Komunikaty PR

Co mówią o Tobie modne kolory, którymi się otaczasz w domu?

2023-09-27  |  12:00
Biuro prasowe

Kolor to coś więcej niż wrażenie wizualne. Barwy mogą wiele powiedzieć o naszej osobowości i charakterze. Nawet z pozoru banalna rzecz - wybór koloru poduszek ozdobnych do salonu czy głośnika Bluetooth zdradza o człowieku więcej niż się spodziewamy. Wybraliśmy 7 modnych odcieni – o czym świadczy wybór każdego z nich?

Kolory mogą wywoływać określone emocje, wpływać na nastrój, a nawet odzwierciedlać pewne cechy osobowości. Sprawdźcie o czym świadczy wybór 7 aktualnie popularnych odcieni różnych akcesoriów.

Piaskowe złoto

Kolor piasku, miękki, ciepły odcień przypominający spokojną plażę o zachodzie słońca, często kojarzy się ze spokojem i relaksem. Jeśli wybieramy taki kolor, może to świadczyć o byciu osobą, która ceni sobie spokój i prostotę w życiu. Prawdopodobnie odpowiada nam stabilność i spójność, a spokojne otoczenie przedkładamy nad chaos.

Wypłowiała zieleń

Ziemisty odcień, który odzwierciedla spokój natury, sugeruje osobowość, która jest zrównoważona i niezawodna. Osoby preferujące ten kolor są praktyczne, przyziemne i mają silny związek z naturą.

Chłodny niebieski

Kolor, który odzwierciedla głębię oceanu, jest często lubiany przez osoby spokojne, stabilne i wrażliwe. Jeśli uważamy ten kolor za atrakcyjny, możemy doceniać poczucie porządku i kierunku w swoim życiu oraz mieć naturalną skłonność do introspekcji i kontemplacji.

Ciepły brąz

Odważny i żywy odcień, kojarzy się z odwagą, pewnością siebie i odrobiną ekstrawagancji. Jeśli ten kolor do nas przemawia, prawdopodobnie należymy do osób, które nie boją się wyróżniać, podejmować ryzyka lub wyrażać swojej indywidualności.

Grafitowy szary

Neutralny i zrównoważony odcień, jest często wybierany przez osoby preferujące spokój, porządek i elegancję. Jeśli skłaniamy się ku temu kolorowi, może to oznaczać, że cenimy wyrafinowanie, neutralność i poczucie spokoju w swoim życiu.

Czerwień z odcieniem pomarańczy

Ciepły, ognisty odcień czerwieni wymieszanej z akcentami pomarańczowymi, to kolor, który przyciąga uwagę. Uosabia energię czerwieni, ale pomarańczowe odcienie łagodzą ją, dodając warstwę ciepła i ekscytacji. Czerwień jest często kojarzona z pasją, odwagą i działaniem. To kolor, który może pobudzać zmysły i podnosić tętno. Z drugiej strony, pomarańczowe odcienie są powiązane z kreatywnością, przygodą i entuzjazmem. Fascynująca mieszanka obu kolorów to idealna propozycja dla osób śmiałych i kreatywnych.

Liliowy

Jasnofioletowy kolor, niesie ze sobą poczucie spokoju i wrażliwości. Fiolet jest często kojarzony z wyobraźnią, duchowością i bogactwem, podczas gdy jaśniejsze odcienie, takie jak liliowy, sugerują wiosnę, kobiecość i romantyzm. Jest to kolor, który może uspokoić umysł i pobudzić wyobraźnię.

Powiązanie kolorów z określonymi cechami osobowości to nie tylko interesująca teoria. Odgrywa się ono w naszym codziennym życiu na wiele sposobów. Mogą być subtelnymi wskaźnikami naszych cech osobowości i preferencji.

Następnym razem, gdy wybierzemy kolor, niezależnie od tego, czy chodzi o ubrania, samochód czy głośnik Bluetooth (wszystkie omawiane powyżej kolory pokrywają się z paletą kolorystyczną głośników Fresh 'n Rebel), pamiętajmy - nie tylko wybieramy kolor, ale wyrażamy część tego, kim jesteś.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.