Empik inicjuje nowy cykl #EmpikTalks
Równość, różnorodność i tolerancja to wartości, które nieodłącznie związane są z kulturą. Dlatego rozmową na ich temat Empik inicjuje nowy cykl inspirujących spotkań online #EmpikTalks. W ramach projektu regularnie odbywać się będą rozmowy z twórcami na temat wartości, które uważają oni za szczególnie istotne w ich życiu. Na początek Empik wspólnie z Kayax oraz Going. zaprasza na dyskusję z udziałem Mery Spolsky, Barbary Wrońskiej oraz Michała Szpaka. Punktem wyjścia do rozmowy o tolerancji będzie wydany właśnie album „Music 4 Queers & Queens”, który powstał dzięki zaangażowaniu artystów z czołówki polskiej sceny muzycznej.
Czerwiec to miesiąc szczególny. W tym czasie na całym świecie zwraca się szczególną uwagę na kwestie dyskryminacji różnych grup mniejszościowych zagrożonych wykluczeniem. W czerwcu spotykamy się wspólnie, aby porozmawiać o tym, co nas łączy. A także o tym, co nas dzieli i odróżnia – i dzięki czemu nasza kultura staje się coraz bogatsza i bardziej różnorodna.
Empik dołącza do ogólnoświatowej debaty, inicjując nowy cykl spotkań #EmpikTalks. Pierwszymi gośćmi zaproszonymi przez markę do szczerej rozmowy będą wokaliści Mery Spolsky, Barbara Wrońska oraz Michał Szpak. Artyści wraz z Pauliną Drażbą-Kamińską porozmawiają o wartościach takich jak równość, różnorodność i tolerancja. Wirtualne spotkanie odbędzie się 5 czerwca o godz. 18:00 na kanale Empiku na Facebooku. Do rozmowy będą mogli włączyć się widzowie poprzez komentarze pod transmisją. Dyskusja będzie tłumaczona na język migowy.
Album będący bezpośrednią inspiracją do rozmowy w ramach nowo zainicjowanego cyklu #EmpikTalks to kontynuacja wydanej w 2007 roku składanki „Music 4 Boys & Gays” – docenionej przez fanów muzyki, która do dzisiaj ma swoich oddanych słuchaczy. Mery Spolsky, Barbara Wrońska oraz Michał Szpak to jedni z wielu cenionych w Polsce wykonawców, których utwory znalazły się na krążku „Music 4 Queers & Queens” przygotowanym przez wytwórnię Kayax.
– To, co wyróżnia tę składankę, to to, że znalazły się na niej piosenki wyłącznie polskich artystek i artystów. Żyjemy w Polsce i wszyscy czujemy to, że wsparcie naszego rodzimego rynku muzycznego jest potrzebne. Cieszy nas fakt, że wszyscy, którzy znaleźli się na tej składance, wyrazili chęć uczestnictwa w tym projekcie, a w dołączonej książeczce znajdziecie od nich krótkie słowa wsparcia. Pisałam to 13 lat temu i powtórzę dzisiaj – muzyka dociera do wszystkich, dla niej nie ma różnic. Niezależnie od koloru skóry, płci, orientacji seksualnej, narodowości, religii, przekonań politycznych – muzyka łączy, nie dzieli. Obyśmy wszyscy byli muzyką – mówi Kayah, pomysłodawczyni albumu.
Artystka przygotowała też dla Empik Music playlistę utworów, które będą towarzyszyć jej w tym miesiącu. W aplikacji muzycznej ukazywać się będą także składanki przygotowane specjalnie z okazji miesiąca równości przez różnych artystów, m.in. Michała Szpaka i Barbarę Wrońską, Brodkę oraz Krzysztofa Zalewskiego. Podzielą się oni utworami, które w czerwcu będą rozbrzmiewać w ich głośnikach wyjątkowo często.

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.