Do Blue City wraca Jarmark Produktów Regionalnych
Communication Unlimited
ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl
W ciągu trzech dni, na stoiskach jarmarku, na poziomie – 1, znów będzie można wybierać produkty i rozmawiać z ich producentami, oczywiście przy zachowaniu wszelkich wymogów bezpieczeństwa. W ofercie wystawców znajdziemy przysmaki i lubiane swojskie specjały produkowane przez rodzinne gospodarstwa i niewielkie zakłady na podstawie starych polskich receptur i regionalnych przepisów.
Na fanów naturalnej żywności czekać będą stragany z wędlinami, nabiałem, rybami, pieczywem regionalnym i miodami. Będzie można kupić m.in. pasztety, swojskie szynki
i kiełbasy, sery korycińskie, kozie, oscypki, bundz oraz dania gotowe jak np. bigos kartacze, piróg biłgorajski, pierogi i babkę ziemniaczaną. Do swojego stoiska zaprasza firma rodzinna „Nalewki Staropolskie”, która produkuje nalewki z zgodnie z tradycyjnymi domowymi recepturami. Poszczególne rodzaje nalewek wytwarzane są w krótkich seriach i wszystkie są rocznikowane. Nie zabraknie również zagranicznych smakołyków z Węgier, Azerbejdżanu, Grecji i Turcji.
Stragany będą dostosowane do obecnych wymogów sanitarnych, a sprzedaż będzie się odbywała z zachowaniem wszelkich zasad, zgodnych z aktualnie obowiązującym rozporządzeniem.
# regionalne specjały
# swojskie jedzenie
# produkty prosto od producentów

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.