Komunikaty PR

Dowiedz się, co ma wpływ na twoje zdrowie. Zielone Miasteczko w Magnolia Park

2024-04-05  |  10:45
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Zobaczymy, jakie bakterie mieszkają na naszych dłoniach oraz jak smog wpływa na płuca. Sprawdzimy, czym jest dieta planetarna oraz czy potrafimy segregować śmieci. Zielone Miasteczko zagości w Magnolia Park już jutro.

Akcja jest częścią serii wydarzeń, organizowanych w Magnolia Park we współpracy ze studentami zawodów medycznych, którzy chcą w ten sposób przybliżyć podstawową wiedzę o zdrowiu i profilaktyce, a także w lekkim stylu przekazać istotne ciekawostki.

Tym razem koncentrujemy się na wpływie środowiska na nasze zdrowie. Dziś już prawie każdy wie, że powinniśmy dbać o naszą planetę, bo wiąże się to ze zmianami klimatycznymi. Jednak dość mało osób ma świadomość, w jakim dużym stopniu nasze otoczenie oddziałuje na nasz dobrostan i samopoczucie – mówi Franciszek Kędzierski, przewodniczący Organizacji Studenckiej „Razem Możemy Więcej” na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

W Magnolia Park będziemy mogli zobaczyć, w jaki sposób obecność smogu w powietrzu wpływa na nasze płuca. Studenci z Koła Naukowego Cytometrii Przepływowej i Badan´ Biomedycznych wykonają pomiar saturacji krwi, który jest podstawowym badaniem oceniającym pracę układu oddechowego. – Smog jest dziś jednym z najważniejszych problemów środowiska. Wdychanie zanieczyszczonego powietrza może prowadzić do uszkodzenia układu oddechowego, zmniejszenia ilości tlenu dostarczanego do krwi, czy wystąpienia chorób krążenia – wyjaśnia Franciszek Kędzierski.

Podczas poprzednich wydarzeń dużą popularnością cieszyło wykonywanie odbitek dłoni, by sprawdzić, jakie żyją na nich drobnoustroje. Studenci mikrobiologii farmaceutycznej pojawią się i tym razem – będą sprawdzać nie tylko nasze ręce, ale i drobne przedmioty, które nosimy przy sobie. – Z niektórych próbek pobranych z dłoni w czasie poprzednich akcji wyrosły nawet grzyby! Zapraszamy każdego, bo dzięki temu można poznać „małych mieszkańców” na naszym ciele. Stoisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, więc warto podejść tam już na początku wydarzenia – zachęca organizator.

Studenci psychiatrii podpowiedzą, jak dbać o swój dobrostan psychiczny i gdzie ewentualnie zgłosić się po pomoc. Będzie można również poznać ciekawostki na temat naturalnych olejków eterycznych oraz pyłków ros´lin zawieszonych we wdychanym powietrzu. Dowiemy się, jakie są zalety diety planetarnej i jak nie marnować jedzenia.

Studenci nie zapomnieli o najmłodszych – dla nich przygotowali tematyczne kolorowanki i grę edukacyjną. – Wykorzystamy wykonane przez nas modele kontenerów na odpady. Dzieci poprzez zabawę będą mogły nauczyć się zasad segregacji śmieci oraz oszczędzania prądu i wody – zapowiada Franciszek Kędzierski.

Akcja jest także zapowiedzią konferencji „UMW Zielona Uczelnia w Zielonym Mieście” poświęconej właśnie wpływowi środowiska na nasze życie, która odbędzie się 12 kwietnia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jest otwarta dla wszystkich. Wstęp jest darmowy, należy się jednak zarejestrować przez stronę: konferencje.umw.edu.pl/zielonauczelnia.

Udział w wydarzeniach Zielonego Miasteczka w Magnolia Park jest bezpłatny.

Zielone Miasteczko sobota 6 kwietnia, godz. 12:00-16:00, plac eventowy w Magnolia Park

  • Pomiar saturacji - studenci będą wykonywać pomiar saturacji krwi, podstawowe badanie oceniające pracę naszego układu oddechowego, w tym szczególnie płuc. Przedstawią wyniki badań naukowych dotyczących konsekwencji narażenia na smog dla zdrowia płuc, w tym zwiększonego ryzyka infekcji, astmy i innych schorzeń.
  • Mikrobiota i mikroorganizmy - przy stoisku Studenckiego Koła Naukowego Mikrobiologii Farmaceutycznej dowiedziemy się, czym jest mikrobiota człowieka. Studenci wykonają odbitki dłoni oraz drobnych przedmiotów, by sprawdzić, jakie żyją na nich bakterie i inne drobnoustroje.
  • Eko zabawa dla dzieci - zabawa edukacyjna sprawdzająca wiedzę z zakresu segregacji odpadków i ochrony środowiska. Dla dzieci przygotowane będą tematyczne kolorowanki.
  • Profilaktyka zaburzeń psychicznych - przy stoisku będzie można dowiedzieć się więcej o profilaktyce zaburzeń psychicznych, w tym depresji. Studenci podpowiedzą też, gdzie zgłosić się po pomoc.
  • Dietetyka - głównym tematem będzie dieta planetarna i jej związek z ochroną środowiska. Będzie można również dowiedzieć się, jak wykorzystywać resztki jedzenia.
  • Olejki eteryczne i pyłki roślin - tu będzie można poznać ciekawostki o olejkach eterycznych pochodzących z roślin. Studenci z Katedry Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej opowiedzą także o pyłkach roślin zawieszonych w powietrzu.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Workation - pracuj i wypoczywaj w Trójmieście Biuro prasowe
2024-07-22 | 11:20

Workation - pracuj i wypoczywaj w Trójmieście

  Zdjęcia: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jPsrkKOMReX6D0_z9g?e=UDghVT  Wetransfer: https://we.tl/t-2nufSqFPD2  Workation - pracuj i wypoczywaj w
Styl życia Sulejów – kajakowa stolica Polski bije rekord
2024-07-22 | 07:30

Sulejów – kajakowa stolica Polski bije rekord

Urząd Miejski w Sulejowie postanowił podjąć próbę pobicia Rekordu Polski w kategorii „Największa parada kajaków”. 25 lipca 2024 roku w Gminie
Styl życia Frydrychowo: czy padnie nowy rekord na plon pszenicy ozimej?
2024-07-19 | 07:30

Frydrychowo: czy padnie nowy rekord na plon pszenicy ozimej?

Rekord Polski w kategorii „Największy plon pszenicy ozimej z hektara” cieszy się niesłabnącą popularnością. W tym roku, oprócz Śmielina, wyzwanie podejmie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Eliza Rycembel: Sztukę „Czułe słówka” zrobiliśmy na podstawie znanego filmu. Udało się uwspółcześnić tę historię i przenieść ją na nasze realia

Już po pierwszych przedstawieniach Eliza Rycembel i Krzysztof Dracz widzą, że bardziej współczesna teatralna wersja obsypanego Oscarami kinowego hitu sprzed 40 lat również przypadła do gustu widzom. „Czułe słówka” w reżyserii Pawła Paszta to historia wzruszająca, ale nie ckliwa, z odpowiednią dozą akcentów dramatycznych i komediowych. Spektakl opowiada o trudnej relacji nadopiekuńczej matki i córki, która czując się przytłoczona jej miłością i oczekiwaniami, decyduje się na szybkie małżeństwo i opuszczenie domu.

Inwestycje

Polskie wybrzeże przyciąga coraz więcej turystów z zagranicy. Apartamenty nad morzem wracają do łask inwestorów

Polskie wybrzeże z każdym rokiem cieszy się rosnącym zainteresowaniem krajowych, ale i zagranicznych turystów – głównie z Niemiec, Czech, Szwecji i Norwegii. Tym, co przyciąga ich nad Bałtyk, są m.in. ceny, które wciąż pozostają konkurencyjne w stosunku do cen innych, popularnych destynacji wakacyjnych, jak i dobra baza noclegowa. Nadmorskie hotele i apartamenty w sezonie notują nawet ponad 90-proc. obłożenie, a zainteresowanie inwestowaniem w takie obiekty nie słabnie. Apartamenty typowo pod wynajem – wykończone pod klucz, w dobrej lokalizacji, z operatorem i gwarancją comiesięcznego zysku – są popularne wśród osób, którym zależy na zabezpieczeniu i pomnożeniu swoich oszczędności, które jednocześnie oczekują, by formalności związane obsługą lokalu były dla nich jak najmniej angażujące.

Media

Katarzyna Dowbor: Niektórym bohaterom programu „Nasz nowy dom” pomagam do dziś. A moje nazwisko otwiera drzwi, których inaczej nie można otworzyć

Prezenterka przyznaje, że historia wielu bohaterów programu „Nasz nowy dom” poruszyła ją do tego stopnia, że postanowiła im pomagać także na własną rękę, już poza kamerami. I mimo że teraz nie jest już związana z tym formatem Polsatu, to nadal ma kontakt z niektórymi uczestnikami i wspiera ich, jak tylko może. Katarzyna Dowbor podkreśla, że dużą satysfakcje daje jej to, że ktoś chętnie korzysta z jej rad i życiowego doświadczenia. Ma też żal do władz Polsatu, że nadal nie poznała powodów ich decyzji dotyczącej zmiany gospodyni programu, który tworzyła od podszewki.