Dzieci z kaliskiego Domu Dziecka cieszą się odnowioną salą gimnastyczną
Pracownicy-wolontariusze PPG odnowili przestrzenie Domu Dziecka w Kaliszu w ramach projektu COLORFUL COMMUNITIES®
PPG zrealizowała kolejny projekt COLORFUL COMMUNITIES®, w ramach którego wykonała remont obiektów sportowych będących częścią Domu Dziecka w Kaliszu. Łączna wartość inwestycji wyniosła 160 tys. PLN. Partnerem formalnym PPG przy realizacji projektu była Fundacja Klucz z Kalisza.
Dom Dziecka w Kaliszu obejmuje 3 placówki, w których przebywa blisko 50-cio osobowa grupa podopiecznych. W ramach projektu wyremontowana została sala gimnastyczna mieszcząca się w jednym z budynków, wraz z antresolą i pomieszczeniem na sprzęt sportowy. Wymieniono oświetlenie, zamontowano nowe osłony na grzejniki oraz nowe kosze do gry w koszykówkę. Ponadto, wyremontowano łazienkę, łącznie z wymianą armatury i glazury, pomalowano wszystkie pomieszczenia i odnowiono schody prowadzące na antresolę. Na jednej ze ścian sali gimnastycznej powstał wielkopowierzchniowy, kolorowy mural, stworzony przy współpracy z lokalną artystką Nikolą Szperą.
- Nasza sala wygląda jak nowa. Pomieszczenie zyskało zupełnie nowy wygląd, mural zrobiony na ścianie nadaje nowoczesnego stylu. Wychowankowie z pewnością będą chętniej spędzali czas w tak fantastycznym otoczeniu. Wyremontowana sala gimnastyczna z przyległymi pomieszczeniami będzie wykorzystana do zajęć sportowych prowadzonych dla wychowanków, spotkań i zajęć kulturalnych oraz integracji ze społecznością lokalną - powiedziała Bożena Konopka, dyrektor Domu Dziecka w Kaliszu.
W renowację sali gimnastycznej zaangażowało się 20 wolontariuszy z PPG. Do prac remontowych wykorzystano łącznie ok. 400 litrów farb, w tym produkty należących do PPG marek Tikkurila, Dekoral i Sigma Coatings®.
-W nawiązaniu do misji „We protect and beautify the world” PPG już od blisko 10 lat, poprzez program Colorful Communities, realizuje projekty dokonujące transformacji obiektów i przestrzeni publicznych zwłaszcza tam, gdzie nie ma możliwości organizacyjnych lub brakuje środków na taką rewitalizację. W tym roku nasi pracownicy z zakładu w Lewkowcu zainicjowali, skoordynowali i aktywnie włączyli się w remont sali gimnastycznej w Domu Dziecka w Kaliszu. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w projekt, poświęcili swój czas i energię, aby zrobić coś fajnego i przydatnego dla podopiecznych tej placówki – powiedział Andrzej Telbuch, Operations Director PMC EMEA.
Celem programu Colorful Communities jest ochrona i upiększanie otoczenia społeczności lokalnych sąsiadujących z jednostkami biznesowymi firmy na całym świecie. W tym celu PPG zapewnia wolontariuszy-pracowników firmy, produkty oraz wsparcie finansowe. Od uruchomienia programu w 2015 roku, zrealizowano ponad 500 projektów w 50 krajach, w których udział wzięło ponad 26 500 pracowników-wolontariuszy PPG, i które swoim zasięgiem objęły ponad 9,2 miliona ludzi. Inwestycja PPG w projekt od początku jego powstania wyniosła łącznie 10 mln dolarów, a w ostatnim kwartale 2023 roku firma zdecydowała się przekazać do 2030 r. dodatkowe 5 mln dolarów na dalszy rozwój inicjatywy.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.