Komunikaty PR

#DołączDoStada K.I.D.S. - gwiazdy zakładają maseczki „wilka",by wspierać lekarzy

2020-04-27  |  12:50
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.06 MB )

Polskie gwiazdy takie jak Agata Młynarska, Magdalena Różczka, Michał Koterski czy Marta Żmuda-Trzebiatowska podbijają social media zdjęciami w maseczkach „wilka”. To wszystko w szczytnym celu. Gwiazdy łączą się w geście wsparcia dla lekarzy i zachęcają do udziału w akcji #DołączDoStada K.I.D.S, której celem jest wprowadzenie telemedycyny do Centrum Zdrowia Dziecka.

 

Fundacja K.I.D.S nieustannie wsłuchuje się w głosy pracowników szpitali, by na bieżąco odpowiadać na ich najpilniejsze potrzeby. Teraz w dobie koronawirusa najgłośniej wybrzmiewa potrzeba wsparcia - tego technicznego, które pozwoli im w dalszym ciągu ratować życie, ale także tego psychicznego, które da im siłę i odwagę do działania. Właśnie dlatego Fundacja K.I.D.S. ruszyła z akcją, która ma z jednej strony przyspieszyć prace nad wdrożeniem Zaawansowanego Systemu Zdalnej Opieki, z drugiej zaś zbudować poczucie solidarności we wspólnej walce przeciw COVID-19. Według Fundacji, której symbolem od zawsze był dobry opiekun – wilk (pamiętacie to wzruszające, interaktywne wideo z grudnia?), telemedycyna to swoista maseczka ochronna dla szpitali. Dlatego teraz K.I.D.S. zachęca - #DołączDoStada, załóż maskę wilka i wesprzyj nasz projekt!

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=45&v=tsO_BzdVj-Y&feature=emb_title

 

Akcja Fundacji K.I.D.S. staje się coraz popularniejsza – już teraz przyłączyły się do niej polskie gwiazdy, pokazując w swoich social mediach, że one również „należą do stada” K.I.D.S. Zdjęcia Magdaleny Boczarskiej, Joanny Przetakiewicz, Miśka Koterskiego, filmiki Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Joanny Moro i Grześka Wilka czy wpisy rzeszy internetowych influencerów na czele z Adą Krysian, Maksymem Ziółkowskim i Edytą Litwiniuk to niektóre z przykładów ukazujących jak gwiazdy walczą o telemedycynę dla Centrum Zdrowia Dziecka. Wszyscy założyli maski wilka! Magdalena Różczka pokazała się nawet w wirtualnej wersji, używając przygotowanego przez Fundację filtra na stories! Wszystko po to, by zachęcić do akcji jak największe grono i wspólnymi siłami, razem z K.I.D.S. już zaraz wprowadzić System Zdalnej Opieki do dziecięcych szpitali.

 

Wilki to zwierzęta, które żyją w bliskich relacjach, chronią członków stada i pomagają sobie w potrzebie. Dziś, takimi wilkami są przede wszystkim pracownicy ochrony medycznej, którzy walczą z koronawirusem. Razem z Fundacją K.I.D.S. możemy dać lekarzom narzędzia oraz siłę na kolejne dni na polu bitwy przeciwko COVID-19, wystarczy „dołączyć do stada” i wesprzeć zbiórkę na telemedycynę.

 

#DołączDoStada K.I.D.S. – wspólnie dajmy lekarzom siłę i narzędzia do pracy

Jak dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć akcje? To jest banalnie proste!

W serwisie PolakPotrafi.pl uruchomiona została zbiórka, której celem jest finansowanie Systemu Zdalnej Opieki dla Centrum Zdrowia Dziecka.

Na stronie MadMask.pl zakupić piękną, minimalistyczną, wysokiej jakości maskę wilka, specjalnie zaprojektowaną i uszytą dla Fundacji przez firmę @Mad_Sis – czyli szalone siostry, które znane są ze swojej kreatywności, ciekawych i dopracowanych wzorów (w ich projektach pokazały się m.in. Martyna Wojciechowska czy Joanna Liszowska). K.I.D.S. przygotowało także wirtualne maseczki! Można znaleźć je w filtrach naszych ulubionych mediów społecznościowych tj. Instagram i Facebook – wystarczy poszukać w galerii pod tagami: wilk, maska, kids, wolf, mask, fundacja.

Oba rodzaje maseczek to znak solidarności z lekarzami - wilkami, którzy każdego dnia walczą dla nas z COVID-19.

 

System Zdalnej Opieki - maska dla pacjenta, dla lekarza, dla szpitala

Podopieczni Centrum Zdrowia Dziecka z powodu chorób towarzyszących, znajdują się w podwyższonej grupie ryzyka zakażenia COVID-19, co nie zmienia faktu, że muszą pozostać pod stałą kontrolą lekarzy.

Telemedycyna to ‘maska’, chroniąca pacjentów i lekarzy, to konieczny element nowej rzeczywistości każdego szpitala. Takie rozwiązania pozwalają zostać w domu w czasie epidemii, ale także szybciej do niego wrócić po zabiegu czy operacji. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy już nam  pomogli i gorąco zachęcamy tych, którzy chcą i mogą przyłączyć się do akcji” – mówi Patrycja Piekutowska, światowej sławy skrzypaczka i prezes Fundacji K.I.D.S.

W związku z epidemią COVID-19 prace Fundacji nad wdrożeniem telemedycyny nabrały rozpędu. Właśnie prowadzone są testy pierwszych rozwiązań - platformy do komunikacji z pacjentami. To jednak dopiero początek innowacji, jakie planuje wdrożyć K.I.D.S. Fundacja po zebraniu wystarczających środków planuje w kolejnym etapie projektu wdrożenie rozwiązań telemedycznych do monitorowania stanu zdrowia dzieci w domach.

 


O FUNDACJI

Fundacja K.I.D.S. to Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali - powstała, by zmieniać szpitale w przyjazne szpitale przyszłości. Wprowadza do nich innowacje i nowe technologie. Wiemy, że na proces leczenia ma wpływ wiele czynników. Dlatego w swoich działaniach łączymy różne perspektywy i patrzymy na szpital oczami dzieci, rodziców i tych, którzy walczą o ich zdrowie. Naszym pierwszym projektem jest rewitalizacja Centrum Zdrowia Dziecka, jednego z największych specjalistycznych szpitali pediatrycznych w Polsce. Aby przyspieszyć powrót dzieci do domu stworzymy centrum zdalnej opieki wykorzystujący innowacyjne rozwiązania telemedycyny. Więcej informacji znajdziesz na: www.kids.org.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Śmielin: Rekord Polski na największy plon pszenicy ozimej Biuro prasowe
2024-07-18 | 14:30

Śmielin: Rekord Polski na największy plon pszenicy ozimej

Odpowiedni plon podczas żniw to nie tylko kwestia starannej selekcji odmian, ale również wielu innych czynników zewnętrznych. 19 lipca 2024 roku w Śmielinie IGP Polska
Styl życia Lidl Polska promuje czytelnictwo polskiej prasy
2024-07-18 | 12:34

Lidl Polska promuje czytelnictwo polskiej prasy

W dobie digitalizacji prasa drukowana ma mocną konkurencję w treściach dostępnych online. Nie każdy jednak chce lub ma możliwość czytania e-wydań ulubionych tytułów. Lidl Polska,
Styl życia Port Łódź w rytmie lata
2024-07-17 | 15:00

Port Łódź w rytmie lata

Łódzkie centrum handlowe przy Pabianickiej 245 zaprasza na  wakacyjne, inspirujące warsztaty, promujące ekologiczne podejście i wspierające bioróżnorodność oraz liczne

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.

Prawo

Sztuczna inteligencja w nieodpowiednich rękach może stanowić poważne zagrożenie. Potrzebna jest większa świadomość twórców i użytkowników oraz twarde regulacje

Wykorzystanie sztucznej inteligencji do manipulowania ludźmi przyjmuje namacalną postać, jak deepfake, ale może się odbywać także dużo subtelniej, na przykład poprzez podsuwanie odpowiednich treści w wyszukiwarce. – Odwoływanie się w pewnych aspektach do kwestii etycznego stosowania tej technologii to za mało, jeśli w ślad za tym nie idą odpowiednie regulacje – oceniają eksperci. Amnesty International przewiduje, że sztuczna inteligencja wykorzystywana bez kontroli i stabilnych ram prawnych może doprowadzić do nasilenia naruszeń praw człowieka, zwłaszcza w obliczu konfliktów zbrojnych i przez reżimy kontrolujące życie obywateli.

Podróże

Sebastian Wątroba: Uwielbiamy wakacje nad Bałtykiem. Aby spędzić je pod palmami, wcale nie musimy wyjeżdżać do ciepłych krajów, wystarczy przyjechać do Międzyzdrojów

Aktor zaznacza, że uwielbia spędzać wakacje nad polskim morzem, a szczególnie upodobał sobie Międzyzdroje. Kiedy więc ma wolną chwilę, to nie traci czasu na przeglądanie zagranicznych ofert, tylko stawia na sprawdzone miejscówki i zabiera swoich bliskich właśnie do tego niezwykłego miasta położonego na zachodnim wybrzeżu Bałtyku. Sebastian Wątroba jednym tchem wylicza atrakcje, jakie czekają na turystów w tym kurorcie, i zachęca wszystkich jeszcze niezdecydowanych, by zaplanowali tam urlop.