Komunikaty PR

Dlaczego uciekamy z centrum miast? O zaletach życia na przedmieściach

2020-08-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Mieszkania na przedmieściach to coraz częściej wybierane inwestycje. Trend ten utrzymuje się już od paru lat - wiele osób, szukających nieruchomości na sprzedaż, decyduje się na zakup domu lub segmentu na obrzeżach miasta, zamiast w centrum. Dlaczego? Mieszkanie poza miastem ma wiele zalet, które mają wpływ na podjęcie takiej właśnie inwestycji. W artykule wskazujemy kilka z nich.

 

Więcej za mniej

Ceny mieszkań za metr kwadratowy rosną, szczególnie w centrum dużych miast. Różnica w kosztach inwestycji w nieruchomość w centrum i na przedmieściach może być nawet dwukrotna! To jeden z powodów, dla którego osoby szukające nowego miejsca do życia, wybierają nieruchomości na obrzeżach. Często za cenę niewielkiego lokum w mieście można kupić nawet dom lub segment w podmiejskiej miejscowości - zwykle z tarasem lub ogrodem. Tę opcję często wybierają pary, a także rodziny z dziećmi, które potrzebują większej przestrzeni.

 

Brak problemów z parkowaniem

Mieszkanie w ścisłym centrum wiąże się też z typowymi dla tej lokalizacji problem, czyli tego, gdzie zaparkować. Często miejsce parkingowe nie jest wliczone w cenę mieszkania i wiąże się z dodatkową opłatą, jest jednak obowiązkowe. To dodatkowy koszt, który trzeba dodać do i tak wysokiej już ceny nieruchomości. A co, jeśli posiadamy więcej niż jeden samochód? Niektórzy deweloperzy, ze względu na ograniczony teren inwestycji, w pobliżu obiektu planują wyłącznie miejsca przypisane do mieszkania - zarówno naziemne, jak i podziemne. W takim przypadku realny koszt mieszkania rośnie o kolejne tysiące. Alternatywą jest parkowanie poza terenem inwestycji, jednak w niektórych przypadkach może okazać się to niemożliwe. Problem parkowania w na obrzeżach miasta praktycznie nie istnieje. Osiedla domków i szeregowców poprzecinane są spokojnymi ulicami wewnętrznymi, na których można zostawić auto, a wiele nowych obiektów proponowanych przez deweloperów posiada także garaże i podjazdy.

 

Zielona okolica

Osoby, które szukają ciszy i spokoju, będą miały nie lada wyzwanie, żeby znaleźć je w centrum. Przedmieścia oferują w tym kontekście więcej - nie tylko kawałek zielonej trawy, ale i zaciszną przestrzeń, poczucie prywatności. Zwykle dużo bliżej jest do lasu i nad jezioro, a przydomowe ogródki są większe. Życie na przedmieściach doceniają nie tylko rodziny z dziećmi, ale i wszyscy, którzy cenią aktywność fizyczną na świeżym powietrzu - jogging, nordic walking, kolarstwo, itd.

 

Infrastruktura spełniająca potrzeby mieszkańców

Na przedmieściach miast nie brakuje szkół, żłobków, sklepów spożywczych, czy placówek medycznych, dzięki czemu nie ma konieczności dojeżdżania do centrum. W podmiejskich miejscowościach często znajdują się także ścieżki spacerowe i rowerowe. Zagospodarowane osiedla na obrzeżach dużych miast są zwykle dobrze połączone z centrum za pomocą komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

 

Wybory mieszkaniowe a Covid-19

Mieszkania na przedmieściach, z dala od tłumów, z własnym ogrodem lub tarasem, znajdujące się blisko natury, to nieruchomości, które zyskują na popularności. Nie bez znaczenia dla preferencji mieszkaniowych jest także pandemia koronawirusa - konieczność przebywania z dala od skupisk ludzkich sprawiła, że wiele osób zaczęło dostrzegać wyraźniej zalety związane z mieszkaniem na obrzeżach, zamiast w centrum miasta. Te preferencje przekładają się także na inwestycje.

 

Nowoczesne osiedla w Mosinie - tu warto mieszkać!

Jedną z lokalizacji, którą warto wybrać jest podpoznańska Mosina. Nowoczesne osiedla, takie jak osiedle Królewskie w zabudowie szeregowej czy osiedle Chełmońskiego, na którym znajdują się komfortowe mieszkania w nowych apartamentowcach, znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji. Blisko centrum, bo zaledwie 20 km do serca Poznania, a jednocześnie blisko natury - Wielkopolskiego Parku Narodowego, jezior czy zespołu parkowego w Rogalinie. Bogata infrastruktura osiedli zapewnia swobodny dostęp do szkół, przedszkoli, żłobków, a także sklepów i placówek medycznych. Większość oferowanych w tej lokalizacji mieszkań posiada tarasy, balkony i przydomowe ogródki, podobnie jest w przypadku mieszkań w segmentach szeregowych, a ceny nieruchomości są dużo niższe niż lokali w centrum miasta. 

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PB Lechbud
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Śmielin: Rekord Polski na największy plon pszenicy ozimej Biuro prasowe
2024-07-18 | 14:30

Śmielin: Rekord Polski na największy plon pszenicy ozimej

Odpowiedni plon podczas żniw to nie tylko kwestia starannej selekcji odmian, ale również wielu innych czynników zewnętrznych. 19 lipca 2024 roku w Śmielinie IGP Polska
Styl życia Lidl Polska promuje czytelnictwo polskiej prasy
2024-07-18 | 12:34

Lidl Polska promuje czytelnictwo polskiej prasy

W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska,
Styl życia Port Łódź w rytmie lata
2024-07-17 | 15:00

Port Łódź w rytmie lata

Łódzkie centrum handlowe przy Pabianickiej 245 zaprasza na  wakacyjne, inspirujące warsztaty, promujące ekologiczne podejście i wspierające bioróżnorodność oraz liczne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.

Prawo

Sztuczna inteligencja w nieodpowiednich rękach może stanowić poważne zagrożenie. Potrzebna jest większa świadomość twórców i użytkowników oraz twarde regulacje

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do manipulowania ludźmi przyjmuje namacalną postać, jak deepfake, ale może się odbywać także dużo subtelniej, na przykład poprzez podsuwanie odpowiednich treści w wyszukiwarce. – Odwoływanie się w pewnych aspektach do kwestii etycznego stosowania tej technologii to za mało, jeśli w ślad za tym nie idą odpowiednie regulacje – oceniają eksperci. Amnesty International przewiduje, że sztuczna inteligencja wykorzystywana bez kontroli i stabilnych ram prawnych może doprowadzić do nasilenia naruszeń praw człowieka, zwłaszcza w obliczu konfliktów zbrojnych i przez reżimy kontrolujące życie obywateli.

Podróże

Sebastian Wątroba: Uwielbiamy wakacje nad Bałtykiem. Aby spędzić je pod palmami, wcale nie musimy wyjeżdżać do ciepłych krajów, wystarczy przyjechać do Międzyzdrojów

Aktor zaznacza, że uwielbia spędzać wakacje nad polskim morzem, a szczególnie upodobał sobie Międzyzdroje. Kiedy więc ma wolną chwilę, to nie traci czasu na przeglądanie zagranicznych ofert, tylko stawia na sprawdzone miejscówki i zabiera swoich bliskich właśnie do tego niezwykłego miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Sebastian Wątroba jednym tchem wylicza atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kurorcie, i zachęca wszystkich jeszcze niezdecydowanych, by zaplanowali tam urlop.