplikacje działające w tle
Wiele aplikacji nadal działa w tle, nawet jeśli nie są aktywnie używane, zużywając zasoby baterii. Zamknij niepotrzebne aplikacje ręcznie lub użyj menu wielozadaniowości, aby zamknąć procesy działające w tle. Możesz także skorzystać z funkcji optymalizacji baterii wbudowanych w system operacyjny telefonu lub zainstalować aplikację oszczędzającą baterię innej firmy, aby efektywniej zarządzać działaniami w tle.
Co, jeśli jednak dużo korzystamy z telefonu, wrzucamy codziennie filmy w mediach społecznościowych, robimy dużo zdjęć lub aktywnie pracujemy na telefonie? Rozwiązaniem jest powerbank np. Fresh 'n Rebel, który można zawsze nosić ze sobą. Powerbank może mieć eleganckie wzornictwo, a dzięki funkcji szybkiego ładowania już w 15 minut solidnie uzupełnić poziom baterii. Powerbank o pojemności 18000 mAh może naładować telefon nawet sześciokrotnie, a tablet – trzykrotnie.
A zatem - już nigdy więcej frustracji z powodu szybko rozładowującego się telefonu! Dzięki tym prostym trikom możemy zapomnieć o wiecznym kontrolowaniu baterii.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Gwiazdy: Stresują nas galerie, więc wolimy zakupy online. W sieci łatwiej też znaleźć dobre promocje
Gwiazdy obecne podczas Domówki Amazon Prime zgodnie przyznają, że zakupy online bardzo ułatwiają życie i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Z powodu licznych obowiązków zawodowych czy też opieki nad dziećmi nie zawsze mają bowiem czas na wielogodzinne buszowanie po galeriach, natomiast oferta sklepów internetowych jest dostępna 24 godziny na dobę, co umożliwia dokonanie wyboru o każdej porze
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Handel
Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego – Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.