COOLawy sztab Fundacji Avalon w akcji podczas 31 finału WOŚP!
Fundacja Avalon po raz pierwszy zorganizowała COOLawy Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, chcąc pokazać, że osoby z niepełnosprawnościami również angażują się w działania na rzecz potrzebujących i społeczeństwa. Ostatnia niedziela stycznia pomimo zimowej aury przebiegła w gorącej atmosferze w sztabie nr 6967, który był wyjątkowy, ponieważ zrzeszał osoby z niepełnosprawnościami, w tym podopiecznych Fundacji.
Sztab Fundacji Avalon liczył 29 wolontariuszy w tym: osoby z niepełnosprawnościami, dzieci, dorosłych oraz pracowników Fundacji. Dziewięciu studentów z Niezależnego Zrzeszenia Studentów wsparło COOlawych wolontariuszy, pomagając im w przemieszczaniu się po Warszawie.
Wspólnymi siłami sztab nr 6967 zebrał aż 24 803,64 złotych z czego 18 064,64 złotych do puszek, zaś pozostałą kwotę 6 739 złotych poprzez e-skarbonki. Środki trafiły na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i w ten sposób Fundacja Avalon wsparła cel 31. Finału WOŚP.
“Odczuwam ogromną wdzięczność, że w tym roku udało się stworzyć tak wyjątkowy sztab, który w nietuzinkowy sposób udowodnił, że pomagać może każdy – bez względu na wiek czy stopień sprawności. Wystarczy stworzyć odpowiednie warunki, poświęcić odrobinę swojego czasu i zaangażowania i… działać! Bardzo się cieszę, że mogłam zobaczyć, jak wygląda organizacja sztabu i że mogłam stworzyć miejsce dla naszych wolontariuszy z niepełnosprawnościami, aby mogli zaangażować się w działania na rzecz 31 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To był niesamowity dzień, pełen cudownych, budujących emocji – napełnił na pewno niejedno serce dobrem, nadzieją i energią do działania” - mówi Zuzanna Makowska, szefowa COOLawego sztabu Fundacji Avalon.
Przedstawiciele Fundacji Avalon uczestniczyli również w spotkaniu transmitowanym na żywo przez Łukasza Krasonia, znanego mówcę motywacyjnego, będącego także osobą z niepełnosprawnością, który często wspiera działania Organizacji. W ciągu całego dnia na Facebooku trwał live “Łukasz Krasoń dla WOŚP - z największymi gwiazdami”, w którym wzięli udział m.in. Czesław Mozil, Tribbs, Jacek Walkiewicz, Adam Sztaba oraz Krzysztof Dobies dyrektor generalny Fundacji Avalon z wolontariuszami z COOLawego sztabu. Rozmowa dotyczyła wartości, pomagania oraz wspomnień związanych z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Fundacja Avalon dziękuje wszystkim, którzy wsparli działania COOlawego sztabu, w szczególności kawiarni “Na Bank”, która miała umieściła puszkę zarejestrowaną na fundacyjny sztab oraz lokalowi Pizza Hut przy Al. Wilanowskiej, który wsparł wolontariuszy niespodziewaną pizzą. Powyżej znajduje się krótka fotorelacja z tego wyjątkowego dnia!

Wielkie sprzątanie w stolicy nad Wisłą

Wyjątkowe połączenie whiskey i kawy, czyli kultowe Irish Coffee

W Galerii Północnej będą bić rekord Polski. Stanie tu największy w kraju koszyk
Transmisje online
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Gwiazdy

Andrzej Sołtysik: Moim popisowym numerem jest jajecznica – specyficzna, wyborna i wytrawna. Szkoda, że żona nie pozwala mi spędzać więcej czasu w kuchni
Dziennikarz zapewnia, że drzemie w nim spory potencjał kulinarny, niestety nie miał jeszcze okazji, by w stu procentach rozwinąć skrzydła i pokazać, na co go stać. Szansą może być więc cykl "W marcu jak w garncu", który jest jedną z wiosennych nowości „Dzień Dobry TVN”. Andrzej Sołtysik z niecierpliwością czeka na swoją kolej i ma nadzieję, że jego finezyjne dania zachwycą niejednego konesera.
Farmacja
Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.
Edukacja
Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.