Dove, Fundacja UNAWEZA i sieć sklepów Biedronka jednoczą siły, by wspierać zdrow
Według danych WHO depresja i zaburzenia lękowe należą do pięciu głównych zagrożeń chorobowych dotykających dzieci i młodzież w Europie. Samobójstwo jest główną przyczyną zgonów wśród 10-19-latków w krajach o niskich i średnich dochodach oraz drugim najczęstszym powodem w krajach o wysokich dochodach.[1] W Polsce według danych Policji w 2022 r. odnotowano ponad 2031 prób samobójczych młodych ludzi. To o 150% więcej niż w roku 2020.[2] Dove, Fundacja UNAWEZA i sieć sklepów Biedronka w dniach 10-19 lipca br. wspólnie realizują akcję, której celem jest wsparcie zdrowia psychicznego nastolatków.
Marka Dove od lat zaangażowana jest we wspieranie nastolatków na świecie, realizując od 2004 roku projekt Dove Self-Esteem. Celem programu jest budowanie u młodych ludzi poczucia własnej wartości oraz zmiana definicji piękna, które ma być źródłem pewności siebie, a nie obaw. W Polsce program realizowany jest od 2018 roku i polega na prowadzeniu lekcji warsztatowych w szkołach na podstawie materiałów przygotowanych i dostarczanych przez markę. Dzięki działaniom edukacyjnym programu do 2030 roku Dove chce pomóc 250 milionom nastolatków na całym świecie.
Dodatkowo Dove na bieżąco monitoruje zagrożenia, na jakie narażeni są młodzi ludzie, prowadząc badania wśród nastolatków. W I kwartale br. marka Dove rozpoczęła kampanię społeczną Detox FEEDu, by wesprzeć nastolatki w świadomym korzystaniu z social mediów. Podstawą akcji były alarmujące wyniki badania z listopada 2022 roku, z których wynikało, że co druga nastolatka czuje, że nie może sprostać standardom piękna, które widzi w mediach społecznościowych a 60% nastolatek po zobaczeniu wyidealizowanego zdjęcia chciałoby zmienić coś w swoim wyglądzie[3].
Dove podejmuje współpracę także z Fundacją UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej w ramach projektu MŁODE GŁOWY. Projekt został stworzony, aby działać na rzecz zdrowia psychicznego nastolatków w Polsce, będący reakcją na alarmujący stan psychiczny młodych ludzi, który często może prowadzić do tragicznych skutków, jak nieleczona depresja, a nawet samobójstwo.
Wspólne działania Dove, Fundacji UNAWEZA i sieci Biedronka mają zwrócić uwagę na problemy ze zdrowiem psychicznym wśród młodzieży, wskazać związane z tym wyzwania i przyczynić się do normalizacji sięgania po pomoc. Dzięki realizowanej akcji każdy z nas może pomóc – 1 zł ze sprzedaży każdego produktu Dove lub Dove Men+Care w Biedronce przeznaczony zostanie na Fundację UNAWEZA i projekt MŁODE GŁOWY.
Akcja startuje 10 lipca br. we wszystkich sklepach sieci Biedronka i potrwa do 19 lipca br.
Projekt wspierany jest przez działania PR realizowane przez agencję public relations Yellowcups, komunikację w mediach społecznościowych Fundacji UNAWEZA oraz jej założycielki Martyny Wojciechowskiej, w kanałach SoMe marki Dove oraz projektu MŁODE GŁOWY, a także w digitalu - w aplikacji mobilnej Moja Biedronka i folderze dla klientów Biedronki.
[1] https://www.who.int/europe/activities/supporting-country-work-around-mental-health/addressing-child-and-adolescent-mental-health
[2] https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1528416%2Csamobojstwa-dzieci-zatrwazajace-statystyki-jest-apel-do-ministrow-edukacji
[3] Dane przedstawione w artykule pochodzą z badania przeprowadzonego przez firmę Ipsos Polska Sp. z o.o. dla Unilever Polska w ramach programu Dove Self Esteem ,,Toksyczne porady w mediach społecznościowych" Listopad 2022, n=424 dziewczynek w wieku 10-17lat.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.