Komunikaty PR

Fundacja Argan zachęca do odkrywania kultury Maroka

2023-11-30  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.07 MB )

Jak sprawić, aby wydarzenie na długo pozostało w pamięci uczestników? Nowo powstała Polsko-Marokańska Fundacja Argan, której celem jest promocja marokańskiej kultury i budowanie dobrych relacji, zachęca, by dodać do niego orientalny akcent. Ceremoniał miętowej herbaty nada specjalną rangę spotkaniu, a stół z marokańskimi słodkościami pomoże trafić do serc uczestników.

Maroko w ostatnich latach zyskało dużą popularność jako kierunek turystyczny zachwycając podróżników. Teraz poznawanie kultury tego kraju można zacząć już w Polsce dzięki Polsko-Marokańskiej Fundacji Argan. Skupia się ona na promowaniu marokańskiej kultury, sztuki i edukacji oraz integracji społeczności polskiej i marokańskiej w myśl głównego hasła: „Pielęgnujemy kulturę, dbamy o ludzi i rozwijamy pasje”.

Wśród flagowych propozycji działań fundacji znajdują się rytuał miętowej herbaty i stół z tradycyjnymi słodkościami, takimi jak: briwat, ghriba czy chebakia.

Ceremoniał miętowej herbaty pielęgnowany przez Fundację Argan to ważny element kultury i tradycji Maroka, który symbolizuje gościnność, przyjaźń oraz czas spędzany z bliskimi. Wprowadzenie tego elementu do wydarzenia nadaje mu szczególnej oprawy, podnosi jego rangę , a jednocześnie zachęca do rozmów i integracji –  mówi Hassna Ezzara, prezes i założycielka Fundacji Argan.

W eventowej ofercie mieszczą się także prezentacje tematyczne, seminaria, pokazy mody, wystawy,  warsztaty kulinarne, którym towarzyszą oryginalne, różnorodne rekwizyty i tradycyjne stroje.

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

Propozycje wydarzeń organizowanych przez Polsko-Marokańską Fundację Argan skierowane są do jednostek administracji publicznej, samorządowych i pozarządowych, instytucji edukacyjnych oraz biznesu.

Spotkania międzykulturowe to dobra okazja do wymiany doświadczeń i poznania innych, ciekawych stylów życia i zwyczajów. Mają one szczególne znaczenie, gdyż poszerzają wiedzę, ale umożliwiają budowanie nowych relacji. Obecność różnych kultur w społecznym porozumiewaniu się wzbogaca każdego człowieka – podkreśla dr Aniela Kucharska z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pomysłodawczyni i koordynatorka spotkania oraz wystawy pt. „Dziedzictwo kulturowe narodu marokańskiego”, które w listopadzie przygotowała Fundacja Argan.

Wprowadzenie akcentu marokańskiego może stać się ciekawym wyróżnikiem spotkań firmowych, dzięki któremu wydarzenie na dłużej zostanie w pamięci uczestników. Hassna Ezzara zachęca do współpracy, ale podkreśla także, że podmioty zainteresowane działaniami fundacji powinny kierować się takimi wartościami jak: wzajemnie zrozumienie, szacunek i tolerancja. Środki z realizacji wydarzeń fundacja przeznaczy  m.in. na cele charytatywne, w szczególności na pomoc dzieciom i seniorom.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lawenda Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Polski fotograf u ministra w Ghanie! Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polski fotograf u ministra w Ghanie!

Polski fotograf u ministra w Ghanie!   Wojciech Zaremba dokumentuje życie w Ghanie. Jego zdjęcia były wielokrotnie prezentowane na wystawach w Polsce. Pasją naszego rodaka
Styl życia Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności
2024-06-27 | 19:10

Trendy wśród pokolenia Silver – 57% seniorów chce korzystać z mikromobilności

Starzenie się społeczeństw jest zjawiskiem globalnym, jednak dzisiejsze pokolenie Silver, znacząco różni się od niegdysiejszych seniorów. Osoby starsze coraz częściej są
Styl życia Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze
2024-06-27 | 11:00

Festiwal Folkowe Inspiracje w Manufakturze

Międzynarodowy Festiwal Twórczości” Młodych „Folkowe Inspiracje” to wydarzenie, które na stałe wpisało się nie tylko w kulturalny kalendarz Łodzi, ale także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.