Czas na wiosenną naukę j. chińskiego online
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich na wiosenne kursy języka chińskiego w postaci zajęć online.
W semestrze letnim 2020/21 kursy online j. chińskiego w Instytucie Konfucjusza w Krakowie rozpoczną się 1 marca i potrwają do końca czerwca 2021.
W nadchodzącym semestrze Instytut Konfucjusza w Krakowie planuje uruchomienie dwóch nowych grup dla początkujących:
A1 Guotie (poniedziałek i czwartek, 18:30-20:00)
A1 Jiaozi (środa i piątek, 18:30-20:00).
Kursy online to świetna, nowoczesna metoda uczenia się języka, która jest wygodna i ekonomiczna, jest też szansą dla osób spoza Krakowa na naukę języka chińskiego na najwyższym poziomie. Zajęcia będą prowadzone w grupach od 6 do 12 osób.
Język chiński dla dorosłych
Kursy w Instytucie Konfucjusza Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie obejmują naukę języka chińskiego mandaryńskiego o profilu ogólnym i konwersatoryjnym. Zajęcia dla osób rozpoczynających przygodę z nauką języka chińskiego (poziomy od A1 do B1.2) prowadzone są przez lektorów chińskich w języku angielskim oraz przez lektorów polskich, w proporcji 1:1 (zajęcia prowadzone są na zmianę przez lektora polskiego, zajmującego się przede wszystkim wyjaśnianiem zagadnień gramatycznych oraz przez native speakera, który koncentruje się na wymowie). Na zajęciach grup od poziomu B1.3 w górę grupy prowadzone są wyłącznie przez lektorów chińskich. Maksymalna ilość osób w grupie wynosi 12, minimalna 6.
Semestr zajęć obejmuje 60 godzin zajęć, lekcje online odbywają się dwa razy w tygodniu, trwają 90 min. i prowadzone są na przemian przez polskiego lektora tłumaczącego zagadnienia gramatyczne oraz wykorzystanie słownictwa i chińskiego native speakera, który ćwiczy z kursantami wymowę oraz rozumienie ze słuchu.
Zajęcia prowadzone są przez aplikację MS Teams. Po potwierdzeniu otwarcia kursu, Instytut przesyła zaproszenia do grup oraz instrukcje zakładania konta.
Zakres materiału realizowany na zajęciach opiera się na podręczniku 标准教程 STANDARD COURSE HSK1 oraz dodatkowych materiałach przygotowywanych przez lektorów Instytutu. Kursanci otrzymają materiały do zajęć w wersji elektronicznej.
Zgłoszenia: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl.
Więcej informacji o opłatach i szczegółach kursu na stronie www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.