Co z Trumpem? Rozwód z żoną i własny kanał.
Choć Donald Trump wciąż nie przyznał się do porażki w amerykańskich wyborach prezydenckich, nie ustają medialne spekulacje na temat przyszłych zamierzeń Prezydenta i jego zawodowych planów po opuszczeniu Białego Domu. Analitycy londyńskiego bukmachera Unibet przewidują, na ile prawdopodobne są scenariusze rozwoju wydarzeń o których huczą amerykańskie media.
ROZWÓD Z MELANIĄ TRUMP
Amerykańscy publicyści, komentatorzy polityczni i dziennikarze od miesięcy spekulują na temat chłodnych relacji łączących urzędującego Prezydenta USA z jego trzecią żoną – pochodzącą ze Słowenii Melanią Trump. Pomimo pompatycznego wesela i grona prominentnych osobistości wśród świadków (m. in. Hillary i Bill Clintonowie, brytyjski następca tronu Książe Karol czy też legenda kina Clint Eastwood) chłodne relacje łączące Melanię i Donalda Trumpa nie ubiegły uwadze mediów i fotoreporterów. Niechęć Melanii do opuszczenia Nowego Jorku i przeprowadzki do Białego Domu oraz liczne (oficjalne i nieoficjalne) wzmianki Pierwszej Damy dotyczące „nużących ją’’ obowiązków małżonki głowy państwa wielokrotnie krytykowane były przez sympatyzujące z demokratami media i opinię publiczną. Wszystko to zdaniem amerykańskich publicystów uprawdopodabnia tezę,
iż małżeństwo Trumpów może rozpaść się bezpośrednio po ich wyprowadzce z Waszyngtonu. Analitycy Unibet ocenili jednak, iż prawdopodobieństwo rozpadu małżeństwa Trumpów wynosi około 33% (kurs 3.00).
WŁASNY KANAŁ TELEWIZYJNY
W waszyngtońskich kuluarach nie milkną także pogłoski na temat medialnych planów Prezydenta Trumpa po zakończeniu jego prezydentury. Jego kontrowersyjne wypowiedzi, megalomania i unikalna zdolność do kształtowania bieżącej narracji medialnej, zdaniem komentatorów, rzucają ponury cień na całokształt jego prezydentury. Zachowanie te zupełnie nie przeszkadza jednak ponad 70 milionom jego wyborców i tą właśnie wierną publiczność Donal Trump miałby rzekomo skanalizować przy pomocy własnego kanału telewizyjnego. Kanał telewizyjny Trump TV miałby stanowić kolejną odnogę biznesowego imperium amerykańskiego prezydenta i sposób na wykorzystanie jego wysokiej popularności wśród kilkudziesięciu milionów przedstawicieli amerykańskiego społeczeństw. Analitycy Unibet ocenili, iż prawdopodobieństwo takiego scenariusza rozwoju medialnej kariery prezydenta Trumpa wynosi 22% (kurs 4,5).

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.