Dobro lubi się nakręcać! #roweLove, czyli 6. zbiórka rowerów w Galerii Łomianki
Triple PR
Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl
8 maja 2021 roku w Galerii Łomianki odbędzie się szósta edycja wielkiej zbiórki rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz podopiecznych Stowarzyszenia Mierz Wysoko. Jest to akcja 3 w 1 – pozbywasz się zalegającego lub niesprawnego sprzętu, chronisz środowisko, a dodatkowo sprawiasz radość dzieciom, które, w zamian za dobre uczynki, będą mogły cieszyć się z własnego roweru.
8 maja 2021 roku na parkingu Galerii Łomianki będzie można się ponownie przekazać niesprawny lub nieużywany sprzęt rowerowy na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko.
Zbieramy:
- Nowe i używane rowery każdej wielkości;
- Części rowerowe (w tym ramy, koła);
- Akcesoria rowerowe (kaski, światełka, zapięcia itd.);
- Narzędzia przydatne przy naprawie rowerów.
Dzień zbiórki to także idealna okazja do zrobienia wiosennego przeglądu własnych „dwóch kółek. W akcję, również po raz kolejny, włącza się Mobilny Warsztat Rowerowy, którego przedstawiciele sprawdzą stan Twojego roweru lub poddadzą go ewentualnemu przeglądowi czy drobnej naprawie.
Stowarzyszenie Mierz Wysoko, działające na warszawskiej Pradze Północ, prowadzi swój własny warsztat, w którym podopieczni mają możliwość do nauki majsterkowania, naprawiania sprzętu rowerowego i tworzenia własnych pojazdów. Nieużywanym lub niesprawnym rowerom, dzieci przywracają drugie życie, ucząc się przy tym samodzielności i cierpliwości. Sprzęt staje się własnością majsterkowiczów pod warunkiem spełnienia przez nich dobrych uczynków.
Licznik dotychczasowych edycji akcji to ponad 600 zebranych rowerów, które przez 3 lata działań Stowarzyszenie Mierz Wysoko poddało recyklingowi. Większość z nich jest rozbierana na części, ale sporo także trafia na sprzedaż, dzięki czemu Stowarzyszenie może realizować kolejne plany i pomagać jeszcze większej grupie podopiecznych.
Dzięki zbiórkom w Galerii Łomianki udało nam się otworzyć nowy warsztat całoroczny. Rozwijamy się - nasze warsztaty otwarte prowadzone są już w każdą sobotę, a nie tylko w sezonie wiosenno-letnim. Cieszymy się, że coraz więcej osób korzysta z naszego miejsca, coraz więcej rowerów jest recyklingowanych – mówi Emilia Szenderłata, prezeska zarządu Stowarzyszenia Mierz Wysoko.
W ubiegłym roku Stowarzyszenie Mierz Wysoko rozdało około 50 rowerów dziecięcych uchodźcom i potrzebującym. Dzięki zbiórkom i sprzedaży rowerów w tym roku ponownie uruchomi wakacyjny program dla dzieci – „Rower za dobro”. W ubiegłym roku podopieczni Stowarzyszenia zorganizowali zbiórkę dla bezdomnych zwierząt, w trakcie której zgromadzono 400 kg karmy, zabawki i koce.
Dobro lubi się nakręcać. Ostatnio odwiedziły nas dzieci z zeszłorocznego programu „Rower za dobro" - wpadły przeserwisować swoje zeszłoroczne nagrody z programu, a także od razu nas wsparły „dobrem" zwrotnym. Posprzątały warsztat, pomogły w porządkach, zjedliśmy razem lunch. W każdą sobotę na warsztaty otwarte przychodzi Kuba - zeszłoroczny absolwent programu rower za dobro. Wspiera nas w prowadzeniu zajęć dla ludzi. Widać że idea wolontariatu stała się dzieciom bliska i lubią wspierać innych – dodaje Emilia Szenderłata.
Pod koniec 2020 rokucykliczna akcja charytatywna – zbiórka rowerów i sprzętu rowerowego na rzecz Stowarzyszenia Mierz Wysoko w Galerii Łomianki została nagrodzonasrebrną statuetką XI edycji PRCH Retail Awards w kategorii Działania i Strategia CSR Obiektu Handlowego Roku.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.