Komunikaty PR

EMERYTURA TO NIE KONIEC ŻYCIA! JAK SIĘ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZYĆ?

2023-10-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Prognozy emerytalne za 30-40 lat nie są zachęcające. Szacuje się, że świadczenie może wynosić nawet 1/5 obecnych zarobków. Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec i autor książek zlikwidowałby obecny system emerytalny. Co zrobić, by jesień życia, nie była spędzoną na kanapie przez telewizorem wegetacją? Jak zbudować godne życie?

Wielu z nas wyobraża sobie emeryturę jako czas, kiedy można wreszcie cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Jednak coraz częściej słyszymy, że emerytura nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej i realizowania się w życiu codziennym. Czy będzie to obowiązujący trend?

- Ja kwestię emerytury i przyszłości traktuję bardzo poważnie. Moja wizja jest odmienna od tradycyjnego podejścia do emerytury. Uważam, że obecny system emerytalny jest przestarzały i nie spełnia oczekiwań przyszłych emerytów, naprawdę gdybym był politykiem, zlikwidowałbym go. W mojej opinii, emerytura nie powinna być końcem, ale nowym początkiem. Niestety dla wielu, jest to czekanie na śmierć. Niczego już nie planują, niczego nie oczekują od życia. Co więcej, dla osób bardzo aktywnych zawodowo zakończenie pracy często jest przyczyną depresji. Tracą cel. Dlatego namawiam, aby już wiele lat wcześniej planować emeryturę, zabezpieczyć się zarówno finansowo, jak i intelektualnie. Mieć listę marzeń do spełnienia, ciągle wyznaczać sobie nowe cele. – mówi Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec, autor książek i Klubu 555.

Emerytura jako Szansa na Rozwój i Spełnienie Marzeń

Fryderyk Karzełek przekonuje, że emerytura powinna być okazją do spełnienia marzeń i realizacji pasji. Zamiast spędzać jesień życia na kanapie przed telewizorem, można wtedy rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, podróżować i działać społecznie. Emerytura może być czasem, kiedy powinniśmy realizować się w zupełnie nowy sposób.

Oto kilka porad jak odpowiednio zabezpieczyć swoją przyszłość emerytalną według Fryderyka Karzełka:

  1. Inwestycje na przyszłość: inwestujmy część swoich zarobków. Oszczędzanie i inwestowanie mogą pomóc w budowaniu dodatkowego źródła dochodów na emeryturze.
  2. Rozwijanie swoich pasji: Nie czekajmy z realizacją swoich pasji i marzeń na emeryturę. Znajdźmy czas na to już teraz, dzięki czemu emerytura stanie się bardziej satysfakcjonującym okresem w naszym życiu.
  3. Nawigowanie zmian: należy pamiętać, że przyszłość jest niepewna, więc warto być elastycznym i otwartym na zmiany. Możemy potrzebować nowych umiejętności i doświadczeń, aby dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, co widać już teraz w dobie postępującej cyfryzacji.
  4. Planowanie finansów: Niezależnie od wieku, warto tworzyć plan finansowy i monitorować swoje wydatki. Dobrze zarządzane finanse są kluczowe dla bezpiecznej emerytury. Nie ma co liczyć na świadczenie od rządu.
  5. Działania społecznie: Emerytura to doskonały czas, aby angażować się społecznie i pomagać innym. Działalność wolontariacka może dodać sensu naszemu życiu po przejściu na emeryturę.

Emerytura to nie koniec życia, ale nowy etap, który możemy kształtować według własnych potrzeb i marzeń. Fryderyk Karzełek przekonuje, że warto podchodzić do niej z otwartością i pomysłowością. Dzięki odpowiedniemu planowaniu, inwestowaniu w siebie i działaniu społecznemu, możemy uczynić swoją emeryturę pełną spełnienia i aktywności, a nie tylko czasem odpoczynku. Niech emerytura stanie się dla nas okazją do rozwoju i realizacji marzeń.

 

Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.