Komunikaty PR

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości

2024-08-07  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.07 MB )

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety mówią o menopauzalnej złości

 

Złość menopauzalna to jeden z przejawów klimakterium, a może być wywołana zmianami hormonalnymi. Kobiety często doświadczają irytacji, rozdrażnienia czy wściekłości w tym okresie. Nie jest to jednak coś negatywnego – złość może pomóc zaspokoić potrzeby i wyrazić ukryte pragnienia, można ją także wykorzystać jako napęd do transformacji.

 

 - Samo słowo "menopauza" mnie frustruje - zwierza się jedna z kobiet Annie Niewiarowskiej, która prowadzi mentoring dla kobiet dojrzałych i wspiera je w przywracaniu równowagi hormonalnej, energii życiowej i seksualnej dzięki naturalnym metodom opartym na Ajurwedzie.

 

- Większość kobiet, z którymi rozmawiam, doświadcza w tym okresie życia zwiększonej irytacji, frustracji lub gniewu. Dla wielu jest to bardzo trudne, bywa także obciążeniem dla ich relacji osobistych czy zawodowych. W swojej praktyce staram się pokazać, że ta silna emocja, choć często postrzegana negatywnie, może być znakomitym motorem napędowym do pozytywnych zmian i transformacji – przekonuje mentorka menopauzy.

 

Co kobiety mówią o menopauzalnej złości?

 

Menopauza to okres w życiu kobiety, kiedy dochodzi do naturalnego zakończenia cyklu menstruacyjnego i obniżenia poziomu hormonów, zwłaszcza estrogenów i progesteronu. Te zmiany hormonalne mogą wpływać na nastrój i emocje. Każda kobieta inaczej odczuwa i przeżywa menopauzę, jednak doświadczenie złości i frustracji jest powszechne.

 

Co mówią kobiety?

  • „Ogólnie jestem zła, bo życie łatwe nie jest. Tylko sport jest ok, bo rozładowuje złość i pomaga nikogo nie zabić oraz nie przytyć”.
  • „Ostatnio jestem mega wk… pracuję nad tym. Zastanawiam się czy to hormony, czy do głosu dochodzą stłumione uczucia”.
  • „Złość nie, ale irytacja. Małe, drobne rzeczy potrafią wyprowadzić mnie z równowagi, natomiast te poważniejsze, większe potrafię ogarnąć na zimno, ze spokojem. Zawsze tak miałam”.
  • „Odczuwam złość na menopauzę”.
  • „Oj tak, czasami to by się przydała kąpiel w melisie”.

 

 - Wykorzystanie złości w konstruktywny sposób wymaga świadomego podejścia i strategii – tłumaczy Anna Niewiarowska.

 

Złość menopauzalna jako okazja do transformacji i kreacji życia

 

Jak podkreśla mentorka, koniecznych jest kilka kroków, by w menopauzalnej złości dostrzec pozytywną siłę:

 

1. Uświadomienie sobie emocji: rozpoznaj, że jesteś zła. To pierwszy krok do transformacji.

2. Akceptacja: zaakceptuj swoje uczucia złości, nie oceniając ich jako złych.

3. Wyrażenie: wyraź swoje emocje w bezpieczny sposób – np. poprzez pisanie listu czy rozmowę z bliską osobą.

4. Zrozumienie przyczyn: zastanów się, co wywołuje twoją złość. Czy to hormony, stres czy inne czynniki?

5. Znalezienie konstruktywnych działań: wybierz działania, które pomogą ci przekształcić złość na coś pozytywnego, np. aktywność fizyczną czy medytację. Warto też skorzystać ze wsparcia jeśli go potrzebujesz.

 

Przyczyny złości menopauzalnej mogą być złożone – zmiany hormonalne wpływają na nastrój i emocje, ale też moment życia sprzyja rozrachunkom i poddaniu ocenie tego, co do tej pory wydarzyło się w naszym życiu, czy jesteśmy tam, gdzie chciałyśmy być? W tego mogą także brać się frustracje i napięcia, ale taka autorefleksja może pomóc nam odnaleźć swoje nowe, dojrzałe ja, nową tożsamość. I zachęcić do wprowadzenia korzystnych zmian w różnych obszarach życia.

 

- Chciałabym, żebyśmy o menopauzie myślały dobrze, czuły się w niej dobrze, przede wszystkim i żeby ona nie była naszym lękiem, tylko żeby ona była naszym takim nowym wejściem w życie, jako kobiety dojrzałej. Tej, która dojrzała w sobie potencjał i moc oraz to wszystko, czego nie widziała do tej pory – podkreśla Anna Niewiarowska.
__________________________________________________________________________________________

Anna Niewiarowska, rzeczniczka kobiet w menopauzie, mentorka menopauzy i właścicielka Praha Studio w Warszawie, w którym odbywają się sesje filmowo-fotograficzne oraz warsztaty. Prowadzi mentoring dla kobiet dojrzałych, wspiera kobiety w przywracaniu równowagi hormonalnej, energii życiowej i seksualnej dzięki naturalnym metodom opartym na Ajurwedzie. Twórczyni programu Anti-aging w menopauzie, czyli odmładzanie poprzez oczyszczanie.  

Założycielka profilu na Instagramie Szczęśliwa z menopauzą oraz podcastu Szczęśliwa z menopauzą.  Autorka publikacji o menopauzie w czasopismach branżowych między innymi w Harmonii, Generacji Kobiet oraz Gazecie Finansowej artykuł "Menopauza jako rozkwit kobiet w menopauzie". Przez 25 lat pracowała w korporacji jako liderka zespołów, liderka zmian oraz kierownik projektów optymalizacyjnych i wdrożeniowych. Przed pięćdziesiątką zamieniła etat na własną firmę.

 

Autorka ebooków wspierających kobiety w menopauzie:

 

"Masz wybór: terapie hormonalne i naturalne metody wsparcia"

"6 naturalnych sposobów na wsparcie Twojej seksualności w menopauzie"

"Jak oddechem opanować lęk w menopauzie"

"Naturalne sposoby na poprawienie satysfakcji życia dla kobiet 45+"

"Wakacyjny niezbędnik kobiety w menopauzie"

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Aktywny wrzesień w Koneserze. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Pradze! Biuro prasowe
2024-08-29 | 11:20

Aktywny wrzesień w Koneserze. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Pradze!

5. Warszawski Maraton Fotograficzny, Warszawskie Dni Seniora, warsztaty i wiele innych wydarzeń. Centrum Praskie Koneser nie zwalnia tempa po wypełnionym atrakcjami Lecie Konesera
Styl życia Wielkie zakończenie wakacji 30 sierpnia – 1 września w Fuzji!
2024-08-27 | 16:00

Wielkie zakończenie wakacji 30 sierpnia – 1 września w Fuzji!

Fuzja w najbliższy weekend zaprasza na moc atrakcji dla dorosłych i dzieci. Będzie kino letnie, plenerowy teatr, zabawy z gigantycznymi bańkami, brokatowe tatuaże,
Styl życia Polska kontra Europa: Dlaczego musimy mocniej zawalczyć o czystsze środowisko?
2024-08-27 | 15:07

Polska kontra Europa: Dlaczego musimy mocniej zawalczyć o czystsze środowisko?

Statystyczny Polak wytwarza średnio 356,7 kg rocznie śmieci. Jak wynika z danych GUS z samych gospodarstw domowych odebrano w minionym roku 11,6 mln ton odpadów, czyli

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Firma

Tylko 2 proc. właścicieli zwierząt płaci za opiekę nad zwierzętami podczas ich nieobecności. Spodziewany szybki wzrost zapotrzebowania na takie usługi

Według badań CBOS średnio co drugi Polak mieszka pod wspólnym dachem z jakimś zwierzęciem domowym – najczęściej psem lub kotem. Rynek produktów i usług dla domowych pupili sukcesywnie się powiększa. Według rynkowych prognoz za kilka lat globalnie może być już wart blisko pół biliona dolarów. Szczególnie szybko ma się rozwijać segment opieki nad zwierzętami, który coraz częściej będzie wykorzystywać nowe technologie.

Media

Ewa Wachowicz: Mieszkam na co dzień w Krakowie albo pod Babią Górą. Na nagrania do programu „Halo tu Polsat” będę musiała przyjechać dzień wcześniej

Restauratorka zaznacza, że twórcy „Halo tu Polsat” robią wszystko, by program różnił się od innych formatów śniadaniowych. Stąd między innymi decyzja, by był on realizowany z udziałem publiczności, która wprowadzi do studia nową energię. Ze swojej strony Ewa Wachowicz zapewnia, że przygotuje dla widzów mnóstwo kulinarnych niespodzianek. A tych, którzy będą chcieli sięgnąć po więcej przepisów, zaprasza na nową odsłonę programu „Ewa gotuje”.