Komunikaty PR

Dzień Ziemi w Centrum Praskim Koneser. Ekoaktywności dla dzieci i dorosłych

2022-04-21  |  15:30
Biuro prasowe

Gra terenowa, tworzenie upcyklingowej instalacji artystycznej, warsztaty pszczelarskie, wspólne sprzątanie warszawskiej Pragi i wiele innych ekoatrakcji. To inicjatywy, które z okazji tegorocznego Dnia Ziemi przygotowało Centrum Praskie Koneser i Przerób-My, w ramach trwającej Klimatycznej Wiosny Konesera. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. 

Obchodzony 22 kwietnia Dzień Ziemi jest każdego roku wyjątkową datą w kalendarzu – zwłaszcza dla miłośników przyrody. To moment, kiedy wiele osób skupia swoją uwagę na naturze i z wielkim zaangażowaniem bierze udział w ekoakcjach. Centrum Praskie Koneser, któremu wartości ekologiczne są szczególne bliskie, tego dnia przygotowało liczne atrakcje. Dzięki nim zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli nie tylko zmienić swoje nawyki na korzystniejsze dla środowiska, ale także między innymi wziąć udział w atrakcyjnej grze terenowej i stworzyć instalację artystyczną w duchu upcyklingu. 

– W Centrum Praskim Koneser każdego dnia dbamy o nasz świat. Jednak innowacyjne rozwiązania, pozwalające oszczędzać wodę czy energię, to nie wszystko. Chcemy współtworzyć, razem z mieszkańcami Warszawy, świadomą i wrażliwą na dobro przyrody społeczność, która swoim przykładem będzie pokazywała również innym, że można codziennie zmieniać otoczenie na lepsze i piękniejsze. Właśnie dzięki np. upcyklingowi, który pozwala wykorzystywać to, co w trafiłoby na śmietnik, bez możliwości ponownego wykorzystania – mówi Monika Piwońska z Centrum Praskiego Koneser. 

Szczegółowy program (godz. 16.00-19.00), Centrum Praskie Koneser: 

Art Upcykling z Arturem Indyką to happening artupcyklingowy. Podczas wydarzenia, pod czujnym okiem Arutra Indyki – artysty zajmującego się upcyklingiem artystycznym i użytkowym – powstanie, z udziałem chętnych osób, instalacja z materiałów zebranych podczas zbiórki odpadów, które nie nadają się do recyklingu, m.in. płyt CD i kaset VHS. 

Warsztat – budowanie „hotelu” dla owadów: w trakcie zająć ich uczestnicy usłyszą o zwyczajach lęgowych i bytowych zapylaczy. Wspólnie z ekspertami zbudują hotel dla dzikich owadów. Gotowa instalacja stanie na terenie Centrum Praskiego Koneser.

Warsztaty pszczelarskie: spotkanie z hodowcą pszczół z Amest Otwock, który w przystępny sposób opowie o życiu i roli w ekosystemie pszczoły miodnej. Będzie można też zobaczyć, jak wygląda ul od środka. 

Gra terenowa „Aktywni dla pszczół”: uczestnicy w przystępny sposób dowiedzą się o problemach, z jakimi borykają się pszczoły. Projekt jest połączeniem procesu edukacyjnego, zabawy i rywalizacji w formule dostępnej dla wszystkich, którym bliskie są wartości przyrodnicze. Każdy, kto zdecyduje się na udział w grze, będzie miał do wykonania 8 zadań, które będzie można znaleźć na planszach rozstawionych w różnych punktach placu Konesera. W nagrodę za przejście gry, uczestnicy otrzymają metalową puszkę z nasionami roślin miododajnych.  

Sadzonka za butelkę i samonawadniające doniczki: podczas warsztatu będzie można wymienić puste butelki na sadzonki roślin oczyszczających powietrze. Uczestnik, który przyniesie plastikową butelkę o pojemności min. 1,5l, wykona też pod okiem animatorów z firmy GROHE samonawadniającą doniczkę. 

Ekoedukacyjne kolorowanki i gry: dla najmłodszych uczestników Dnia Ziemi w Centrum Praskim Koneser, we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, przygotowane zostały książeczki i kolorowanki, z których dowiedzą się oni, jak oszczędzać wodę i dbać o środowisko.

Warszawska kranówka: podczas wydarzenia będzie można napić się orzeźwiającej warszawskiej kranówki prosto z beczkowozu MPWiK.

Wcześniej, od godz. 10.00 do 12.00, uczniowie okolicznych szkół wezmą udział w akcji sprzątania skwerów położnych na terenie dzielnicy. W punkcie startowym na placu Konesera uczestnicy wydarzenia otrzymają worki, rękawice i niezbędną wiedzę na temat segregacji odpadów. Za udział w projekcie uczniowie otrzymają puszki z nasionami roślin miododajnych.

Udział w Dniu Ziemi w Centrum Praskim Koneser jest bezpłatny. Więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń odbywających się w ramach Klimatycznej Wiosny Konesera można znaleźć na stronie internetowej koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser. 

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Mydlarnia Cztery Szpaki czy Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Fundacja Nova Ars Poloniae  i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Czajka Art Gallery, Dom ze Sztuką, ToTuart oraz Zwierzyniec. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.