Boże Narodzenie z Akademią Ekologiczną. Upominki dla mieszkańców od Amest Otwock
Czas Bożego Narodzenia to moment, w którym nie tylko myśli się o własnych sprawach, ale także spogląda w stronę bliźnich. Amest Otwock przed zbliżającymi się świętami pamiętał o upominkach dla wychowanków Akademii Ekologicznej Amest Otwock oraz wsparciu mniejszych braci – do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie trafiła między innymi karma i środki czystości.
Akademia Ekologiczna Amest Otwock tylko w 2021 roku przeprowadziła wiele akcji ekologicznych, a także objęła mentoringiem uczestników projektu „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa”. Teraz, w okresie Bożego Narodzenia, podopieczni tego programu edukacyjnego otrzymali świąteczne upominki.
– Amest Otwock angażuje się w życie lokalnej społeczności przez cały rok. Wierzymy, że wspierając rozwój młodych ludzi, budujemy lepszy świat. Przekazywanie wiedzy, kształtowanie dobrych postaw ekologicznych, to droga do tworzenia odpowiedzialnego społeczeństwa. Świąteczne upominki dla naszych podopiecznych to wyraz naszego uznania dla ich zaangażowania w organizowane przez nas warsztaty – podkreśla Felice Scoccimarro, prezes Amest Otwock Sp. z o.o.
Czas Bożego Narodzenia w Amest Otwock to również wsparcie potrzebujących zwierząt w trudnym okresie zimy. Dzięki przeprowadzonej zbiórce, między innymi wśród dzieci pracowników firmy Amest, zebrano fundusze, które zostały przeznaczone na zakup niezbędnych produktów dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie. Placówka otrzymała między innymi ponad 85 kg suchej i mokrej karmy dla psów oraz kotów, żwirek dla kotów, smakołyki dla zwierząt czy środki pozwalające na utrzymanie czystości.
Amest Otwock o lokalnej społeczności pamięta przez cały rok. Efektem tego są inicjatywy przeprowadzone przez Akademię Ekologiczną Amest Otwock w ostatnich miesiącach. Podczas #AmestDlaZiemi do mieszkańców powiatu otwockiego trafiło kilkaset drzew produkujących niezbędny do życia tlen, a z kolei w czasie projektu #AmestDlaPszczół – rośliny miododajne, wspierające ważną dla ekosystemu pracę owadów. Akademia Ekologiczna Amest Otwock to także wiele akcji edukacyjnych: „Z upcyklingiem w przyszłość. Upcykling w oparach bluesa”, stoisko na pikniku naukowym Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku czy warsztaty ekologiczne dla uczestników letnich półkolonii w regionie.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych
Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.
Konsument
Rynek gier mobilnych w Polsce może być wart prawie 0,5 mld dol. do 2030 roku. Za tym idzie rozwój smartfonów dla graczy

W 2030 roku liczba użytkowników gier mobilnych w Polsce może przekroczyć 7,1 mln, a przychody z rynku będą bliskie 470 mln dol. – wynika z danych Statista. Wraz ze wzrostem liczby graczy rozwija się także rynek urządzeń do gamingu mobilnego. Zdaniem przedstawicieli ZTE Polska, producentów smartfonów nubia, których dwa nowe modele miały właśnie swoją premierę w Polsce, ten segment krajowego rynku wciąż jest słabo zagospodarowany, a do tej pory dominowały na nim głównie urządzenia zaawansowane i drogie. Dużą rolę w udoskonalaniu sprzętu dla graczy odgrywa sztuczna inteligencja.
Dom i ogród
Sandra Kubicka: Najpierw kupiłam małą domową szklarnię na zioła. A teraz zamówiłam duży model do ogrodu i będę tam mieć pomidory, ogórki i truskawki

Modelka czerpie dużą radość z własnoręcznie wyhodowanych ziół i warzyw. Swoją przygodę z ogrodnictwem zaczęła od małej domowej szklarni kupionej w sklepie internetowym, a już niedługo będzie miała szklarnię z prawdziwego zdarzenia. Sandra Kubicka nie ukrywa, że teraz z dużą niecierpliwością czeka na to, jaki plon wydadzą sadzonki pomidorów. Na razie rosną jak na drożdżach.