Fuzja z latem świętuje Urodziny Łodzi
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Na ostatni weekend lipca program Fuzji z Latem to przede wszystkim wyjątkowa uczta filmowa i moc dodatkowych wydarzeń. Z okazji 600-lecia Łodzi letnie atrakcje rozpoczną się już w czwartek, 27 lipca, pokazami w ramach Kina Letniego TME Polówka dla dzieci i dla dorosłych. W piątek w klimatycznej elektrowni w kompleksie przy ul. Milionowej odbędzie się Nocna Joga, a w sobotni wieczór kolejna gratka dla kinomanów - „Wilk z Wall Street”. Tym razem niedziela to nie tylko poranna joga, ale także całe popołudnie pełne niespodzianek z Akademią Pana Kleksa. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
Obchody 600. urodzin Łodzi w Fuzji rozpocznie czwartkowa Polówka seansem dla dzieci „Ella Bella Bingo” o godz. 19.30. To piękna opowieść o sile prawdziwej przyjaźni, która z pewnością zaciekawi najmłodszych kinomaniaków. Dwie godziny później - nie lada gratka dla dorosłych miłośników dobrego kina – pokaz czterokrotnego zdobywcy Oscara, w tym także dla najlepszego filmu roku – południowokoreańskiego „Parasite”. Ta produkcja nie tylko daje frajdę widzom, ale także nie pozostawia ich bez refleksji.
Piątkowa Nocna Joga to kolejne magiczne wydarzenie, które na stałe wpisało się w Fuzję z Latem. Podczas tego wyjątkowego spotkania będzie można wspólnie zanurzyć się w jogowej praktyce, uspokoić umysł, zrelaksować ciało i uwolnić je od wszelkich niepotrzebnych napięć – a to wszystko w kameralnej atmosferze, przy nastrojowej muzyce i w ciepłym blasku świec. Zajęcia rozpoczną się o godzinie 21:00 w zabytkowej Kotłowni dawnych zakładów Karola Scheiblera. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego aby wziąć w nich udział, należy zgłosić się mailowo do organizatora - studia Lido Movement. Piątkowe spotkanie poprowadzi doświadczona instruktorka jogi Nicoletta Valenti, która jest ekspertką w swojej dziedzinie i z pasją dzieli się wiedzą, pomagając innym w osiągnięciu wewnętrznej harmonii i równowagi.
Sobotnia Polówka w Fuzji (29 lipca) to nie lada rarytas dla fanów Leonardo Di Caprio. Tym razem widzowie będą mieli okazję obejrzeć legendarnego „Wilka z Wall Street” - historię Jordana Belforta, brokera, którego błyskawiczna droga na szczyt i rozrzutny styl życia wzbudziły zainteresowanie FBI. Di Caprio za tę rolę otrzymał Złoty Glob, a kariera partnerującej mu w filmie Martina Scorsese Margot Robbie nabrała szalonego tempa. Przychód ze światowej sprzedaży biletów na „Wilka…” wyniósł blisko 410 milionów dolarów. Według wielu krytyków to najlepszy film z Leonardo Di Caprio w roli głównej, a rozpocznie się o godzinie 21:00.
Niedzielę (30 lipca) rozpocznie poranna joga o godzinie 10:00 z instruktorkami z Lido, tym razem już na świeżym powietrzu w Ogrodach Anny. Prawdziwa zabawa zacznie się od godziny 16:00. Festiwal „Filmowa Uroda Miasta 60/600” we współpracy z Fuzją oraz Zespołem Edukatorów Filmowych zapraszają na niezwykłe popołudnie pełne filmowych, słodkich niespodzianek i kształtujących wyobraźnię zabaw! Na gości czekać będzie „Akademia Pana Kleksa” - kultowa adaptacja dzieła Jana Brzechwy z 1983, w której młody Adaś Niezgódka rozpoczyna edukację w tajemniczej akademii. To dzieło, które trafia małych i dużych widzów prosto w serce i jest skąpane w wizualno-muzycznym szaleństwie! Na początek wszyscy uczestnicy wydarzenia zostaną obdarowani piegami, niezbędnym atrybutem bajkowego seansu i zaproszeni do różnych aktywności związanych z filmem. Pokaz rozpocznie się około godziny 16:45 i odbędzie się w dwóch odsłonach – a między jedną a drugą częścią zaplanowane zostały lekcje filmowe i warsztaty z charakteryzacji. Na koniec zaplanowano smaczny poczęstunek z uroczystym krojeniem tortu i wspólnym zdjęciem. Urodzinowy weekend w Fuzji zakończy się około godziny 21:00. Festiwal „Filmowa Uroda Miasta. 60/600” to filmowa celebracja jubileuszu 600-lecia Łodzi, a zarazem pierwsze przedsięwzięcie powstającego Hubu Kultury Kina Charlie.
Aby zawsze być na bieżąco z wydarzeniami odbywającymi się w ramach Fuzji z Latem zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych:
Facebook Fuzji: https://www.facebook.com/FuzjaLodz
Instagram Fuzji: https://www.instagram.com/fuzjalodz/
Fuzja to flagowa inwestycja Echo Investment prowadzona w centrum Łodzi na terenie dawnych zakładów fabrycznych Karola Scheiblera. Wielofunkcyjny projekt powstaje na obszarze 8 ha w otoczeniu historycznej zabudowy, która zyska nowe funkcje. Inwestycja po wielu latach od upadku zakładów Uniontex powraca do Łodzi jako pełnoprawna część miasta z ofertą kulturalną, rozrywkową, gastronomiczną, usługowo – handlową, a także budynkami mieszkalnymi, nowoczesną powierzchnią biurową, miejskim placem (Ogrody Anny) i otwartymi, zielonymi terenami wspólnymi. Łącznie na 8 ha zlokalizowane będą 22 budynki, z czego 15 to obiekty historyczne. W Fuzji, jeszcze w tym roku, otworzą się pierwsze koncepty gastronomiczne: Bakery, DESEO Patisserie & Chocolaterie, Zdrowa Krowa, Sakana Sushi czy Chinkalnia. W biurowcu od strony ulicy Milionowej działa już placówka prywatnej sieci przedszkoli i żłobków Luppo Puppo.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.