Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na OPPM Online (10 czerwca, 10:00-17:00)
Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10
00-666 Warszawa
katarzyna.malek|ceo.org.pl| |katarzyna.malek|ceo.org.pl
22 622 00 89
www.ceo.org.pl
Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne w sieci - OPPM online. Po kilku ostatnich miesiącach intensywnej pracy i nowych wyzwań przyszedł czas na pierwsze podsumowania, refleksje oraz nowe inspiracje. Dlatego w agendzie poza wydarzeniami dotyczącymi programów edukacyjnych CEO, znalazły się wystąpienia gości specjalnych takich jak Adam Wajrak, Natalia de Barbaro czy Justyna Suchecka. OPPM Online odbędzie się 10 czerwca i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych (OPPM) to wydarzenie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od dwudziestu lat. Od zawsze było wielkim świętem dla uczestników i uczestniczek programów CEO, którzy przyjeżdżali do Warszawy, aby w Zamku Królewskim zaprezentować efekty swojej pracy. W tym roku, choć spotkania na większą skalę są niemożliwe, organizatorzy zmieniali nieco formułę i przenieśli wydarzenie do świata online.
10 czerwca 2020 roku, każdy szukający pomysłów i inspiracji do ciekawego, aktywnego i angażującego uczenia (się), przez cały dzień będzie mógł uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi gośćmi za pomocą transmisji na Facebooku.
Wśród tematów, które poruszymy, znajdzie się wystąpienie Justyny Sucheckiej, dziennikarki i pisarki “Młodzi zmieniają świat”, opowieść o “Puszczy Białowieskiej. Ostatnim Lesie”, do której zaprosi nas Adam Wajrak, dziennikarz i przyrodnik a także spotkanie z Anną Książek, podróżniczką dookoła świata o tym, że “Każdy może zmieniać świat”. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli także wysłuchać wskazówek Natalii de Barbaro, psycholożki i trenerki, która opowie, co oznacza przebywanie “We własnym pokoju”.
OPPM online to przestrzeń do spotkania i rozmowy o tym, jak ważne jest zaangażowanie i współpraca w działaniach edukacyjnych, ale to także czas wzmocnienia, podziękowania i docenienia dla uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, wszystkich tych osób, które wychodzą z edukacją poza formalne ramy.
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej:
https://www.facebook.com/events/275534270482202/

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo
Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Farmacja
Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.