Charytatywny maraton gier na Youtube. Pograjmy, żeby pomóc dzieciom i rodzicom
Bartłomiej Dwornik
Ogólnopolski Operator Oświaty
ul. Jana Gorczyczewskiego 2/7
60-554 Poznań
fundaraising|operator.edu.pl| |fundaraising|operator.edu.pl
+48 533 978 513
https://operator.edu.pl
To będzie maraton dobrej zabawy i dobrych uczynków. Od 17 do 18 grudnia 2022 roku Paweł „Kronos” Maliszewski, youtuber ze Starachowic, poprowadzi charytatywny stream, czyli internetową transmisję z grania w gry z widzami. Celem – oprócz dobrej zabawy – jest zebranie pieniędzy na uruchomienie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, tworzonej przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty.
Przez dwa dni, tuż przed świętami Bożego Narodzenia, starachowicki youtuber kolejny raz zaprasza fanów gier komputerowych i internetowych streamów gamingowych przed ekrany komputerów i laptopów. Przez cały weekend będzie można oglądać i dołączać do internetowej rozgrywki w grach:
- Rocket League
- Snow Runner
- FIFA 23
- Minecraft
- Będziemy grać, rozmawiać z widzami i gośćmi, żartować i doskonale się bawić – zapowiada Paweł Maliszewski. - A ponieważ to już prawie święta, na pewno nie zabraknie śpiewania kolęd. Tak, jak co roku!
„Kronos” od wielu lat znany jest w internetowej społeczności z organizowania maratonów grania w gry i wspierania ważnych inicjatyw. Jego streamy – czyli internetowe transmisje z grania w gry z widzami – pomogły dotąd zebrać ponad 50 tysięcy złotych na pomoc dla dzieci walczących z rakiem i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem Paweł postanowił wesprzeć projekt uruchomienia Wirtualnej Poradni Pedagogicznej, którą tworzy fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty.
- Będzie to internetowa, bezpłatna platforma, na której przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu rodzice znajdą profesjonalne porady, opracowane przez doświadczonych pedagogów, psychologów dziecięcych i terapeutów, podpowiedzi skutecznych i sprawdzonych rozwiązań, które można zastosować samodzielnie w pracy z dzieckiem – tłumaczy Bartłomiej Dwornik z fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Będzie również możliwość zadania pytania, także anonimowo, na które odpowie kompetentny i doświadczony specjalista.
– Robimy to, bo wiemy jaka jest potrzeba, i dzięki temu możemy wiele problemów rozwiązać. Pozwolić dzieciom cieszyć się życiem i sprawić żeby to życie nabrało kolorytu – tłumaczy Paweł „Kronos” Maliszewski. - Bądźcie z nami w te dni i pomóżcie nam stworzyć dla dzieci lepszy, bezpieczniejszy świat!
Przez cały czas maratonu widzowie będą mogli wpłacać niewielkie datki – tak zwane donejty – które trafią bezpośrednio do fundacji. Aktualny stan zbiórki będzie można w czasie rzeczywistym śledzić podczas transmisji i na stronie internetowej fundacji.
Nie koniec jednak na tym. Przy okazji streamu fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, wspólnie z partnerami, zorganizowała charytatywne licytacje na platformie Allegro. Już od 7 grudnia wylicytować można prawie 50 wyjątkowych fantów i gadżetów, podarowanych przez przyjaciół i partnerów fundacji. Od charytatywnych licytacji nie są pobierane prowizje, a cała kwota trafi na wsparcie Wirtualnej Poradni Pedagogicznej. Co więcej – każdy widz i uczestnik streamu ma możliwość wystawienia własnego przedmiotu, żeby wesprzeć ten ważny cel.
- Jesteśmy wdzięczni Pawłowi za zaangażowanie i wielkie serce dla dzieci. Cieszymy się, że w tym roku wspiera nasz projekt i pomoże nam dotrzeć z cenną, profesjonalną wiedzą pedagogiczną do rodziców, którzy jej potrzebują – cieszy się Bartłomiej Dwornik, koordynujący wydarzenie po stronie fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty. - Zapowiada się niesamowity weekend. Postaramy się, żeby wrażenia były niezapomniane i dla graczy i dla widzów.
Transmisja będzie dostępna:
- Na Youtube: https://www.youtube.com/c/KronosGra
- Na stronie fundacji: https://operator.edu.pl/pl/stream-charytatywny/
Świąteczny Stream Charytatywny. Wspieramy Wirtualną Poradnię Pedagogiczną
- 17 grudnia | godz. 10.00-16.00: Rocket League
- 17 grudnia | godz. 16.00-22.00: Snow Runner
- 18 grudnia | godz. 10.00-16.00: FIFA 23
- 18 grudnia | godz. 16.00-22.00: Minecraft
Charytatywne licytacje dostępne są pod adresem: https://allegro.pl/charytatywni/ogolnopolski-operator-oswiaty
Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/3116Ec9uq
Partnerami i patronami Świątecznego Streamu Charytatywnego są: Prezent Marzeń • Kujawski Uniwersytet Ludowy w Nakonowie • Szkoła Podstawowa Marco Polo z Wrocławia • Fundacja Fani Mani • Newspoint • TIM SA • Łucznik • Wydawnictwo Albatros • Funwisher • Reporterzy.info • CD PROJEKT.
Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty od ponad 21 lat wspiera samorządy w realizacji zadań i projektów oświatowych. Fundacja jest organizacją pożytku publicznego. Prowadzi bezpłatne przedszkola i szkoły w całej Polsce. W 63 fundacyjnych placówkach uczy się obecnie ponad 7500 dzieci.
***
Kontakt:
Paweł „Kronos” Maliszewski, kanał KronosGra
poketrenerkronos@gmail.com
Bartłomiej Dwornik, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
b.dwornik@operator.edu.pl, +48 533 978 513
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Dawid Kwiatkowski: Padłem ofiarą oszustów, którzy na mnie nieuczciwie zarabiali. Teraz jestem też swoim księgowym, liczę pieniądze i sprawdzam umowy
Artysta przyznaje, że w branży muzycznej są ludzie, którzy zamiast wspierać młodych wykonawców w budowaniu kariery, po prostu chcą tylko zarobić na swoich „podopiecznych”. Dawid Kwiatkowski przestrzega więc wszystkich, którzy stają na scenie „Must Be the Music” i innych talent show, by nie ufali każdemu, kto się do nich odezwie po programie i zaproponuję współpracę, bo bardzo możliwe, że będzie mu zależało tylko na tym, by wykorzystać ich „pięć minut” dla własnych korzyści. On sam również padł ofiarą takich oszustów i musiał walczyć z nimi w sądzie.
Prawo
Tak zwana sztuczna twórczość coraz popularniejsza. Wyzwaniem pozostają kwestie praw autorskich
Rosnąca popularność narzędzi AI spowodowała, że powstaje coraz więcej „dzieł sztuki”, będących wytworem działania algorytmów, które potrafią m.in. tworzyć muzykę dopasowaną do preferencji i nastroju, malować obrazy, a nawet pisać poezję czy scenariusze filmowe. To rodzi szereg wyzwań dotyczących praw autorskich. Są także wątpliwości dotyczące ochrony dzieł, z których AI się uczy. Narzucanie prawnych zakazów i obostrzeń może jednak nie przynieść efektów.
Podróże
Radosław Majdan: W Grecji zaginęła mi walizka. To jest kraj lekkoduchów, wszystko odkładają na jutro, a pracę traktują drugorzędnie
Były piłkarz przyznaje, że z perspektywy uczestników program „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” to bardzo wymagające przedsięwzięcie. Dla niego ten format okazał się nie tylko testem fizycznym, ale także emocjonalnym, bo trzeba było stawić czoła zarówno rywalom, jak i własnym słabościom. Radosław Majdan zdradza też, że emocji nie brakowało już na lotnisku. Tuż po przylocie do Grecji okazało się bowiem, że jego walizka zaginęła. Na szczęście miał przy sobie kilka zapasowych ubrań.