Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na OPPM Online (10 czerwca, 10:00-17:00)
Centrum Edukacji Obywatelskiej
ul. Noakowskiego 10
00-666 Warszawa
katarzyna.malek|ceo.org.pl| |katarzyna.malek|ceo.org.pl
22 622 00 89
www.ceo.org.pl
Centrum Edukacji Obywatelskiej zaprasza na ogólnopolskie wydarzenie edukacyjne w sieci - OPPM online. Po kilku ostatnich miesiącach intensywnej pracy i nowych wyzwań przyszedł czas na pierwsze podsumowania, refleksje oraz nowe inspiracje. Dlatego w agendzie poza wydarzeniami dotyczącymi programów edukacyjnych CEO, znalazły się wystąpienia gości specjalnych takich jak Adam Wajrak, Natalia de Barbaro czy Justyna Suchecka. OPPM Online odbędzie się 10 czerwca i jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych.
Ogólnopolska Prezentacja Projektów Młodzieżowych (OPPM) to wydarzenie organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej od dwudziestu lat. Od zawsze było wielkim świętem dla uczestników i uczestniczek programów CEO, którzy przyjeżdżali do Warszawy, aby w Zamku Królewskim zaprezentować efekty swojej pracy. W tym roku, choć spotkania na większą skalę są niemożliwe, organizatorzy zmieniali nieco formułę i przenieśli wydarzenie do świata online.
10 czerwca 2020 roku, każdy szukający pomysłów i inspiracji do ciekawego, aktywnego i angażującego uczenia (się), przez cały dzień będzie mógł uczestniczyć w spotkaniach z ciekawymi gośćmi za pomocą transmisji na Facebooku.
Wśród tematów, które poruszymy, znajdzie się wystąpienie Justyny Sucheckiej, dziennikarki i pisarki “Młodzi zmieniają świat”, opowieść o “Puszczy Białowieskiej. Ostatnim Lesie”, do której zaprosi nas Adam Wajrak, dziennikarz i przyrodnik a także spotkanie z Anną Książek, podróżniczką dookoła świata o tym, że “Każdy może zmieniać świat”. Uczestnicy i uczestniczki będą mogli także wysłuchać wskazówek Natalii de Barbaro, psycholożki i trenerki, która opowie, co oznacza przebywanie “We własnym pokoju”.
OPPM online to przestrzeń do spotkania i rozmowy o tym, jak ważne jest zaangażowanie i współpraca w działaniach edukacyjnych, ale to także czas wzmocnienia, podziękowania i docenienia dla uczniów, uczennic, nauczycieli, nauczycielek, wszystkich tych osób, które wychodzą z edukacją poza formalne ramy.
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, na profilu Centrum Edukacji Obywatelskiej:
https://www.facebook.com/events/275534270482202/
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.