Komunikaty PR

EMERYTURA TO NIE KONIEC ŻYCIA! JAK SIĘ ODPOWIEDNIO ZABEZPIECZYĆ?

2023-10-16  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Poławska
Agencja Face It

ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/

Prognozy emerytalne za 30-40 lat nie są zachęcające. Szacuje się, że świadczenie może wynosić nawet 1/5 obecnych zarobków. Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec i autor książek zlikwidowałby obecny system emerytalny. Co zrobić, by jesień życia, nie była spędzoną na kanapie przez telewizorem wegetacją? Jak zbudować godne życie?

Wielu z nas wyobraża sobie emeryturę jako czas, kiedy można wreszcie cieszyć się zasłużonym wypoczynkiem. Jednak coraz częściej słyszymy, że emerytura nie musi oznaczać końca aktywności zawodowej i realizowania się w życiu codziennym. Czy będzie to obowiązujący trend?

- Ja kwestię emerytury i przyszłości traktuję bardzo poważnie. Moja wizja jest odmienna od tradycyjnego podejścia do emerytury. Uważam, że obecny system emerytalny jest przestarzały i nie spełnia oczekiwań przyszłych emerytów, naprawdę gdybym był politykiem, zlikwidowałbym go. W mojej opinii, emerytura nie powinna być końcem, ale nowym początkiem. Niestety dla wielu, jest to czekanie na śmierć. Niczego już nie planują, niczego nie oczekują od życia. Co więcej, dla osób bardzo aktywnych zawodowo zakończenie pracy często jest przyczyną depresji. Tracą cel. Dlatego namawiam, aby już wiele lat wcześniej planować emeryturę, zabezpieczyć się zarówno finansowo, jak i intelektualnie. Mieć listę marzeń do spełnienia, ciągle wyznaczać sobie nowe cele. – mówi Fryderyk Karzełek, mentor, szkoleniowiec, autor książek i Klubu 555.

Emerytura jako Szansa na Rozwój i Spełnienie Marzeń

Fryderyk Karzełek przekonuje, że emerytura powinna być okazją do spełnienia marzeń i realizacji pasji. Zamiast spędzać jesień życia na kanapie przed telewizorem, można wtedy rozwijać się, zdobywać nowe umiejętności, podróżować i działać społecznie. Emerytura może być czasem, kiedy powinniśmy realizować się w zupełnie nowy sposób.

Oto kilka porad jak odpowiednio zabezpieczyć swoją przyszłość emerytalną według Fryderyka Karzełka:

  1. Inwestycje na przyszłość: inwestujmy część swoich zarobków. Oszczędzanie i inwestowanie mogą pomóc w budowaniu dodatkowego źródła dochodów na emeryturze.
  2. Rozwijanie swoich pasji: Nie czekajmy z realizacją swoich pasji i marzeń na emeryturę. Znajdźmy czas na to już teraz, dzięki czemu emerytura stanie się bardziej satysfakcjonującym okresem w naszym życiu.
  3. Nawigowanie zmian: należy pamiętać, że przyszłość jest niepewna, więc warto być elastycznym i otwartym na zmiany. Możemy potrzebować nowych umiejętności i doświadczeń, aby dostosować się do zmieniającej się rzeczywistości, co widać już teraz w dobie postępującej cyfryzacji.
  4. Planowanie finansów: Niezależnie od wieku, warto tworzyć plan finansowy i monitorować swoje wydatki. Dobrze zarządzane finanse są kluczowe dla bezpiecznej emerytury. Nie ma co liczyć na świadczenie od rządu.
  5. Działania społecznie: Emerytura to doskonały czas, aby angażować się społecznie i pomagać innym. Działalność wolontariacka może dodać sensu naszemu życiu po przejściu na emeryturę.

Emerytura to nie koniec życia, ale nowy etap, który możemy kształtować według własnych potrzeb i marzeń. Fryderyk Karzełek przekonuje, że warto podchodzić do niej z otwartością i pomysłowością. Dzięki odpowiedniemu planowaniu, inwestowaniu w siebie i działaniu społecznemu, możemy uczynić swoją emeryturę pełną spełnienia i aktywności, a nie tylko czasem odpoczynku. Niech emerytura stanie się dla nas okazją do rozwoju i realizacji marzeń.

 

Fryderyk Karzełek: ekspert, mentor i doświadczony szkoleniowiec z dziedziny rozwoju osobistego. Pomysłodawca i założyciel firmy Heksagon Group oraz twórca koncepcji sprzedaży naturalnej. Od 2018 roku prowadzi Klub 555 – codziennie o godzinie 5:55 spotyka się na żywo z tysiącami osób, aby wspierać ich w budowaniu dobrych nawyków i wzmacnianiu samodyscypliny. Jest autorem wielu książek, takich jak: „Problemy są dobre”, „Sprzedaż naturalna” czy „Obudź się!”, która stanowi autobiograficzny poradnik z zakresu finansów i rozwoju osobistego. Jest również autorem Heksagonu Szczęścia – koncepcji, która zakłada, że źródłem szczęścia i satysfakcji w życiu jest zachowanie równowagi w sześciu najważniejszych obszarach życia. Jako doświadczony przedsiębiorca, prowadzi liczne szkolenia, zarówno z zakresu rozwoju osobistego, biznesu, jak i sprzedaży.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Agencja Face It
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.