Komunikaty PR

Czy jesteś szczęśliwy? Jak osiągnąć równowagę w życiu?

2023-04-21  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Celem każdego z nas jest bycie szczęśliwym. Co jednak kryje się pod pojęciem szczęścia i jak je osiągnąć? Odpowiedź na to pytanie opracował Fryderyk Karzełek, trener rozwoju osobistego i mentor, który precyzyjnie wymienia wszystkie 6 życiowych obszarów, które składają się na tzw. heksagon szczęścia.

Jak wiadomo, szczęście to pojęcie względne, ale czy na pewno? Fryderyk Karzełek w swoim autorskim koncepcie wskazuje te dziedziny życia, o które musimy zadbać oraz wyjaśnia w jaki to zrobić.

- Według mnie na poczucie szczęścia wpływa umiejętność zachowania równowagi pomiędzy sześcioma obszarami, a są to relacje z rodziną i przyjaciółmi, praca, finanse, zdrowie, permanentny rozwój osobisty oraz realizacja pasji. Zarówno deficyt, jak i nadmiar w każdym z poszczególnych obszarów prowadzić może do dysfunkcji, przez co cierpi na tym jakość naszego życia. – mówi autor konceptu heksagonu szczęścia.

Dlaczego tak ważna jest równowaga między tymi głównymi obszarami?

Powyższe sześć obszarów między którymi poruszamy po prostu żyjąc na co dzień, to nic innego jak sześć stref naszego życia, z których żadna nie jest ważniejsza od innych, dlatego w równej mierze musimy zadbać o każdy obszar.

- Co dzieje się, gdy o jakąś część życia dbamy za bardzo lub za mało? Nadmiar pracy czyni nas pracoholikami, często cierpi na tym nasza rodzina i przyjaciele. Obsesja na punkcie pieniędzy zamienia nas w materialistów, tracimy wrażliwość na otaczający świat i ludzi, wszystko zaczyna mieś swoją cenę. Przesadzenie z rozwojem osobistym może mieć źródło w kompleksach jakie w sobie nosimy i w ten sposób próbujemy je zakryć, wyleczyć. Zbytnie, wręcz hipochondryczne skupianie się na zdrowiu, sprawia, że ciężko nam się poruszać po jakichkolwiek innych obszarach, bo wszędzie widzimy zagrożenie. Z drugiej strony brak troski o zdrowie, prawie zawsze skończy się ciężką chorobą. Całkowite poświęcenie się rodzinie sprawia, że na dłuższą metę zatracamy siebie i stajemy się zgnuśniałymi, bezwolnymi domatorami, bez pasji i przyjaciół, bez własnych spraw. Zaniedbanie relacji rodzinnych i międzyludzkich popchnie nas z kolei w samotność. – tłumaczy swoją teorię Fryderyk Karzełek.

- Chodzi o to aby tę równowagę utrzymywać, nie przesadzać, ale i nie zaniedbywać żadnego obszaru, bo gdy to zrobimy, na pewno zaczniemy odczuwać dyskomfort, nie będziemy szczęśliwi. Będzie to znak, że straciliśmy wypracowany balans i jak najszybciej należy go odzyskać, by owo szczęście i równowaga do nas powróciły. – dodaje Karzełek.

Więcej na temat strategii dbania o równowagę w życiu znaleźć można w książce Fryderyka Karzełka „Heksagon Szczęścia”, a także „OBUDŹ SIĘ”.

 

Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.

Ochrona środowiska

Nowe obowiązki przedsiębiorców dotyczące jednorazowych opakowań z plastiku. Takie regulacje zyskują duże poparcie społeczne

1 lipca wchodzą w życie nowe obowiązki dotyczące gospodarowania odpadami opakowaniowymi. Przedsiębiorcy w gastronomii będą musieli oferować klientom alternatywne dla plastikowych opakowania wielorazowego użytku na żywność i napoje. Obowiązkiem staje się także stosowanie zakrętek i wieczek przymocowanych do butelek i kartoników, by ten cenny surowiec trafiał również do przetworzenia. Nowe wymogi to kolejne etapy wdrażania dyrektywy plastikowej, której celem jest ograniczenie ilości odpadów z tworzyw sztucznych zalegających na wysypiskach śmieci. W planach są kolejne regulacje, które mają sprawić, że opakowania staną się bardziej przyjazne dla środowiska. Globalne badania wskazują, że takie przepisy cieszą się dużym poparciem w społeczeństwach.

Konsument

Nawyki żywieniowe z dzieciństwa przekładają się na ryzyko otyłości w dorosłym życiu. Naukowcy zbadali wpływ podawanych dzieciom napojów

Dbanie o odpowiednią dietę w pierwszych latach dziecka ma duże znaczenie dla ograniczenia ryzyka otyłości w jego dorosłym życiu. Naukowcy ze Szkoły Psychologii Uniwersytetu Swansea badali to na przykładzie napojów spożywanych przez dzieci. Przyglądali się przez ponad dwie dekady 1,4 tys. dorastających dzieci i doszli do wniosków, że spożywanie napojów słodzonych cukrem w pierwszych latach wpływa na tworzenie złych nawyków dietetycznych, a co się z tym wiąże – zwiększa ryzyko otyłości, nawet po wielu latach.