Komunikaty PR

Darmowe koncerty Clean Bandit i Bastille

2023-07-06  |  13:02
Biuro prasowe

Jak się bawić, to tylko w Wilnie. To niewielkie miasto oferuje więcej, niż może nam się wydawać. Jeśli chcesz być na bieżąco z trendami, wibrującym nocnym życiem, musisz tam być!

Wilno to miasto słynące nie tylko z historii i kultury. Zyskuje ono coraz większą renomę jako miejsce, w którym panuje dobra, zachęcająca do zabawy atmosfera, szczególnie wieczorami. To wtedy otwierają się puby, bary, restauracje, kluby i inne miejsca rozrywki. Dla wszystkich, którzy kochają dynamiczny styl życia i poszukują nowych, inspirujących, ale też alternatywnych miejsc spotkań i imprezowania, stolica Litwy wydaje się być idealną destynacją.

Warte zapamiętania są w szczególności nazwy trzech ulic: Vilniaus, Islandijos i Vokiečių. To trio reprezentuje główne obszary życia nocnego i to tam można spotkać największe tłumy. Warto ponieść się imprezowym szaleństwom i odwiedzić kilka najciekawszych punktów. Jednym z takich miejsc jest „Opium Club”, w którym dominują rytmy house i techno. Jego nowoczesny design, najnowsze technologie dźwiękowe i występy międzynarodowych DJ-ów przyciągają tłumy młodych ludzi. Trendy miejscem jest też Gallery 1986, klub usytuowany w postindustrialnej przestrzeni, gdzie DJ-e serwują wyszukane, elektroniczne sety. Spotkać tam można podążających za modą mieszkańców Wilna czy influencerów. Stare, nieczynne już więzienie na Łukiszkach to również jedno z najbardziej obleganych miejsc na mapie miasta. Odbywają się tam koncerty, stand-upy czy wystawy, a budynek zagrał w czwartym sezonie serialu Netflixa „Stranger Things”.

Wilno to miejsce z mnóstwem designerskich barów i pubów, gdzie spróbować można m.in. lokalnych drinków z sokiem z buraka lub popularną „pigwówką”. Najlepszych drinków spróbujecie w „Alchemikas Bar”, „Apotece”, która przypomina nowojorską aptekę w stylu vintage czy „Distireliji” – jednym z najmodniejszych, viralowych miejsc. Jeśli chcecie spędzić wieczór bardziej alternatywnie, warto wybrać się do „Fabryki Sztuki Loftas”, która jest najbardziej aktywną przestrzenią na Litwie. Realizowane są tam projekty muzyczne, filmowe i artystyczne. Druga destynacja to Zarzecze (Užupis), dzielnica stanowiąca centrum wileńskiej bohemy i nazywana republiką artystów. Czasami porównywana jest do paryskiej dzielnicy Montmartre.

25 lipca, w ramach jubileuszu 700-lecia miasta Wilna, odbędzie się największy muzyczny festiwal „Młody jak Wilno”. Plenerowa impreza w Parku na Zakrecie, gościć będzie znanych wykonawców. Headlinerem będzie m.in. brytyjski zespół Bastille, który część teledysku do hitu „Things We Lost in Fire” nakręcił częściowo w Wilnie. Na festiwalu wystąpi również Clean Bandit, który łączy muzykę elektroniczną, klasyczną, R&B i pop. Zespół za utwór „Rather Be” otrzymał nagrodę Grammy. Nagrywali z takimi artystami jak Demi Lovato czy Sean Paul. Wybierz się więc na piknik na łące, odkryj nowego ulubionego artystę lub daj się ponieść dźwiękom muzyki.

Więcej wydarzeń tutaj: https://www.700vilnius.lt/pl/program-jubileuszowy/program-na-2023-rok/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.