Darmowe koncerty Clean Bandit i Bastille
Jak się bawić, to tylko w Wilnie. To niewielkie miasto oferuje więcej, niż może nam się wydawać. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami, wibrującym nocnym życiem, musisz tam być!
Wilno to miasto słynące nie tylko z historii i kultury. Zyskuje ono coraz większą renomę jako miejsce, w którym panuje dobra, zachęcająca do zabawy atmosfera, szczególnie wieczorami. To wtedy otwierają się puby, bary, restauracje, kluby i inne miejsca rozrywki. Dla wszystkich, którzy kochają dynamiczny styl życia i poszukują nowych, inspirujących, ale też alternatywnych miejsc spotkań i imprezowania, stolica Litwy wydaje się być idealną destynacją.
Warte zapamiętania są w szczególności nazwy trzech ulic: Vilniaus, Islandijos i Vokiečių. To trio reprezentuje główne obszary życia nocnego i to tam można spotkać największe tłumy. Warto ponieść się imprezowym szaleństwom i odwiedzić kilka najciekawszych punktów. Jednym z takich miejsc jest „Opium Club”, w którym dominują rytmy house i techno. Jego nowoczesny design, najnowsze technologie dźwiękowe i występy międzynarodowych DJ-ów przyciągają tłumy młodych ludzi. Trendy miejscem jest też Gallery 1986, klub usytuowany w postindustrialnej przestrzeni, gdzie DJ-e serwują wyszukane, elektroniczne sety. Spotkać tam można podążających za modą mieszkańców Wilna czy influencerów. Stare, nieczynne już więzienie na Łukiszkach to również jedno z najbardziej obleganych miejsc na mapie miasta. Odbywają się tam koncerty, stand-upy czy wystawy, a budynek zagrał w czwartym sezonie serialu Netflixa „Stranger Things”.
Wilno to miejsce z mnóstwem designerskich barów i pubów, gdzie spróbować można m.in. lokalnych drinków z sokiem z buraka lub popularną „pigwówką”. Najlepszych drinków spróbujecie w „Alchemikas Bar”, „Apotece”, która przypomina nowojorską aptekę w stylu vintage czy „Distireliji” – jednym z najmodniejszych, viralowych miejsc. Jeśli chcecie spędzić wieczór bardziej alternatywnie, warto wybrać się do „Fabryki Sztuki Loftas”, która jest najbardziej aktywną przestrzenią na Litwie. Realizowane są tam projekty muzyczne, filmowe i artystyczne. Druga destynacja to Zarzecze (Užupis), dzielnica stanowiąca centrum wileńskiej bohemy i nazywana republiką artystów. Czasami porównywana jest do paryskiej dzielnicy Montmartre.
25 lipca, w ramach jubileuszu 700-lecia miasta Wilna, odbędzie się największy muzyczny festiwal „Młody jak Wilno”. Plenerowa impreza w Parku na Zakrecie, gościć będzie znanych wykonawców. Headlinerem będzie m.in. brytyjski zespół Bastille, który część teledysku do hitu „Things We Lost in Fire” nakręcił częściowo w Wilnie. Na festiwalu wystąpi również Clean Bandit, który łączy muzykę elektroniczną, klasyczną, R&B i pop. Zespół za utwór „Rather Be” otrzymał nagrodę Grammy. Nagrywali z takimi artystami jak Demi Lovato czy Sean Paul. Wybierz się więc na piknik na łące, odkryj nowego ulubionego artystę lub daj się ponieść dźwiękom muzyki.
Więcej wydarzeń tutaj: https://www.700vilnius.lt/pl/program-jubileuszowy/program-na-2023-rok/

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.