Filmowe czwartki w Porcie Łódź

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
To będą wieczory pełne śmiechu i wzruszeń! A to za sprawą Polówki, która po raz kolejny gościć będzie w tegoroczne wakacje na Patio Portu Łódź, tym razem z cyklem „Have Fun”. Na seanse pod chmurką Centrum zaprasza w każdy czwartek od godziny 21:00. Start 8 lipca!
Lato w Łodzi nierozłącznie wiąże się z Polówką, która w tym roku odbędzie się w naszym mieście już po raz 14. Strefa kina letniego pojawi się także tradycyjnie w Porcie Łódź. Na Patio Centrum w każdy wakacyjny czwartek wyświetlony zostanie film z kategorii „Have Fun”, a w repertuarze znajdą się komedie oraz filmy pełne wzruszeń, które chwytają za serce. W kinie pod chmurką obejrzymy m. in. takie pozycje jak: „Sing”, „Nasze najlepsze wesele”, „Rozumiemy się bez słów” czy „Jutro będziemy szczęśliwi”. Świetne kino, niepowtarzalna atmosfera Polówki oraz pyszny popcorn – to przepis na udany czwartkowy wieczór!
Na pierwszy seans w ramach kina letniego Port Łódź zaprasza 8 lipca (czwartek) o godzinie 21:00. Na Patio Centrum wyświetlona zostanie animacja, która rozbawi każdego bez względu na wiek. „Sing” - czyli spotkanie z sympatycznymi zwierzakami, starającymi się uratować teatr poprzez udział w muzycznym talent show. Fimy na Patio Portu Łódź zobaczyć będzie można w każdy kolejny czwartek aż do 26 sierpnia.
Harmonogram seansów:
8 lipca - Sing, reż. Garth Jennings
15 lipca - Za jakie grzechy, dobry Boże, reż. Philippe de Chauveron
22 lipca - I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!, reż. Philippe de Chauveron
29 lipca - Rozumiemy się bez słów, reż. Eric Lartigau
5 sierpnia - Sokół z masłem orzechowym, reż. Tyler Nilson, Michael Schwartz
12 sierpnia - Nasze najlepsze wesele, reż. Olivier Nakache, Éric Toledano
19 sierpnia - Pechowi szczęściarze, reż. Sebastián Borensztein
26 sierpnia - Jutro będziemy szczęśliwi, reż. Hugo Gélin

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.