Komunikaty PR

Darmowe sadzonki ziół, warsztaty z recyklingu i inne atrakcje - EkoWileńska

2023-06-21  |  10:25
Biuro prasowe

„Metrem, rowerem, spacerem” – pod takim hasłem w Galerii Wileńskiej odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach kampanii „EkoWileńska”. W piątek 23 czerwca na klientów czekać będą sadzonki roślin, warsztaty na temat recyklingu i segregowania odpadów. Odwiedzający będą mieli także możliwość obejrzenia od środka nowoczesnej śmieciarki i elektrycznej taksówki.

Kampania „EkoWileńska” rozpoczęła się 22 kwietnia w Międzynarodowy Dzień Ziemi. W ramach akcji na klientów centrum czekało multum atrakcji, w tym warsztaty z robienia ekokosmetyków, lekcje ekoprania, pokazy iluzjonistów czy mobilny serwis rowerowy.

Kampania „EkoWileńska” idealnie wpisuje się w regularnie podejmowane w Galerii Wileńskiej działania na rzecz promowania proekologicznych rozwiązań oraz inicjatywy związane z ochroną środowiska. Zależy nam na budowaniu pozytywnych nawyków wśród społeczności i proponowaniu rozwiązań, które można z łatwością wprowadzić do codziennego życia. Liczymy, że dzięki organizacji wydarzeń w ramach kampanii, zachęcimy kolejne osoby do działań na rzecz dobra naszej planety – mówi Martyna Rozesłaniec, rzecznik prasowy centrum handlowego Galeria Wileńska.

23 czerwca na klientów centrum będą czekały między innymi darmowe sadzonki ziół – bazylii, mięty, melisy, oregano czy lubczyku. Otrzyma je pierwszych 200 ekoklientów, którzy zrobią zakupy w Galerii Wileńskiej oraz pokażą bilet ZTM, zrobione 5 tysięcy kroków w dowolnej aplikacji czy też dotrą do obiektu rowerem lub hulajnogą.

Tego dnia dzięki współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania w Warszawie odbędą się również rodzinne warsztaty edukacyjne dotyczące recyklingu i segregowania odpadów. Dodatkową atrakcją będzie nowoczesna śmieciarka, która stanie przed obiektem. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania będą opowiadać, w jaki sposób działa, a dzieci – z pozycji samego kierowcy – przekonają się, jak taki pojazd wygląda od wewnątrz.

Na terenie przed wejściem głównym do Galerii Wileńskiej powstanie także strefa EcoCar z elektryczną taksówką EV6, do której również będzie można wsiąść. Ponadto samochód zostanie oklejony magnesami, które klienci będą mogli zabrać ze sobą, a 10 szczęśliwców wygra vouchery na przejazd o wartości 50 zł.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Jacka Jeżewskiego, Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy. Kampania zakończy się we wrześniu Tygodniem Zrównoważonego Transportu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.