Fuzja poleca się na weekend! Sobota na cztery łapy oraz India Day
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
W najbliższy weekend Fuzja zaprasza gości na ostatni w tym sezonie piątkowy seans kina letniego, sobotnie spotkania z czworonożnymi pupilami i behawiorystami oraz koncert muzyki instrumentalnej w ramach cyklu „Klasyka w Szortach”. W niedzielę natomiast w Fuzji odbędzie się India Day, czyli dzień kultury hinduskiej organizowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w ramach Festiwalu Łódź Wielu Kultur.
To będzie weekend pełen wrażeń! W piątkowy wieczór o godzinie 20:00 w Fuzji odbędzie się ostatni w tym sezonie pokaz w ramach sekcji ICH – STORIE tme Polówka. Na wielkim ekranie obejrzeć będzie można film pt. „Najmro” przedstawiający historię Zdzisława Najmrodzkiego znanego jako „król złodziei”. W rolę wcielił się znakomity aktor – Dawid Ogrodnik.
Sobota upłynie w Fuzji pod znakiem spotkań i pomocy dla naszych czworonożnych przyjaciół. W godzinach 12:00 – 18:00 w Ogrodach Anny pojawi się Fundacja Niechciane i Zapomniane - SOS dla Zwierząt. To tu będzie można porozmawiać na temat adopcji i zapoznać się z podopiecznymi Fundacji. Przy stoisku trwać będzie również zbiórka potrzebnych artykułów, żywności i chemii. Zapotrzebowanie: karma mokra dla psów Raffi (nie classic), karma mokra dla kotów Raffi (nie Classic), ryż, makaron, kasza, płatki owsiane, podkłady higieniczne, Domestos, mydło marsylskie do mycia podłóg, odświeżacze powietrza. Podczas sobotniego wydarzenia dedykowanego braciom mniejszym będzie można skorzystać też z porad behawiorystów. O godzinie 12:00 behawiorystka psów i kotów Monika Kansy-Dziurdzia poprowadzi wykład pt. „Adopcja zwierzaka i co dalej?”. Po wykładzie do godziny 15:00 trwać będą porady indywidualne. Natomiast o godzinie 15:00 zapraszamy wszystkich miłośników psów oraz osoby planujące powiększyć rodzinę o czworonożnego przyjaciela na spotkanie ze szkoleniowcem psów Mariuszem Kuzmeckim. Po wykładzie: „Podstawy psychologii psa. Jak pies się uczy? Najczęstsze błędy w pracy z psem” do godziny 17:00 również skorzystać będzie można z bezpłatnych porad behawiorystycznych. Przez cały czas na miejscu w Ogrodach Anny będzie z nami Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt, która zbierać będzie podpisy pod obywatelskim projektem nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, m. in. zakazu stosowania łańcuchów i uwięzi. Podczas sobotniego spotkania obecny będzie także dobrze znany „Psi Bufet”, który rozdawać będzie smaczki naszym pupilom, a także opowie o prawidłowej diecie czworonoga.
Sobota zakończy się koncertem organizowanym przez Akademię Muzyczną w Łodzi w ramach cyklu „Klasyki w Szortach”. Tym razem o godzinie 18:30 zapraszamy na jazz w różnych odsłonach. Posłuchamy standardów jazzowych i piosenek powstałych głównie w latach 30., 40. i 50. ubiegłego wieku. Część z nich swą sławę zawdzięcza największym musicalowym scenom. O ich oryginalne interpretacje zadbają członkowie zespołu, studenci i absolwenci wydziałów jazzowych polskich uczelni muzycznych.
Niedziela w Fuzji to spotkanie z kulturą hinduską - India Day organizowany przez Centrum Dialogu im. Marka Edelmana. India Day odbędzie się jeszcze przed oficjalnym startem Festiwalu Łódź Wielu Kultur. W programie między innymi muzyka, tradycyjne tatuaże z henny, warsztaty taneczne. Oczywiście nie zabraknie też indyjskich przysmaków. Cały program wydarzenia dostępny jest na stronie: https://lodzwielukultur.pl/wydarzenia/india-day-dzien-kultury-hinduskiej-w-fuzji/
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. Za część mieszkaniową inwestycji odpowiedzialny jest Archicom, należący do Grupy Echo Investment.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.