Komunikaty PR

Darmowe koncerty Clean Bandit i Bastille

2023-07-06  |  13:02
Biuro prasowe

Jak się bawić, to tylko w Wilnie. To niewielkie miasto oferuje więcej, niż może nam się wydawać. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami, wibrującym nocnym życiem, musisz tam być!

Wilno to miasto słynące nie tylko z historii i kultury. Zyskuje ono coraz większą renomę jako miejsce, w którym panuje dobra, zachęcająca do zabawy atmosfera, szczególnie wieczorami. To wtedy otwierają się puby, bary, restauracje, kluby i inne miejsca rozrywki. Dla wszystkich, którzy kochają dynamiczny styl życia i poszukują nowych, inspirujących, ale też alternatywnych miejsc spotkań i imprezowania, stolica Litwy wydaje się być idealną destynacją.

Warte zapamiętania są w szczególności nazwy trzech ulic: Vilniaus, Islandijos i Vokiečių. To trio reprezentuje główne obszary życia nocnego i to tam można spotkać największe tłumy. Warto ponieść się imprezowym szaleństwom i odwiedzić kilka najciekawszych punktów. Jednym z takich miejsc jest „Opium Club”, w którym dominują rytmy house i techno. Jego nowoczesny design, najnowsze technologie dźwiękowe i występy międzynarodowych DJ-ów przyciągają tłumy młodych ludzi. Trendy miejscem jest też Gallery 1986, klub usytuowany w postindustrialnej przestrzeni, gdzie DJ-e serwują wyszukane, elektroniczne sety. Spotkać tam można podążających za modą mieszkańców Wilna czy influencerów. Stare, nieczynne już więzienie na Łukiszkach to również jedno z najbardziej obleganych miejsc na mapie miasta. Odbywają się tam koncerty, stand-upy czy wystawy, a budynek zagrał w czwartym sezonie serialu Netflixa „Stranger Things”.

Wilno to miejsce z mnóstwem designerskich barów i pubów, gdzie spróbować można m.in. lokalnych drinków z sokiem z buraka lub popularną „pigwówką”. Najlepszych drinków spróbujecie w „Alchemikas Bar”, „Apotece”, która przypomina nowojorską aptekę w stylu vintage czy „Distireliji” – jednym z najmodniejszych, viralowych miejsc. Jeśli chcecie spędzić wieczór bardziej alternatywnie, warto wybrać się do „Fabryki Sztuki Loftas”, która jest najbardziej aktywną przestrzenią na Litwie. Realizowane są tam projekty muzyczne, filmowe i artystyczne. Druga destynacja to Zarzecze (Užupis), dzielnica stanowiąca centrum wileńskiej bohemy i nazywana republiką artystów. Czasami porównywana jest do paryskiej dzielnicy Montmartre.

25 lipca, w ramach jubileuszu 700-lecia miasta Wilna, odbędzie się największy muzyczny festiwal „Młody jak Wilno”. Plenerowa impreza w Parku na Zakrecie, gościć będzie znanych wykonawców. Headlinerem będzie m.in. brytyjski zespół Bastille, który część teledysku do hitu „Things We Lost in Fire” nakręcił częściowo w Wilnie. Na festiwalu wystąpi również Clean Bandit, który łączy muzykę elektroniczną, klasyczną, R&B i pop. Zespół za utwór „Rather Be” otrzymał nagrodę Grammy. Nagrywali z takimi artystami jak Demi Lovato czy Sean Paul. Wybierz się więc na piknik na łące, odkryj nowego ulubionego artystę lub daj się ponieść dźwiękom muzyki.

Więcej wydarzeń tutaj: https://www.700vilnius.lt/pl/program-jubileuszowy/program-na-2023-rok/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym Biuro prasowe
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.