Charytatywna Kolacja z Balem: „Przyjaciele Świata wraz z Przyjaciółmi”

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Hotel Vienna House by Wyndham Andel’s Łódź ponownie stanie się centrum wsparcia i wspólnoty. W sobotę, 14 grudnia, o godzinie 19:00 rozpocznie się 15. edycja Kolacji Charytatywnej z Balem „Przyjaciele Świata wraz z Przyjaciółmi”. Dochód zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego dla łódzkich szpitali i hospicjów.
Już po raz piętnasty łodzianie spotkają się na niezwykłym wydarzeniu, które połączy szczytny cel z niezapomnianą atmosferą. Kolacja Charytatywna z Balem organizowana przez Stowarzyszenie „Przyjaciele Świata” i Fundację „Serce dla Serc” to wyjątkowa okazja, by wspólnie pomagać potrzebującym, a zarazem uczestniczyć w jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń towarzyskich w Łodzi. Wydarzenie objęte jest patronatem honorowym Prezydent Miasta Łodzi, Pani Hanny Zdanowskiej, Rektora Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, prof. dr. hab. n. med. Janusza Piekarskiego oraz Prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej w Łodzi, dr. n. med. Pawła Czekalskiego.
Dochód z tegorocznej edycji przeznaczony zostanie na dofinansowanie przyłóżkowego systemu monitorowania funkcji życiowych dla pacjentów Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa oraz zakup specjalistycznego sprzętu dla Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (problem cywilizacyjny, jakim jest insulinooporność i cukrzyca). Podczas wieczoru odbędzie się aukcja charytatywna, podczas której zlicytowane zostaną wyjątkowe przedmioty: rakieta Igi Świątek z autografem i certyfikatem autentyczności, koszulka z autografem Huberta Hurkacza, obrazy Marty Momot i Ryszarda Bilana, wydanie jubileuszowe konstytucji RP, podpisane przez byłego Prezydenta RP, Lecha Wałęsę oraz inne cenne dzieła i pamiątki.
W programie wieczoru znajdą się także wyjątkowe atrakcje: wykwintna kolacja w klimacie francuskim przygotowana przez Michała Pysklaka, szefa kuchni hotelu Andel’s, oraz Grzegorza Łapanowskiego, znanego eksperta kulinarnego i jurora programu „Top Chef”. Oprawę muzyczną zapewnią Urszula, zespół Stage Fever i DJ Andrew, a całość poprowadzą Agnieszka Sienkiewicz-Gauer i Elisabeth Duda. W trakcie Kolacji zostanie również wręczona nagroda „Przyjaciel Honorowy”, stworzona przez Andrzeja Pągowskiego, jako podziękowanie dla osób, które od lat swoją bezinteresowną pomocą wspierają działania Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”.
Kolacja rozpocznie się o godzinie 19:00, a wieczór potrwa do 3:00. Udział w wydarzeniu jest możliwy po wcześniejszym zakupie biletów, których sprzedaż trwa do 6 grudnia 2024 roku. Koszt miejsca przy stoliku VIP w pierwszym rzędzie wynosi 890 zł, a przy pozostałych stolikach 790 zł.
Niech ten wieczór stanie się dowodem na to, że razem możemy więcej. Szczegóły wydarzenia oraz bieżące informacje dostępne są na fanpage’u Stowarzyszenia „Przyjaciele Świata”. Zachęcamy do wspólnego spędzenia tego grudniowego wieczoru i wsparcia tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.