FREENOW ujawnia, co zostawiamy w taksówkach
- FREENOW przedstawia najnowsze dane dotyczące pozostawionych rzeczy
w europejskich taksówkach. - W Top 3 krajów najbardziej zapominalscy są mieszkańcy Francji, Grecji i Wielkiej Brytanii, w przeciwieństwie do Polaków, którzy pod tym względem plasują się dopiero na 8. miejscu.
- W podziale na miasta, najwięcej przedmiotów zdarza się zapomnieć mieszkańcom Dublina, Londynu i Madrytu.
- Poniedziałkowe poranki w grudniu 2022 r. były rekordowe pod względem liczby zgłoszonych przedmiotów, które pasażerowie zostawili w taksówkach.
Taksówki to jedne z tych miejsc, w których zdarza nam się coś w pośpiechu czy roztargnieniu zostawić. FREENOW, europejska superaplikacja mobilności miejskiej, dokonała analizy statystyk zgłoszeń pasażerów z 9 europejskich krajów, dzięki czemu powstała lista najczęstszych i najbardziej nietypowych zgub. W Top 3 zazwyczaj pozostawianych przedmiotów znalazły się telefon komórkowy, torba podróżna oraz klucze. Natomiast do tych najbardziej oryginalnych możemy zaliczyć basen, doczepiane włosy czy medyczny młotek do kolan.
Jak wynika z danych FREENOW pasażerowie we Francji, Grecji i Wielkiej Brytanii są najbardziej zapominalscy. Natomiast użytkownikom w Niemczech i Polsce rzadko zdarza się coś zostawić w taksówce - te kraje zajęły ostatnie miejsce zestawienia. W przypadku miast rekord pod względem liczby pozostawionych przedmiotów należy do Dublina, Londynu i Madrytu. Warszawa natomiast zajęła 6. miejsce. FREENOW odkryło również, że dzień tygodnia oraz pory roku mogą mieć wpływ na roztargnienie pasażerów. Spośród ostatnich 12 miesięcy, zeszłoroczny grudzień wygrywa pod względem największej liczby zapomnianych przedmiotów, a przeważającą część zgłoszeń aplikacja otrzymywała w poniedziałkowe poranki około godziny 11 rano.
Z miesiąca na miesiąc można jednak zaobserwować coraz mniejszą liczbę pozostawianych w taksówkach przedmiotów. Co ciekawe, spośród analizowanych miesięcy, sierpień 2023 r. był okresem z najniższą liczbą zgłoszeń dotyczących zgub.
Czego Polacy najczęściej zapominają? Jak się okazuje nie różnimy się pod tym względem znacznie od mieszkańców Europy - są to głównie przedmioty codziennego użytku, od telefonów i torebek, po klucze i słuchawki. Do taksówki zabieramy ze sobą jednak najróżniejsze rzeczy. Wśród tych bardziej osobliwych na liście znalazły się sztuczna rana oraz etui na noże gastronomiczne.
Niezależnie od tego co zostawimy w taksówce, takie sytuacje bywają stresujące. W trosce o swoich pasażerów oraz w celu usprawnienia procesu związanego ze zwracaniem zgub ich właścicielom, FREENOW nawiązało współpracę z firmą NotLost. Dostarcza ona nowoczesny system zgłoszeń mający na celu szybsze reagowanie poprzez automatyczne wysłanie zgłoszenia o zgubie do kierowcy FREENOW. Pasażerowie, którzy zapomną czegoś podczas przejazdu zamawianego przez FREENOW, mogą zgłosić ten fakt bezpośrednio w aplikacji, wybierając z historii przejazdów zgubiony przedmiot jako powód zgłoszenia. aplikacji FREENOW.
Poniżej znajdują się pełne wyniki zestawienia FREENOW:
Najczęściej pozostawiane przedmioty w taksówkach w Polsce:
- Telefon komórkowy
- Klucze
- Torba podróżna
- Słuchawki bezprzewodowe
- Czapka / Kapelusz
- e-Papieros
- Akcesoria telefonu komórkowego
- Portfel
- Damska torebka
- Okulary
Top 5 najbardziej nietypowych przedmiotów pozostawionych w taksówkach w Polsce:
- Podpisana umowa o pracę
- Różowe dziecięce rolki
- Sztuczna rana i tubka kleju
- Sukienka z cekinami
- Etui na noże gastronomiczne
Top 5 najbardziej nietypowych przedmiotów pozostawionych w taksówkach w Europie:
- Basen
- Zdjęcie USG ciąży
- Doczepiane włosy
- Marmurowa figurka małpki pokazującej (środkowy) palec
- Młotek medyczny do kolan
Ranking krajów, w których pasażerowie najczęściej zostawiają przedmioty w taksówkach (od najbardziej do najmniej zapominalskich):
- Francja
- Grecja
- Wielka Brytania
- Włochy
- Irlandia
- Hiszpania
- Niemcy
- Polska
Miasta z największą liczbą zapomnianych przedmiotów:
- Dublin
- Londyn
- Madryt
- Barcelona
- Paryż
- Warszawa
- Berlin
- Ateny
- Hamburg
- Walencja

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Żywienie

Sylwia Bomba: Stosuję zasadę żywieniową 80/20. Raz w tygodniu jem z córką kebaba i organizm wybacza mi to
Influencerka przekonuje, że są takie momenty czy okoliczności, kiedy w swoim jadłospisie pozwala sobie na więcej. Jej zdaniem każdy powinien robić sobie taki „oszukany dzień” i spełniać wtedy swoje zachcianki żywieniowe. Oczywiście nie po to, żeby się najeść do syta, ale zaspokoić apetyt chociażby na coś słodkiego. Sylwia Bomba przyznaje, że do jej dietetycznych grzeszków należą: kebab, popcorn i cola.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Gwiazdy
Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.