Komunikaty PR

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na OPPM Online (10 czerwca, 10:00-17:00)

2020-06-04  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Małek
Centrum Edukacji Obywatelskiej

ul. Noakowskiego 10
00-666 Warszawa
katarzyna.malek|ceo.org.pl| |katarzyna.malek|ceo.org.pl
22 622 00 89
www.ceo.org.pl
Do pobrania Agenda ( 0.09 MB )

Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne w sieci - OPPM online. Po kilku ostatnich miesiącach intensywnej pracy i nowych wyzwań przyszedł czas na pierwsze podsumowania, refleksje oraz nowe inspiracje. Dlatego w agendzie poza wydarzeniami dotyczącymi programów edukacyjnych CEO, znalazły się wystąpienia gości specjalnych takich jak Adam Wajrak, Natalia de Barbaro czy Justyna Suchecka.  OPPM Online odbędzie się 10 czerwca i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.

Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych (OPPM) to wydarzenie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od dwudziestu lat. Od zawsze było wielkim świętem dla uczestników i uczestniczek programów CEO, którzy przyjeżdżali do Warszawy, aby w Zamku Królewskim zaprezentować efekty swojej pracy. W tym roku, choć spotkania na większą skalę są niemożliwe, organizatorzy zmieniali nieco formułę i przenieśli wydarzenie do świata online.

10 czerwca 2020 roku, każdy szukający pomysłów i inspiracji do ciekawego, aktywnego i angażującego uczenia (się), przez cały dzień będzie mógł uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi gośćmi za pomocą transmisji na Facebooku. 

Wśród tematów, które poruszymy, znajdzie się wystąpienie Justyny Sucheckiej, dziennikarki i pisarki “Młodzi zmieniają świat”, opowieść o “Puszczy Białowieskiej. Ostatnim Lesie”, do której zaprosi nas Adam Wajrak, dziennikarz i przyrodnik a także spotkanie z Anną Książek, podróżniczką dookoła świata o tym, że “Każdy może zmieniać świat”. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli także wysłuchać wskazówek Natalii de Barbaro, psycholożki i trenerki, która opowie, co oznacza przebywanie “We własnym pokoju”

OPPM online to przestrzeń do spotkania i rozmowy o tym, jak ważne jest zaangażowanie i współpraca w działaniach edukacyjnych, ale to także czas wzmocnienia, podziękowania i docenienia dla uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, wszystkich tych osób, które wychodzą z edukacją poza formalne ramy.

Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej:

https://www.facebook.com/events/275534270482202/ 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Port Łódź świętuje Dzień Ziemi Biuro prasowe
2024-04-17 | 13:40

Port Łódź świętuje Dzień Ziemi

Ekologiczne warsztaty, gry rodzinne, konkursy i quizy z nagrodami oraz spora dawka wiedzy o tym, jak w praktyce dbać o naszą planetę. Port Łódź w najbliższą sobotę, 20 kwietnia
Styl życia Julia Żugaj w Promenadzie! Poznaj jedną z największych polskich influencerek!
2024-04-16 | 16:00

Julia Żugaj w Promenadzie! Poznaj jedną z największych polskich influencerek!

Już w sobotę, 20 kwietnia warszawskie centrum handlowe Promenada odwiedzi jedna z topowych polskich influencerek – Julia Żugaj! Weź udział w spotkaniu i poznaj bliżej swoją
Styl życia Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?
2024-04-16 | 13:05

Jakie codzienne obowiązki są najmniej lubiane przez Polaków?

Jak pokazują najnowsze badania, 17% Polaków nie lubi robić prania. Nie lubimy też przyrządzania posiłków (34% badanych), sprzątania domu (32%) czy robienia codziennych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Często sąsiedzi nic o sobie nie wiedzą. Mój spektakl „Barabuum!” prowokuje do tego, żeby się poznać i podzielić swoimi skrytymi pragnieniami

– „Barabuum!” to dramat psychologiczny, farsa i komedia romantyczna w jednym – tak o swoim najnowszym spektaklu mówi reżyser. Artur Barciś zabiera widzów w emocjonalną i zwariowaną podróż przez małżeńskie życie dwóch par. Ich z pozoru normalne relacje zostają zaburzone podczas pewnego wieczoru w nowoczesnym mieszkaniu. Nieoczekiwane odkrycie zmienia sąsiedzkie i małżeńskie stosunki w arenę emocji, konfrontacji i głęboko skrywanych uczuć. Twórcy mają nadzieję, że ta sztuka pozwoli widzom spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy nie tylko na życie bohaterów, ale i na swoje własne.

Muzyka

Luna: Trochę podupadłam na zdrowiu i mój głos nie działa tak, jak bym chciała. Czuję się bezradna i bezsilna

Przed wyjazdem na Konkurs Eurowizji reprezentantka Polski nie ukrywa, że boryka się z problemami zdrowotnymi, a bezradność i zwątpienie mieszają się z nadzieją i chęcią pokonania swoich słabości. By jak najlepiej zadbać o swoje struny głosowe, na jakiś czas zrezygnowała z koncertów. Teraz robi wszystko, by jej głos wrócił do formy i by mogła godnie się zaprezentować na scenie w Malmö.

Farmacja

Sztuczna inteligencja pomaga odkrywać nowe leki. Skraca czas i obniża koszty badań klinicznych

Statystycznie tylko jedna na 10 tys. cząsteczek testowanych w laboratoriach firm farmaceutycznych pomyślnie przechodzi wszystkie fazy badań. Jednak zanim stanie się lekiem rynkowym, upływa średnio 12–13 lat. Cały ten proces jest nie tylko czasochłonny, ale i bardzo kosztowny – według EFPIA przeciętne koszty opracowania nowego leku sięgają obecnie prawie 2 mld euro. Wykorzystanie sztucznej inteligencji pozwala jednak obniżyć te koszty i skrócić cały proces. – Dzięki AI preselekcja samych cząsteczek, które wchodzą do badań klinicznych, jest o wiele szybsza, co zaoszczędza nam czas. W efekcie pacjenci krócej czekają na nowe rozwiązania terapeutyczne – mówi Łukasz Hak z firmy Johnson & Johnson Innovative Medicine, która wykorzystuje AI w celu usprawnienia badań klinicznych i opracowywania nowych, przełomowych terapii m.in. w chorobach rzadkich.