Foodsharing - idea restauracyjnego trendu dzielenia się jedzeniem przy stole
Agencja kreatywna Od kuchni
Chodakowska 12
03-826 Warszawa
anna.szatybelko|odkuchni.co| |anna.szatybelko|odkuchni.co
665113144
www.odkuchni.co
Foodsharing - na czym polega restauracyjny trend dzielenia się jedzeniem przy wspólnym stole?
Celebrowanie wspólnych posiłków łączy ludzi i zmniejsza barierę ograniczania się wyłącznie do własnego talerza. Foodsharing to trend, który po lockdownie ma szansę zrewolucjonizować trendy restauracyjne.
Branża gastronomiczna wraca do działalności stacjonarnej. Goście prześcigają się w rezerwacjach stolików w swoich ulubionych restauracjach, by ponownie móc spotkać się przy wspólnym stole, pełnym ulubionych smaków. Ci, którzy wiedzą z kim chcą spędzić smaczny wieczór, ale nie do końca wiedzą na co mają ochotę, jest rozwiązanie, dobrze znane z lokali w innych częściach Europy - foodsharing. Restauracja Bez Tytułu to lokal, który jako jeden z nielicznych na mapie Warszawy specjalizuje się w tzw. foodsharingu. Specyfika podawania dań według tej idei polega na serwowaniu wielu małych porcji dań na środku stołu, aby każdy z uczestników kolacji mógł spróbować każdej z nich. W końcu dzielenie się jedzeniem i wspólne próbowanie nowych smaków zbliża do siebie ludzi oraz pozwala dzielić się jedzeniem. Restauracja Bez Tytułu mieszcząca się w Śródmieściu Warszawy przy ulicy Poznańskiej to miejsce, w którym poznacie autorską, międzynarodową kuchnię stworzoną przez szefa kuchni Piotra Ceranowicza, uczestnika programu Top Chef realizowanego przez Telewizję Polsat.
“W Bez Tytułu tworzę dania inspirowane kuchnią międzynarodową. Pozycje menu są skomponowane tak, aby dania pozwalały na dzielenie się nimi przy wspólnym stole. To miejsce nie tylko do dzielenia się daniami, ale również doświadczeniami i inspiracjami. W końcu nic nie smakuje lepiej jak celebrowanie chwil w dobrym towarzystwie!“ - mówi Piotr Ceranowicz, szef kuchni restauracji Bez Tytułu.
Restauracja nie ma tytułu, ponieważ nazwy wyznaczają granice. Podobnie jak w świecie sztuki, to, co nienazwane, uwalnia wyobraźnię. Karta menu restauracji składa się z małych i większych dań, zimnych i ciepłych dodatków oraz słodkich przekąsek. W Bez Tytułu obowiązuje jedna zasada - stół nie jest traktowany jako mebel, lecz jako zaproszenie do spotkania. Jest tu miejsce zarówno na rodzinne przyjęcie, kolację we dwoje, czy wieczornego drinka w gronie przyjaciół. Bez Tytułu to koncept należący do grupy Project Warszawa, pod którego parasolem znajduje się również restauracja Epoka i piekarnia rzemieślnicza Chaud Pain.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Wiktor Dyduła: Praca w charakterze kelnera jest bardzo ciężka fizycznie i psychicznie. Dlatego trzeba dawać napiwki, bo nawet 5 zł może zrobić komuś dzień
Zanim usłyszała o nim cała Polska, Wiktor Dyduła zarabiał między innymi jako animator zabaw dla dzieci, kelner i uliczny grajek. Każde zajęcie miało swoje plusy i minusy, ale jego najbardziej cieszyło to, że dzięki nim może poznawać ciekawych ludzi. Wokalista podkreśla, że ma duży szacunek do pieniądza i prawie zawsze daje też napiwki, bo wie, że to najlepsza forma docenienia pracy tych, którzy nas obsługują w kawiarni czy restauracji.
Ochrona środowiska
Wokół utylizacji odpadów medycznych narosło wiele mitów. Nowoczesne instalacje pozwalają wykorzystać ten proces do produkcji ciepła i energii

Według różnych szacunków w Polsce powstaje od 60 do nawet 200 tys. t odpadów medycznych. Wymagają one specjalnego trybu postępowania, innego niż dla odpadów komunalnych – jedyną dopuszczalną i obowiązującą w świetle polskiego prawa metodą jest ich spalanie. Obecnie zakłady przetwarzania odpadów to nowoczesne instalacje połączone z odzyskiem energii. Termiczne przekształcenie odpadów może też być elementem gospodarki o obiegu zamkniętym.
Moda
Piotr Zelt: Nie latam po sklepach i nie zawalam sobie szafy jakimiś niepotrzebnymi ciuchami. Mam sporo ubrań, które mają po 20 lat, i cały czas je noszę

Aktor zaznacza, że jego garderoba jest skromna, ale zawiera dobre jakościowo ubrania, które choć były kupione nawet dwie dekady temu, wciąż wyglądają jak nowe. Jego zdaniem nie warto ulegać sezonowym trendom i gromadzić w szafie wielu rzeczy, które modne są zaledwie kilka miesięcy. Zamiast tego lepiej zainwestować w ponadczasowe kurtki, marynarki czy buty z dobrych materiałów i dbać o nie tak, by posłużyły jak najdłużej.