Drogowskazy podczas niezwykłej drogi, w którą wyrusza każda kobieta

Na końcu tej drogi obejmuje własny tron i zostaje znającą swoją wartość, której nie pozwoli podważyć, królową. Lea M. Pyć-Leszczuk w swojej książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą” wskazuje damskiej części czytelników, jaki obrać kurs, by dotrwać do końca tej trasy i wydobyć z siebie pełnię kobiecości.
Miłość do siebie najcenniejszym paliwem
Słowo „kochać” kojarzy się zazwyczaj z uczuciem do kogoś bliskiego. A co, jeśli najważniejszym rodzajem miłości jest ta do naszej własnej osoby? To uczucie jest najważniejszym priorytetem, niezbędnym do życia w harmonii z samym sobą i w zdrowiu. Gwarantuje podążanie kobiety we właściwą stronę na każdym etapie jej życia. Często miłość własną myli się z egoizmem. Nic jednak bardziej błędnego! Warto odpowiednio rozróżnić próżność, a szacunek do siebie jako podstawowe uczucie, bez którego nikt nie jest w stanie być szczęśliwy. W końcu, jeśli najpierw nie zadbamy o siebie, nie możemy zadbać o innych. Fantastycznym przykładem są tu maski tlenowe w samolocie. W razie awarii zakładamy ją najpierw sobie! Więcej nie trzeba wyjaśniać.
Szkodliwe przekonania
Kobiecie w drodze przez życie towarzyszą różne schematy myślowe, które mają wpływ na jej ogólne powodzenie lub jego brak. Te przekonania to fundamentalne, zakorzenione twierdzenia, które oddziałują na postrzeganie rzeczywistości. Wpływają na samoocenę, stosunek do życia i sposób obranego działania. Dlatego schematy myślowe są tak ważne w życiu każdej kobiety. Mogą mieć one pozytywny wpływ lub, co gorsza, negatywny. Istotne jest wyzbycie się tych szkodliwych, które często są nieuzasadnionymi, ale niestety silnymi przekonaniami. Doskonałym przykładem jest tutaj stosunek do pieniędzy. Rodzice często powtarzają swoim dzieciom, że ludzie bogaci są źli lub, że ciągle nie mają pieniędzy, co jest wynikiem wyłącznie nieodpowiedniego gospodarowania nimi. To tylko szkodliwe twierdzenia, które utrudnią kobiecie życie w dostatku w dorosłym życiu.
Lustro Ci powie
W drodze na tron i obraniu roli królowej niezbędna jest uważność i obserwacja ludzi wokół, a zwłaszcza kobiet, które są obok. To właśnie one stanowią lustrzane odbicie własnej osoby. Jeśli w najbliższym otoczeniu można znaleźć panie pozostające w harmonii, to zapewne kobieta również żyje w równowadze. Warto chwilę się zastanowić i pomyśleć nad naszymi pierwszymi przyjaciółmi, znajomymi oraz o wszystkich kobietach, które pozostały w pamięci lub o których lepiej zapomnieć. Jak działa ten mechanizm na przykład przy zazdrości? To uczucie pojawia się zazwyczaj w stosunku do osoby, do której istnieje chęć porównywania się. Jeśli zabraknie poczucia własnej wyższości, nadejdzie zazdrość. Jednocześnie można poczuć się zazdrosnym, odkrywając w innej osobie nieznane do tej pory cechy. Odkrywanie siebie i poznanie własnych zalet i wad pozwala zwiększyć zakres naszej empatii i wyzbycia się negatywnych emocji względem innych, gdy nie są one uzasadnione.
Droga kobiet do spełnienia wydaje się być bardzo długa. Z pomocą przychodzi Lea Magdalena Pyć-Leszczuk, która w książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą" dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat odkrywania własnej kobiecości oraz wskazówkami pomocnymi w osiągnięciu życiowej harmonii. Cennych porad udziela również na swoim blogu swiadomabogini.pl.
Kontakt dla mediów:
Inga Ryfka
Account Executive
+48 790 393 471
i.ryfka@agencjafaceit.pl
LEA MAGDALENA PYĆ-LESZCZUK
Autorka książki i projektu "Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą" oraz mocno stąpająca po ziemi kobieta biznesu. Na co dzień właścicielka firmy poligraficznej Best Factory w Warszawie. Jest spełnioną rodzinnie, biznesowo i twórczo kobietą. Jest dumna z tego, że harmonijnie łączy życie prywatne i zawodowe. Odniosła sukces w każdej dziedzinie życia. Projekt „Świadoma Bogini” to nowa odsłona działalności, również tej biznesowej i dowód, że można spełniać misję w najlepszym wydaniu.
Potrafi zainspirować i zmotywować do skutecznej przemiany. W książce „Świadoma Bogini. Jak zdobyć wszystko i być szczęśliwą” pokazuje, że każda kobieta może osiągnąć, co zechce, pod warunkiem, że umiejętnie po to sięgnie. Dzieli się w niej nie tylko swoją drogą, ale też mapami, z których korzystała. Lea potrafi zainspirować i zmotywować do skutecznej przemiany. Jej efektem będzie poczucie spełnienia w każdym obszarze życia oraz osadzenia w kobiecości.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.