Komunikaty PR

Festiwalowe Lato Konesera czas start! Magnetyczne wydarzenia przez całe wakacje

2022-06-29  |  13:05
Biuro prasowe

Sześć intrygujących festiwali, wspaniałe wystawy, spektakle teatralne, warsztaty i dziesiątki innych wydarzeń. Tak w telegraficznym skrócie wygląda harmonogram Festiwalowego Lata Konesera. Podczas tegorocznych wakacji Centrum Praskiego Koneser zaplanowano wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci i całych rodzin. A co istotne – wstęp na zdecydowaną większość z nich jest bezpłatny!

Początek tegorocznego lata rozpieszcza mieszkańców Warszawy i turystów prawdziwie wakacyjnymi temperaturami. A będzie jeszcze goręcej! Niezliczone wydarzenia Festiwalowego Lata Konesera, w klimatycznej przestrzeni zrewitalizowanego Centrum Praskiego Koneser, to morze wspaniałych pomysłów na kreatywne spędzenie wolnego czasu.

Już 29 czerwca (środa) rozpoczyna się Festiwal Kultura Nieponura. W ramach tej inicjatywy przez cały miesiąc, od środy do niedzieli, odbywać się będą między innymi warsztaty plastyczne, muzyczne i aktorskie. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie natomiast koncert estradowy, który odbędzie się 23 lipca na placu Konesera. Wcześniej, 9 lipca, w ramach współpracy z Fundacją Legalna Kultura zaplanowano pokaz filmu „Piosenki o miłości”. Zaraz po nim – spotkanie z jego reżyserem Tomaszem Habowskim oraz prawnikiem, który opowie o legalnych źródłach kultury. To jednak niejedyne atrakcje związane z „dziesiątą muzą”. 11 lipca rusza Festiwalowe Kino Konesera w sali kinowej Muzeum Polskiej Wódki (wstęp wolny, obowiązują wejściówki). Wówczas wyświetlony zostanie obraz „Jeźdźcy sprawiedliwości” (reż. Anders Thomas Jensen) z genialnym Madsem Mikkelsenem. 25 lipca pokaz koreańskiego filmu „Minari” (5 nominacji do Oscarów). Pełnometrażowym produkcjom towarzyszyć będą krótkometrażowy dzieła, prezentowane w ramach Festiwalu On Art. W soboty (2,9, 16 lipca, scena pod kominem, godz. 17.30-19.30) na dzieci i ich opiekunów czeka Festiwal Zręczności. To unikalne, bezpłatne warsztaty cyrkowe, będące okazją do wspaniałej, wspólnej zabawy. To jednak nie koniec! W sierpniu w Centrum Praskim Koneser zagości Polski Festiwal Stand-upu, Festiwal Dobrego Klimatu i Festiwal Sztuki Ulicy – więcej informacji o tych wydarzeniach już niebawem!

Smakołyki dla fanów sztuki

Festiwalowe Lato Konesera – wbrew pozorom – nie tylko festiwalami stoi. Wielbiciele sztuki z pewnością znajdą w postindustrialnej przestrzeni Centrum Praskiego Konesera coś dla siebie. Aż do 4 września trwa wystawa Sztuka Fantastyczna w Warszawie (bilety dostępne są na ebilet.pl i na miejscu), która inauguruje działalność zupełnie nowego na kulturalnej mapie Warszawy Muzeum Sztuki Fantastycznej. Podczas tej ekspozycji można zobaczyć ponad 60 obrazów nieprezentowanych wcześniej szerokiej publiczności, takich artystów jak Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda-Gracz czy Maksymilian Novak-Zempliński. To nie lada gratka zarówno dla prawdziwych koneserów sztuki, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją fascynującą przygodę ze sztuką. Już niebawem, 7 lipca, startuje kolejna odsłona Urban Art Area. To niesamowite spotkanie z największymi twórcami streetartowymi. W ramach tego wydarzenia zaplanowano wystawy w Butelkowni (wstęp płatny) i na placu Konesera (wstęp wolny). Oprócz tego, w strefie kreatywnej Urban Art Area na placu Konesera zaplanowano bezpłatne (liczba miejsc ograniczona, obowiązują wejściówki) zajęcia w ramach strefy kreatywnej (9, 16, 23 i 30 lipca, godz. 12.00-15.00) oraz spotkania z najwybitniejszymi twórcami i znawcami street artu (9, 16, 23 i 30 lipca, godz. 20.00).

Wielkim wydarzeniem w Centrum Praskim Koneser jest również Laboratorium Rzeźby, organizowane przez Galerię ToTuart (wstęp wolny). To największy, komercyjny przegląd rzeźby w Polsce. Od 9 lipca (sobota), w Warsztacie prezentowane będą prace najwybitniejszych przedstawicieli tego nurtu sztuki. Na placu Konesera z kolei warto zapoznać się z „Polem Wiatraków” (wstęp wolny, od 7 lipca). To cykl rzeźb kinetycznych, przygotowany we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W ramach inicjatywy zostanie zaprezentowanych łącznie 19 kompozycji przestrzennych, wyniesionych na wysokość od 2 do 4 metrów. To różnorodność form przestrzennych, palety barw, materiałów wykonania (od stali, przez lustra po tkaniny odzieżowe) i rozwiązań kompozycyjnych.

Teatralny Koneser

To wspaniała informacja dla wielbicieli aktorstwa pisanego przez wielkie „A”. 18 lipca zainaugurowany zostanie cykl bezpłatnych, plenerowych spektakli Och-Teatru i Teatru Polonia, które prowadzone są przez Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. Na początek – „Lament” (18 lipca, godz. 18.00). W kolejnych dniach i tygodniach na scenie Centrum Praskiego Koneser wystawionych zostanie jeszcze siedem sztuk:

  • 26 lipca, godz. 18.00, „Związek Otwarty”,
  • 29 lipca, godz.18.00, „Czerwony Kapturek”,
  • 30 lipca, godz. 18.00, „Jaś i Małgosia”,
  • 2 sierpnia, godz. 18.00, „Starość Jest Piękna”,
  • 4 sierpnia, godz. 18.00, „2 000 000 Kroków”,
  • 7 sierpnia, godz. 18.00, „Szelmostwa Lisa Witalisa”,
  • 9 sierpnia, godz. 18.00, „Flamenco Namiętnie”.       

Dodatkowo, w każdą środę (godz. 18.00-19.00) na scenie Centrum Praskiego Konesera będzie prezentować się Latający Teatr Sztuki Ciała (plac Konesera, wstęp wolny).

Pozostałe atrakcje

Wśród pozostałych atrakcji Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć wiele interesujących wydarzeń. W czwartki (godz. 16.00-20.00) – Wakacyjnym Cykl Warsztatów w strefie kreatywnej „Stacja Praga” (wstęp wolny, plac Konesera). Z kolei dla najmłodszych zaplanowano (każdy czwartek lipca, godz. 12.00-14.00) warsztaty Maluj z Koneserem w Domu ze Sztuką ( obowiązują bezpłatne wejściówki). A oprócz tego w Koneserze:

  • koncert zespołu Pani i Panowie, 1 lipca, godz. 20.00, plac Konesera (wstęp wolny);
  • koncert Joanny Mioduchowskiej i Krzysztofa Tkaczyka, 19 lipca, godz. 19.00, plac Konesera (wstęp wolny);
  • Poranki z Bolkiem i Lolkiem, każda sobota, godz. 11.00-12.00, Galeria Ilustracji i Komiksu PolishComicArt.pl (wstęp wolny, dla dzieci);
  • Strefa GIGA GIER, dostępna codziennie, plac Konesera (bezpłatnie);
  • Akademia Magii Magic Mind Museum, 5, 12 i 19 lipca, godz. 17.30-18.30, plac Konesera (wstęp wolny, dla dzieci).
  • Przerób-My Garażówka, 2 i 17 lipca, godz. 11.00-17.00, plac Konesera (wstęp wolny);
  • Fashion in Warsaw – letnie targi polskiej mody, 17 lipca, godz. 11.00-18.00, Filtracja (wstęp wolny);
  • IV Klasyczny Koneser (rajd turystyczny i wystawa klasycznej motoryzacji, 3 lipca, godz. 12.00, plac Konesera (wstęp wolny);
  • Praskie Spotkania Komiksowe, 23 lipca (godz. 11.00-18.00) i 24 lipca (godz. 12.00-17.00), Pasaż Konesera (wstęp wolny);
  • Potańcówka z historią, 22 lipca, godz. 17.00, Filtracja (wydarzenie bezpłatne, obowiązują wejściówki);
  • #chodźpotańczyć – Pokazy tańca Swing Step, każda niedziela lipca, godz. 16.00-19.30, plac Konesera (wstęp wolny).   

Więcej informacji o wydarzeniach Festiwalowego Lata Konesera można znaleźć na: koneser.eu.

***

Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej i zakupowej. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Ferment Praski, frankie’s, ORZO, Koneser Grill, Syreni Śpiew, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów, takie jak Centrum Twórcze Przerób-My. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki, Muzeum Sztuki Fantastycznej, Fundacja Nova Ars Poloniae i nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery oraz Zwierz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka! Biuro prasowe
2024-07-02 | 13:35

Let’s colour Centrum Zdrowia Dziecka!

Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie jest jedną z największych placówek medycznych dla małych pacjentów w Polsce. To miejsce szczególne na mapie naszego kraju. Akcja
Styl życia Tężnia solankowa w Raszynie otwarta
2024-07-02 | 12:00

Tężnia solankowa w Raszynie otwarta

 Wójt Gminy Raszyn wraz z przedstawicielami Fundacji Pracowniczej Grupy VKR oraz  firmy VELUX Polska dokonali uroczystego otwarcia Tężni Solankowej w Raszynie. Od 26 czerwca
Styl życia Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!
2024-07-01 | 01:00

Tysiąc km smoczą łodzią w dół Wisły - ZROBILIŚMY TO!

19 załogantów stałych i 6 załogantów wspomagających – w sumie 25 wioślarzy w ciągu ośmiu dni pokonało Wisłę i spłynęło z Krakowa do

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Katarzyna Pakosińska: Siostrzeństwo kobiet jest jeszcze w powijakach. Natomiast w „Pytaniu na śniadanie” mam wspaniałe koleżanki, a Kinga Dobrzyńska jest dla nas jak mama

Prezenterka TVP ubolewa nad tym, że kobiety nadal dość często postrzegają siebie nawzajem jako rywalki i zamiast się wspierać, to jedna drugiej wbija szpilkę. Katarzyna Pakosińska zauważa, że damska solidarność wciąż jest rzadkością, a dużo częściej ze względu na niską samoocenę i różne uprzedzenia kobiety rzucają sobie kłody pod nogi. Jednocześnie podkreśla, że miała ogromne szczęście, trafiając do ekipy „Pytania na śniadanie”. W tej redakcji może bowiem rozwijać skrzydła kariery i liczyć na wsparcie ze strony innych kobiet.

Handel

Konsumenci w coraz lepszych nastrojach. Mogą być dźwignią polskiej gospodarki

Dane z gospodarki wskazują, że inflacyjny szok jest za nami, a Polacy ruszyli na zakupy. – Konsument przestał aż tak bardzo patrzeć na każdą wydawaną złotówkę – mówi Agnieszka Górnicka, prezeska zarządu Inquiry. Wciąż jednak ostrożnie podchodzimy do przyszłości i planowania większych zakupów. Podejście konsumentów do cen, ale też kanału zakupowego to jeden z elementów, do którego branża handlowa musi się przystosowywać. Zmiany w sektorze wymuszają też kwestie regulacyjne. Wśród istotnych wyzwań na najbliższe miesiące będzie system kaucyjny i ewentualny powrót do handlowych niedziel.

Media

Aleksandra Popławska: Tantiemy z internetu to są zarobki za naszą pracę i nam się należą. W Europie wszyscy powinniśmy działać na podobnych prawach

W piątek zakończyła się batalia środowiska filmowego o tantiemy z platform streamingowych. Dzięki nowym przepisom twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów słownych i słowno-muzycznych będą uzyskiwać stosowne wynagrodzenie za udostępnianie ich dzieł w sieci. Za nowelą głosowało 417 posłów, 18 było przeciw, a jedna osoba wstrzymała się od głosu. Aktorzy mogą więc wreszcie odetchnąć z ulgą. Aleksandra Popławska i Krzysztof Dracz są jednak rozgoryczeni tym, że tak długo musieli czekać na takie rozwiązanie. Stosowne rozporządzenie powinno wejść w życie już trzy lata temu.