Komunikaty PR

Festiwal Kwiatów z Zamku Książ przyleciał na lotnisko

2023-04-24  |  12:20
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Z jaką walizką podróżowałaby księżna Daisy? Jak kwiatami przywitać podróżnych przylatujących do Wrocławia? Jak poczuć odrobinę egzotyki przed długą podróżą? Wystarczy odwiedzić wrocławskie lotnisko. Dzięki współpracy Portu Lotniczego Wrocław z Zamkiem Książ można tam poczuć klimat Festiwalu Kwiatów i Sztuki.

 

Festiwal Kwiatów i Sztuki to wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się co roku na Zamku Książ. Jego XXXIII edycja rusza w sobotę, 29 kwietnia i potrwa do środy, 3 maja. Tym razem jest ona poświęcona najsłynniejszej mieszkance Zamku Książ – księżnej Daisy von Pless. Inspiracją dla mistrzów florystyki tworzących kreatywne kwiatowe aranżacje są w tym roku zapiski z pamiętników księżnej i jej sekretny ogród. Nowością będzie możliwość zwiedzania piątego piętra zamku, gdzie powstanie kwiatowa aranżacja „Ma Fantaisie”. Będzie ona nawiązywać do jednego z ulubionych miejsc wypoczynku księżnej Daisy, a stworzą ją profesjonaliści z Międzynarodowego Instytutu Florystycznego.

 

Promocji tego wydarzenia poświęcone było dzisiejsze spotkanie na wrocławskim lotnisku. Wzięli w nim udział: Anna Żabska, prezeska Zamku Książ, Bartłomiej Kubicz, dyrektor Departamentu Kultury, Turystyki i Promocji UMWD oraz Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. Podczas spotkania po raz pierwszy zaprezentowane zostały unikalne kompozycje kwiatowe, które pasażerowie będą mogli przez cały tydzień oglądać, odlatując i przylatując do Wrocławia. - Nie ma lepszego miejsca na promocję takich wydarzeń jak Festiwal Kwiatów i Sztuki niż wrocławskie lotnisko – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław. – Chcemy zainspirować podróżnych i pokazać, że atrakcje są nie tylko w miejscach, do których można polecieć  z Wrocławia, ale piękne wrażenia czekają nas także na Dolnym Śląsku. Dzięki tym kwiatowym aranżacjom ich namiastkę możemy poczuć już właśnie w naszym terminalu – dodaje.

Kwiatowe aranżacje z wykorzystaniem świeżych kwiatów oraz suszu przygotował mistrz florystyki Maciej Krzus wraz z zaprzyjaźnionymi florystkami i florystami. Jedno ukwiecone przejście to nawiązanie do egzotycznych klimatów, a drugie — z białymi akcentami — jest symbolicznym powitaniem w Polsce i na Dolnym Śląsku. Dodatkowo w hali bagażowej przygotowane zostały walizki wypełnione kwiatami.

 

Jakie atrakcje czekają jeszcze na gości Festiwalu Kwiatów i Sztuki? To przede wszystkim ponad 30 sal udekorowanych barwnymi, kwiatowymi kompozycjami, strefa dla dzieci, w której odbywać się będą warsztaty florystyczne, gry i zabawy z animatorami, a także konkursy z nagrodami. Nie zabraknie też wykładów prowadzonych przez Dział Muzealno-Edukacyjny Zamku Książ, mistrzów florystyki i zaproszonych gości. Na tych, którzy lubią poczuć dreszczyk emocji, czeka Nocne Zwiedzanie z duchami, czyli pełne adrenaliny przejście przez skąpany w ciemnościach Zamek Książ.

 

Festiwal Kwiatów i Sztuki to uczta dla zmysłów i niesamowite wydarzenie, na które zapraszamy całe rodziny. Oprócz podziwiania niesamowitych prac profesjonalnych florystów i florystek będzie można skorzystać z szerokiego wachlarza produktów i roślin, które zaoferują nasi wystawcy, a także oferty gastronomicznej oraz strefy zabaw dla dzieci – mówi Anna Żabska, prezeska Zamku Książ.

 

Więcej informacji

Port Lotniczy Wrocław to jedno z największych i najważniejszych lotnisk w Polsce. Wrocławskie lotnisko jest doskonale skomunikowane z siecią autostrad (A4 i A8) i dróg ekspresowych (S3, S5 i S8), co umożliwia szybki i wygodny dojazd również z dalej położonych regionów Polski. Na lotnisku podróżni mają do dyspozycji ok. 4 tys. miejsc parkingowych.

Wygodnym połączeniem z centrum jest autobusowa linia „106” oraz nocna „206”, a z zachodnich dzielnic Wrocławia linia „129”. Pasażerowie korzystający z usług Port Lotniczego Wrocław mają też do dyspozycji liczne sklepy, bary, kawiarnie i restauracje, także całodobowe.

Port Lotniczy Wrocław sukcesywnie inwestuje w infrastrukturę. Od 2012 roku pasażerowie są obsługiwani w nowoczesnym terminalu. Lotnisko dysponuje też systemem nawigacyjnym wyższej kategorii (ILS Cat. II), umożliwiającym realizację operacji lotniczych również w trudniejszych warunkach atmosferycznych.

Wrocławskie lotnisko jest doceniane za wysoki standard obsługi. W 2012 roku port został uznany przez pasażerów najbardziej przyjaznym lotniskiem w Polsce. Czterokrotnie otrzymał też nagrodę Business Traveller Award dla najlepszego regionalnego lotniska w kraju.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion Biuro prasowe
2025-07-21 | 09:00

Nakręć mile, nie promile. Rusza dziewiąta edycja kampanii Trzymaj Pion

Tegoroczne hasło kampanii prowadzonej przez Grupę Żywiec „Nakręć mile, nie promile” ma zachęcić użytkowników jednośladów do odpowiedzialności za
Styl życia Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym
2025-06-11 | 11:30

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

Już 1 października rusza w Polsce system kaucyjny. Aby odzyskać kaucję doliczoną do zakupu napoju w puszcze, konsumenci będą musieli spełnić kilka warunków. Inicjatywa
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Edukacja

Poznanie osobowości kota kluczem do prawidłowej opieki nad nim. Wsparciem może być spotkanie z behawiorystą

Z ogólnopolskiego badania „Zachowanie, osobowość i codzienność kotów” przeprowadzonego przez WHISKAS wynika, że aż 85 proc. opiekunów traktuje koty jako pełnoprawnych członków rodziny, 65 proc. uważa je za swoich najlepszych przyjaciół, a 61 proc. – za powierników codziennych myśli i emocji. Koty potrzebują jednak odpowiedzialnej opieki. Podobnie jak ludzie, mają różne typy osobowości i potrzeby behawioralne, których zaspokajanie jest kluczem do osiągnięcia kociego dobrostanu. W przypadku zauważenia niepokojących objawów u swojego pupila pomocna może być rozmowa z behawiorystą.

Media

Hubert Urbański: Teraz uczestnicy „Milionerów” przejdą wieloetapowe castingi. Chcemy mieć osoby z największą wiedzą

Gospodarz teleturnieju zdradza, że teraz format nagrywany jest w bardziej nowoczesnym studio. Zmieniły się także zasady castingu. Zanim bowiem dany uczestnik zostanie zaproszony do studia i stanie do walki o nagrodę główną, musi przejść wnikliwą weryfikację online. Hubert Urbański uważa, że pozwala to na dokładniejszą ocenę potencjału każdego kandydata i w ten sposób udaje się wybrać najlepszych z najlepszych, więc poziom będzie niezwykle wysoki.