Empik inicjuje nowy cykl #EmpikTalks
Równość, różnorodność i tolerancja to wartości, które nieodłącznie związane są z kulturą. Dlatego rozmową na ich temat Empik inicjuje nowy cykl inspirujących spotkań online #EmpikTalks. W ramach projektu regularnie odbywać się będą rozmowy z twórcami na temat wartości, które uważają oni za szczególnie istotne w ich życiu. Na początek Empik wspólnie z Kayax oraz Going. zaprasza na dyskusję z udziałem Mery Spolsky, Barbary Wrońskiej oraz Michała Szpaka. Punktem wyjścia do rozmowy o tolerancji będzie wydany właśnie album „Music 4 Queers & Queens”, który powstał dzięki zaangażowaniu artystów z czołówki polskiej sceny muzycznej.
Czerwiec to miesiąc szczególny. W tym czasie na całym świecie zwraca się szczególną uwagę na kwestie dyskryminacji różnych grup mniejszościowych zagrożonych wykluczeniem. W czerwcu spotykamy się wspólnie, aby porozmawiać o tym, co nas łączy. A także o tym, co nas dzieli i odróżnia – i dzięki czemu nasza kultura staje się coraz bogatsza i bardziej różnorodna.
Empik dołącza do ogólnoświatowej debaty, inicjując nowy cykl spotkań #EmpikTalks. Pierwszymi gośćmi zaproszonymi przez markę do szczerej rozmowy będą wokaliści Mery Spolsky, Barbara Wrońska oraz Michał Szpak. Artyści wraz z Pauliną Drażbą-Kamińską porozmawiają o wartościach takich jak równość, różnorodność i tolerancja. Wirtualne spotkanie odbędzie się 5 czerwca o godz. 18:00 na kanale Empiku na Facebooku. Do rozmowy będą mogli włączyć się widzowie poprzez komentarze pod transmisją. Dyskusja będzie tłumaczona na język migowy.
Album będący bezpośrednią inspiracją do rozmowy w ramach nowo zainicjowanego cyklu #EmpikTalks to kontynuacja wydanej w 2007 roku składanki „Music 4 Boys & Gays” – docenionej przez fanów muzyki, która do dzisiaj ma swoich oddanych słuchaczy. Mery Spolsky, Barbara Wrońska oraz Michał Szpak to jedni z wielu cenionych w Polsce wykonawców, których utwory znalazły się na krążku „Music 4 Queers & Queens” przygotowanym przez wytwórnię Kayax.
– To, co wyróżnia tę składankę, to to, że znalazły się na niej piosenki wyłącznie polskich artystek i artystów. Żyjemy w Polsce i wszyscy czujemy to, że wsparcie naszego rodzimego rynku muzycznego jest potrzebne. Cieszy nas fakt, że wszyscy, którzy znaleźli się na tej składance, wyrazili chęć uczestnictwa w tym projekcie, a w dołączonej książeczce znajdziecie od nich krótkie słowa wsparcia. Pisałam to 13 lat temu i powtórzę dzisiaj – muzyka dociera do wszystkich, dla niej nie ma różnic. Niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji seksualnej, narodowości, religii, przekonań politycznych – muzyka łączy, nie dzieli. Obyśmy wszyscy byli muzyką – mówi Kayah, pomysłodawczyni albumu.
Artystka przygotowała też dla Empik Music playlistę utworów, które będą towarzyszyć jej w tym miesiącu. W aplikacji muzycznej ukazywać się będą także składanki przygotowane specjalnie z okazji miesiąca równości przez różnych artystów, m.in. Michała Szpaka i Barbarę Wrońską, Brodkę oraz Krzysztofa Zalewskiego. Podzielą się oni utworami, które w czerwcu będą rozbrzmiewać w ich głośnikach wyjątkowo często.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz
Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.