Komunikaty PR

Czas na sportowe prezenty pod choinką

2021-12-10  |  10:05
Biuro prasowe
Kontakt

Paweł Świąder
Prepare Sp. z o.o.

Świętokrzyska 18
00-052 Warszawa
pawel.swiader|prepare.pl| |pawel.swiader|prepare.pl
783917437
www.prepare.pl
Do pobrania docx ( 0.02 MB )

Czas na sportowe prezenty pod choinką

Polacy uwielbiają robić prezenty swoim najbliższym i jak pokazują badania, w tym roku wydadzą na nie o 2% więcej, niż podczas poprzednich świąt[1]. Do książek, kosmetyków i drobnej elektroniki, coraz częściej dołączają upominki związane z aktywnym spędzaniem wolnego czasu: odzież sportowa, drobny sprzęt czy akcesoria, np. zwiększające komfort i bezpieczeństwo jazdy na rowerze. Sport i wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, to dobry sposób na przetrwanie ograniczeń związanych z pandemią. 

Ogólnopolski lockdown na szczęście mamy już za sobą, ale na kwarantannie wciąż przebywa kilkaset tysięcy Polaków. W takich warunkach dość łatwo stracić dobrą formę i chęć powrotu do aktywności fizycznej. Na szczęście rośnie grupa tych, którzy nie poddają się negatywnym trendom, a ze sportu uczyniły sposób na zwalczenie skutków pandemii. Jest przecież wiele możliwości zadbania o własne zdrowie, począwszy od dłuższych spacerów, po bieganie, czy coraz popularniejszą w Polsce jazdę na rowerze. Można powiedzieć, że na nowo pokochaliśmy ten środek transportu, jednak jego znaczenie się zmienia. Dzisiaj rower jest świadomym wyborem związanym z ekologią i chęcią zadbania o własne zdrowie. Rozwój infrastruktury dla rowerzystów dodatkowo motywuje do przesiadania się na dwa kółka i liczba osób, które są w stanie właśnie na rowerze realizować codzienne dojazdy do pracy lub szkoły cały czas rośnie. A skoro tak wielu z nas przesiada się na rowery, to warto przy kompletowaniu prezentów wziąć ten trend pod uwagę i obdarować mniej lub bardziej zapalonego rowerzystę jakimś praktycznym upominkiem.

Prezenty dla rowerzystów

Okazuje się, że jest w czym wybierać. W wydłużeniu rowerowego sezonu pomóc może dedykowana, zimowa odzież: czapki i kominy z materiału, który nie przepuszcza wiatru lub specjalne kurtki, które nie ograniczają możliwości poruszania się, a jednocześnie skutecznie chronią przez zimową aurą. Nieodłącznym wyposażeniem rowerzystów, bez względu na porę roku jest oświetlenie. Lampki rowerowe to ten z elementów wyposażenia rowerzysty, który ostatnimi czasy przeszedł chyba największą rewolucję. Pompki, sakwy, torby, klucze – to wszystko także się zmienia, jednak nie można mówić tutaj o takim skoku, jakie przeszły rowerowe lampy. Duża w tym zasługa pojawienia się nowego źródła światła, takiego jak diody LED, które oferują dużą jasność i intensywność światła. Niebagatelne znaczenie mają także coraz doskonalsze akumulatory, gwarantujące zapas prądu na nawet najdłuższe trasy. 

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Kask rowerowy nie daje nam stuprocentowej pewności, że w razie upadku na rowerze nic się nie stanie. Jego zadaniem jest minimalizacja ryzyka powstania potencjalnych urazów głowy. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, które może okazać się bezcenną ochroną. Kaski warto kupować w wiarygodnych sklepach rowerowych takich jak np. KROSS, aby mieć pewność, że posiadają one odpowiednie certyfikaty. Czym natomiast różni się tani kask rowerowy od droższego? Podstawowa różnica wynika ze sposobu wykonania oraz wykończenia (gąbki, system nośny). Droższe kaski są także z reguły lepiej wentylowane przez specjalnie zaprojektowane, bardziej rozbudowane otwory. Często różnice widoczne są także w wykonaniu pasków lub koszyka regulacyjnego, który może mieć dodatkowe punkty mocowania, w celu lepszej regulacji ułożenia kasku na głowie. W wielu przypadkach różnica w cenie będzie determinowana również wagą i designem kasku. Tego typu wiedzę i szczegóły dotyczące poszczególnych elementów wyposażenia, można uzyskać w najlepszych sklepach rowerowych, warto korzystać z obsługi specjalistów, którzy tam pracują. Nie wspominając o możliwości dokładnego dobrania najlepszego rozmiaru samego roweru lub akcesoriów. 

Co jeszcze Mikołaj może przynieść rowerzyście?

Tak naprawdę liczba i rodzaje akcesoriów są nieograniczone. Można ułatwić przewożenie dodatkowego bagażu na rowerze w trakcie dojazdów do pracy, instalując torby i sakwy. Doskonałym pomysłem na prezent jest też odzież rowerowa, Mówiliśmy już o zimowych kurtkach, czapkach czy kominach, ale pod choinką mogą znaleźć się także inne części garderoby, takie jak bluzy, skarpetki czy lekkie kurtki, które przydadzą się już podczas marcowych wycieczek. Dużą ofertę zimowych oraz letnich rękawic można znaleźć między innymi w ofercie polskiego producenta rowerów i akcesoriów KROSS. Specjalne getry, nogawki chroniące buty przed wilgocią, czy okulary do jazdy, bez problemu można zamówić przez Internet. I choć obecnie część rowerzystów zaparkowała swój sprzęt na zimową przerwę, to są tacy, którym chłodna aura nie jest straszna i wciąż można ich spotkać na ścieżkach rowerowych lub leśnych trasach. Pozostali wrócą do codziennych przejażdżek rekreacyjnych lub dojazdów do pracy już w lutym lub marcu. Ciekawy, rowerowy prezent, który przy okazji okaże się praktyczny, w wigilijny wieczór na pewno wywoła na ich twarzach szeroki uśmiech. 


[1] Badanie Deloitte „Zakupu Świąteczne 2021”.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Prepare Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia ‘Eko-Mural’ w mieście Murali Biuro prasowe
2024-07-03 | 07:00

‘Eko-Mural’ w mieście Murali

Fundacja Pracownicza Grupy VKR w 2023 roku w ramach programu „Zdrowe nawyki” wsparła wykonanie największego muralu w Namysłowie. Projekt ten powstał dzięki
Styl życia Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie
2024-07-02 | 18:00

Wielorazowa torba – czy to już nawyk Polaków? 43% ma ją zawsze przy sobie

43% Polaków zawsze ma przy sobie wielorazową torbę na zakupy, prawie ¼ korzysta z niej często, bo 3 razy w tygodniu, od czasu do czasu (raz w tygodniu) pamięta o niej ponad 14%.
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.