Komunikaty PR

Dlaczego uciekamy z centrum miast? O zaletach życia na przedmieściach

2020-08-18  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

Joanna Jakubowska
PB Lechbud

ul. Strzelecka 78
62-050 Mosina
biuro|pblechbud.pl| |biuro|pblechbud.pl
61 813 21 13
https://pblechbud.pl/

Mieszkania na przedmieściach to coraz częściej wybierane inwestycje. Trend ten utrzymuje się już od paru lat - wiele osób, szukających nieruchomości na sprzedaż, decyduje się na zakup domu lub segmentu na obrzeżach miasta, zamiast w centrum. Dlaczego? Mieszkanie poza miastem ma wiele zalet, które mają wpływ na podjęcie takiej właśnie inwestycji. W artykule wskazujemy kilka z nich.

 

Więcej za mniej

Ceny mieszkań za metr kwadratowy rosną, szczególnie w centrum dużych miast. Różnica w kosztach inwestycji w nieruchomość w centrum i na przedmieściach może być nawet dwukrotna! To jeden z powodów, dla którego osoby szukające nowego miejsca do życia, wybierają nieruchomości na obrzeżach. Często za cenę niewielkiego lokum w mieście można kupić nawet dom lub segment w podmiejskiej miejscowości - zwykle z tarasem lub ogrodem. Tę opcję często wybierają pary, a także rodziny z dziećmi, które potrzebują większej przestrzeni.

 

Brak problemów z parkowaniem

Mieszkanie w ścisłym centrum wiąże się też z typowymi dla tej lokalizacji problem, czyli tego, gdzie zaparkować. Często miejsce parkingowe nie jest wliczone w cenę mieszkania i wiąże się z dodatkową opłatą, jest jednak obowiązkowe. To dodatkowy koszt, który trzeba dodać do i tak wysokiej już ceny nieruchomości. A co, jeśli posiadamy więcej niż jeden samochód? Niektórzy deweloperzy, ze względu na ograniczony teren inwestycji, w pobliżu obiektu planują wyłącznie miejsca przypisane do mieszkania - zarówno naziemne, jak i podziemne. W takim przypadku realny koszt mieszkania rośnie o kolejne tysiące. Alternatywą jest parkowanie poza terenem inwestycji, jednak w niektórych przypadkach może okazać się to niemożliwe. Problem parkowania w na obrzeżach miasta praktycznie nie istnieje. Osiedla domków i szeregowców poprzecinane są spokojnymi ulicami wewnętrznymi, na których można zostawić auto, a wiele nowych obiektów proponowanych przez deweloperów posiada także garaże i podjazdy.

 

Zielona okolica

Osoby, które szukają ciszy i spokoju, będą miały nie lada wyzwanie, żeby znaleźć je w centrum. Przedmieścia oferują w tym kontekście więcej - nie tylko kawałek zielonej trawy, ale i zaciszną przestrzeń, poczucie prywatności. Zwykle dużo bliżej jest do lasu i nad jezioro, a przydomowe ogródki są większe. Życie na przedmieściach doceniają nie tylko rodziny z dziećmi, ale i wszyscy, którzy cenią aktywność fizyczną na świeżym powietrzu - jogging, nordic walking, kolarstwo, itd.

 

Infrastruktura spełniająca potrzeby mieszkańców

Na przedmieściach miast nie brakuje szkół, żłobków, sklepów spożywczych, czy placówek medycznych, dzięki czemu nie ma konieczności dojeżdżania do centrum. W podmiejskich miejscowościach często znajdują się także ścieżki spacerowe i rowerowe. Zagospodarowane osiedla na obrzeżach dużych miast są zwykle dobrze połączone z centrum za pomocą komunikacji miejskiej i podmiejskiej.

 

Wybory mieszkaniowe a Covid-19

Mieszkania na przedmieściach, z dala od tłumów, z własnym ogrodem lub tarasem, znajdujące się blisko natury, to nieruchomości, które zyskują na popularności. Nie bez znaczenia dla preferencji mieszkaniowych jest także pandemia koronawirusa - konieczność przebywania z dala od skupisk ludzkich sprawiła, że wiele osób zaczęło dostrzegać wyraźniej zalety związane z mieszkaniem na obrzeżach, zamiast w centrum miasta. Te preferencje przekładają się także na inwestycje.

 

Nowoczesne osiedla w Mosinie - tu warto mieszkać!

Jedną z lokalizacji, którą warto wybrać jest podpoznańska Mosina. Nowoczesne osiedla, takie jak osiedle Królewskie w zabudowie szeregowej czy osiedle Chełmońskiego, na którym znajdują się komfortowe mieszkania w nowych apartamentowcach, znajdują się w atrakcyjnej lokalizacji. Blisko centrum, bo zaledwie 20 km do serca Poznania, a jednocześnie blisko natury - Wielkopolskiego Parku Narodowego, jezior czy zespołu parkowego w Rogalinie. Bogata infrastruktura osiedli zapewnia swobodny dostęp do szkół, przedszkoli, żłobków, a także sklepów i placówek medycznych. Większość oferowanych w tej lokalizacji mieszkań posiada tarasy, balkony i przydomowe ogródki, podobnie jest w przypadku mieszkań w segmentach szeregowych, a ceny nieruchomości są dużo niższe niż lokali w centrum miasta. 

Joanna Jakubowska, PB Lechbud

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Kultowa śniadaniownia Bułkę przez Bibułkę z lokalem w Łodzi Biuro prasowe
2024-04-25 | 12:35

Kultowa śniadaniownia Bułkę przez Bibułkę z lokalem w Łodzi

Podbiła serca warszawiaków, teraz czas na Łódź. Znana i popularna w stolicy restauracja śniadaniowa Bułkę przez Bibułkę, otworzy swój pierwszy lokal poza Warszawą w
Styl życia Atrakcyjne oferty na 5-lecie sklepu online Lidl Polska
2024-04-24 | 11:05

Atrakcyjne oferty na 5-lecie sklepu online Lidl Polska

Zawsze. Więcej. Online. Sklep internetowy Lidl Polska świętuje swoje 5. urodziny! Z tej okazji, na klientów czekają atrakcyjne rabaty na cały asortyment, który obejmuje bogatą
Styl życia Otwarcie pierwszego sklepu Lidl Polska w Andrespolu!
2024-04-24 | 11:00

Otwarcie pierwszego sklepu Lidl Polska w Andrespolu!

Lidl Polska rozwija sieć sklepów, mając na uwadze troskę o środowisko oraz dbając o łatwy dostęp do produktów dla swoich klientów. Już w czwartek, 25

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.