Dzień Dziecka w warszawskiej Galerii Młociny
W czwartek, 1 czerwca, Galeria Młociny niewątpliwie stanie się ulubionym miejscem wszystkich dzieci. Z okazji Dnia Dziecka warszawskie centrum przygotowało dla najmłodszych masę słodkich atrakcji. Czego mogą spodziewać się klienci oraz ich pociechy?
Pełen słodyczy Dzień Dziecka w Galerii Młociny będzie okazją do świetnej zabawy! Po dotarciu na miejsce warto wypatrywać wesołych animatorów w strojach nawiązujących do kolorowych słodkości – niewykluczone, że będą mieli w zanadrzu powitalny, słodki upominek.
Po jego odebraniu warto skierować się do strefy animacji przed Galerią, gdzie na najmłodszych czekać będą kolejne atrakcje. Nie lada gratką tego dnia będą z pewnością dwie gigantyczne gry wielkoformatowe: kolorowanka oraz „słodka niespodzianka”. Wyciszenia po udanej zabawie można szukać podczas otwartych warsztatów plastycznych. To świetny wybór także dla aspirujących, małych artystów, chcących wykazać się kreatywnością.
Co to byłaby za „strefa animacji” bez malowania twarzy, brokatowych tatuaży czy skręcania zwierzaków z balonów? Mamy dobrą wiadomość – ich również nie zabraknie!
Na upamiętnienie miło spędzonego dnia, dzieci wraz z opiekunami będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – idealnym ku temu miejscem będzie stoisko z dekoracjami w kształcie słodyczy.
Psst, to jeszcze nie wszystko. Po zrobieniu zakupów pamiętajcie, że paragony o minimalnej wartości 50 zł, będzie można wymienić w Dzień Dziecka na balony z helem (w kształcie – oczywiście – słodyczy).
Czy istnieje słodszy sposób na świętowanie tego wyjątkowego dnia?
Więcej informacji o Dniu Dziecka w Galerii Młociny oraz innych planowanych wydarzeniach znaleźć można na stronie: www.galeriamlociny.pl/events.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.