Dom Aniołków – pomóżmy stworzyć hospicjum dla dzieci
Co roku na choroby nowotworowe zapada blisko 1100 dzieci, a dla wielu z nich oznacza to początek ciężkiej walki o powrót do zdrowia, bez żadnej gwarancji sukcesu. Szczególnie dla małych pacjentów w najtrudniejszej sytuacji ciągle brakuje miejsc, takich, gdzie otoczone ciepłem, miłością, a także profesjonalną opieką, mogłyby pożegnać się
z najbliższymi. Dom Aniołków to akcja zbiórkowa, która ma jeden cel – budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci w Zaleszanach. Jej inicjatorem jest Fundacja Z Serca dla Serca.
Zaleszany to niewielka miejscowość położona na styku trzech województw: podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. To właśnie tam powstaje szczególne miejsce.
– To ogromna luka na mapie polskich hospicjów. Mali pacjenci przebywają w placówkach oddalonych o ponad 100 km od ich domów. Rodzice często tracą kilka godzin na dojazdy, a przecież mogliby ten czas spędzać ze swoimi dziećmi. Chcemy to zmienić i wybudować Hospicyjny Dom Aniołków bliżej ich rodzinnych stron. To właśnie tutaj dzieci chore na nowotwory będą mogły odnaleźć swoją oazę spokoju, spędzić czas z najbliższymi i spełniać swoje dziecięce marzenia – mówi Karol Czarnecki, prezes i założyciel fundacji.
Koszt budowy hospicyjnego Domu Aniołków dla dzieci to przeszło 6.5 mln zł. Dlatego przedstawiciele fundacji proszą o wsparcie finansowe tej wyjątkowej inwestycji.
– To, co obecnie udało się nam zrealizować, to uzyskać 1,5- hektarową działkę pod budowę Domu Aniołków, projekt budowlany, pozwolenie na budowę. W sierpniu rozpoczęliśmy prace. To wspaniałe, że tak wielu ludzi otacza nas każdego dnia i wnosi w nasze życie tak wiele radości i uśmiechu. Na każdym etapie zbiórki towarzyszą nam wyjątkowi ludzie – Aniołowie, którzy nie mają skrzydeł, a których my nazywamy naszymi Przyjaciółmi Dobra. Dołącz i sprawdź, jak smakuje dobro – zachęca Karol Czarnecki. – Nasz Dom będzie przystanią w chorobie, gdzie pacjenci odzyskują siły. To jest nasze marzenie, które pomóc zrealizować może każdy, kto chce wesprzeć chore dzieci i ich rodziny. To bardzo wzruszające, kiedy w pierwszym etapie naszej zbiórki udało się nam zebrać prawie pół miliona złotych, które przekazało ponad 2300 darczyńców z całej Polski. Dzięki temu jeszcze bardziej wiemy, że nasz Dom jest tak bardzo potrzebny.
Wśród wielu darczyńców, dzięki którym powstaje to niezwykłe miejsce, jest marka Kuvings, (producent wyciskarek do soków).
– W swojej pracy często spotykamy osoby, które nie tyle chcą, co wręcz muszą z dnia na dzień zacząć w znacznie wyższym stopniu dbać o swoje zdrowie. Niestety na niektóre choroby nie ma magicznego eliksiru, ani wśród medycyny konwencjonalnej, ani tej naturalnej. Dlatego przy odbudowywaniu zrujnowanego zdrowia tak ważna jest współpraca. Również przy budowie Domu Aniołków, miejsca w którym czasem krócej,
a czasem dłużej, ale wciąż można godnie żyć, ważna jest współpraca bardzo wielu ludzi. Nas do tej współpracy zapalił entuzjazm i wizjonerstwo Pana Karola, dlatego od kilku lat, od pierwszych szkiców, systematycznie wspieramy tę budowę, z radością obserwujemy efekty i z niecierpliwością czekamy na moment, kiedy będziemy mogli podarować wyciskarkę do świeżo umeblowanej kuchni - mówi Jarosław Zimnoch, przedstawiciel marki Kuvings.
LINK DO ZBIÓRKI:
https://www.siepomaga.pl/domaniolkow?fbclid=IwAR2_dqeVn69WqVbJRAP-Qyo6LbYf0EoIp_IYax0qWdaaJ4XWJV4S4YWIMeE

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.