Co z Trumpem? Rozwód z żoną i własny kanał.
Choć Donald Trump wciąż nie przyznał się do porażki w amerykańskich wyborach prezydenckich, nie ustają medialne spekulacje na temat przyszłych zamierzeń Prezydenta i jego zawodowych planów po opuszczeniu Białego Domu. Analitycy londyńskiego bukmachera Unibet przewidują, na ile prawdopodobne są scenariusze rozwoju wydarzeń o których huczą amerykańskie media.
ROZWÓD Z MELANIĄ TRUMP
Amerykańscy publicyści, komentatorzy polityczni i dziennikarze od miesięcy spekulują na temat chłodnych relacji łączących urzędującego Prezydenta USA z jego trzecią żoną – pochodzącą ze Słowenii Melanią Trump. Pomimo pompatycznego wesela i grona prominentnych osobistości wśród świadków (m. in. Hillary i Bill Clintonowie, brytyjski następca tronu Książe Karol czy też legenda kina Clint Eastwood) chłodne relacje łączące Melanię i Donalda Trumpa nie ubiegły uwadze mediów i fotoreporterów. Niechęć Melanii do opuszczenia Nowego Jorku i przeprowadzki do Białego Domu oraz liczne (oficjalne i nieoficjalne) wzmianki Pierwszej Damy dotyczące „nużących ją’’ obowiązków małżonki głowy państwa wielokrotnie krytykowane były przez sympatyzujące z demokratami media i opinię publiczną. Wszystko to zdaniem amerykańskich publicystów uprawdopodabnia tezę,
iż małżeństwo Trumpów może rozpaść się bezpośrednio po ich wyprowadzce z Waszyngtonu. Analitycy Unibet ocenili jednak, iż prawdopodobieństwo rozpadu małżeństwa Trumpów wynosi około 33% (kurs 3.00).
WŁASNY KANAŁ TELEWIZYJNY
W waszyngtońskich kuluarach nie milkną także pogłoski na temat medialnych planów Prezydenta Trumpa po zakończeniu jego prezydentury. Jego kontrowersyjne wypowiedzi, megalomania i unikalna zdolność do kształtowania bieżącej narracji medialnej, zdaniem komentatorów, rzucają ponury cień na całokształt jego prezydentury. Zachowanie te zupełnie nie przeszkadza jednak ponad 70 milionom jego wyborców i tą właśnie wierną publiczność Donal Trump miałby rzekomo skanalizować przy pomocy własnego kanału telewizyjnego. Kanał telewizyjny Trump TV miałby stanowić kolejną odnogę biznesowego imperium amerykańskiego prezydenta i sposób na wykorzystanie jego wysokiej popularności wśród kilkudziesięciu milionów przedstawicieli amerykańskiego społeczeństw. Analitycy Unibet ocenili, iż prawdopodobieństwo takiego scenariusza rozwoju medialnej kariery prezydenta Trumpa wynosi 22% (kurs 4,5).
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.